Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 292
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Korzystał ktoś z was z innego materiału niż wężyk silikonowy? Jakaś inna guma?

Ja mam taki wężyk silikonowy: http://allegro.pl/waz-wezyk-silikonowy-fi-6-8-mm-bimber-sciaganie-i5149431695.html

I się zastanawiam czy to na pewno jest dobry materiał na r - hopa. Z dokładnością do wycięcia łatki, ale z tego co zdążyłem zaobserwować, lepsze wyniki mam na wycinku ze zwykłej gumy hopa niż z tego wężyka. To znaczy - na zwykłej gumie strzela tak jak na klasycznym HU lub trochę lepiej (ale bez szału, niewielka różnica), za to na wężyku - do dupy. Kulki tańczą jak szalone. Pomijam tutaj dokładność wycięcia łatki bo to nie jest łatwe, po prostu wycinając mniej więcej równo, wężyk wypada dużo gorzej od gumki HU.

Przednią ściankę łatki przyklejacie do lufy czy ją jakoś obrabiacie by nie powodowała zacinek?.

Link to post
Share on other sites

Po ponad miesiącu testów ire-hop-a w L96 Well Mb05 moge napiać, że wzrosła skuteczność i powtarzalność strzałów, trajektoria kulki (krzywa balistyczna) jest bardziej spłaszczona niż na standardowym hopie.

Wystrzelałem około 1000 kulek, praktycznie co sobotę przestrzelanie do tarczy i w niedzielę strzelanka mniej lub bardziej zaawansowana.

Niestety wzrostu zasięgu maksymalnego nie zauważyłem. No i jakość kulek to podstawa...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak Panowie przycieracie gumkę od wewnątrz? Ja teraz przepołowiłem sobie komorę boyia od ak na pół, i powstało podobne urządzonko jak to białe sprzedawane za kilkanaście dolarów, a do środka lufki mam plastikową rurkę, trochę za luźna, ale wystarczy jedna warstwa papieru z paragonu, i siedzi bardzo ciasno.

Kupiłem sobie tym razem oryginalny zestaw IR-Hop + m-nub, nie z-kit, czyli trochę regulacji i przycierania mnie czeka, jeśli ktoś miał doświadczenia z gumkami od huntersekeera to jakim papierem to przycieraliście? Na Yt natknąłem się nawet na porady z papierem 400 grid, ale wydaje mi się troszkę za gruby.

Link to post
Share on other sites

Ja mam porobione coś takiego:

 

j7dvWFRl.jpg

 

Rurka aluminiowa 10x1 mm z Castoramy. Wyciąłem brzeszczotem kawałek i wkleiłem na kropelkę trochę papieru ściernego (chyba 400) żeby trzymać łatkę.

 

Do szlifowania kupiłem drążek drewniany fi 5mm, połamałem na krótsze i obkleiłem kawałki różnymi papierami ściernymi.

 

Jest jakiś konkretny powód czemu nie zamówiłeś z-kit? Montujesz to w jakiejś dziwnej lufie?

 

Ja chciałem zamówić to "urządzonko" jak to nazywasz, ale hunterseeker nie wysyła je za granicę bezpośrednio, a z shapeways razem z przesyłką kosztuje to 26 euro, co jest lekkim przegięciem faktycznie.

 

Chociaż przyznam że chciałbym to mieć i tak. O ile to "trzymadełko" do patcha wydaje się nad wyrost, to ten pręcik wkładany do lufy wydaje mi się bardzo pomocny.

Link to post
Share on other sites

Montuje w klasycznej pdi 6.05, ale ktoś kiedyś tutaj w tym temacie napisał że lepszy trochę efekt można uzyskać z klasycznego zestawu, nie z-kitu, chcę też sam idealnie dopasować sobie do lufki, miałem z-kit 2 lata temu, i tak musiałem piłować pod tą lufę, zobaczę jaki teraz będzie efekt .

Link to post
Share on other sites

Ja też byłem przekonany że jak łatka wystaje do wewnątrz lufy to trzeba piłować, póki nie widziałem ten filmik samego hunterseekera:

 

 

Wygląda na to że można ją po prostu "podnieść" używając silikonu i to też powinno dawać dobre efekty.

 

Jeszcze w tym tutorialu widać inny pomysł:

 

http://hristo.hr/en/info/r-hop-tutorial_39

 

Tu wklejają łatki papieru wzdłuż półek okna.

 

Chociaż przyznam że osobiście nie widzi mi się ani pierwsza, ani druga opcja.

 

Jestem w tej chwili po wklejeniu swojej pierwszej łatki z zastosowanie z-kita i mogę się podzielić kilkoma spostrzeżeniami.

 

Jest to mój pierwszy i ostatni z-kit. Ani jedna łatka nie dopasowała się do żadnej z luf których posiadam (2x madbull python v2, promyk, tanio koba). Koniec końców zdecydowałem się na instalację w promyku, ale musiałem się dość grubo naszlifować zanim kulka się bez oporów przeturlywała przez lufę (co ponoć jest znakiem dobrej instalacji).

 

Ten materiał tych łatek nie ma nic wspólnego z wężykami silikonowymi dostępnymi na allegro. Materiał ten jest zdecydowanie sztywniejszy. Bardziej przypomina mi wąż pvc niż silikonowy. Najbliżej mu do materiału zastosowanego w rurce z camelbacka, tylko niestety nie zgadza się rozmiar.

 

Faktycznie pin od m4 elegancko działa jako pręcik prowadzący. Starczy go wcisnać razem z kawałkiem tasmy teflonowej i siedzi bardzo mocno.

 

Niestety nawet jak wyszlifowałem tyle łatki że kulka przechodziła luźno, to przy wklejaniu łatki gdy wsadziłem pręt prowadzący łatka się lekko podniosła. Otwory te wypełniłem jak wyżej pokazał hunterseeker. Użyłem tak jak w oryginale tego czarnego silikonu "RTV". Trochę się jednak obawiam że będzie mi się łatka wyrywać.

 

Tak na marginesie, odnośnie obrabiania łatek jest kilka dobry porad na tym kanale:

 

Link to post
Share on other sites

Tak się złożyło że robiłem wczoraj test scopecama na dawnej już konfiguracji ( przezroczysty guarder), dostałem wczoraj ir-hopa, wieczorem udało mi się go zamontować.

Porównanie wyszło w podobnych warunkach, dystanse 25m, 50, 70 i 80, moc repliki 450/020.

"Stara" konfiguracja dla porównania:

I po zamontowaniu IR-hopa:

Link to post
Share on other sites

Single auto mnie nie przekonało na tym filmiku (prawdopodobnie bo strzelane z ręki) ale doczekałem do końća filmiku i full auto wygląda mocarnie. Przede wszystkim w otwór drzwiowy. Dobra robota.

 

Z tym że 70-80 metrów jest też do uzyskania ze zwykłego hopa. Maekki 70 metrów zasięgu skutecznego ma na 400 FPS. Na 450 niby dobra łatka potrafi i setkę dosięgnąć.

 

Ja niestety swoją pierwszą partię łatek zchrzaniłem po całości. Nie byłem wystarczająco mądry żeby wpaść na to że jak owinę patyczek średnicy 6mm papierem średnica patyczka wzrasta do jakichś 6,3mm. Tym samym szlifując łatkę, kiedy już udało mi się idealnie dopasowac ją do górnej krawędzi okna zdjąłem tyle materiału po bokach że mi się krawędzie łatki cofnęły poza krawędzie okna. Dupa.

 

A szkoda, bo wyniki mam obiecujące. Niestety wyłącznie na zasięg. 450 fps i uzyskuję te 70-80 metrów, ale skupienia brak. Nieporównywalnie gorsze od tego na twoim filmiku.

 

Nota bene - Przeze mnie wyżej wklejony filmik Hunterseekera gdzie pokazuje aby łatkę podnieść na silikonie odkładam między bajki. Nie wiem jak facet może się upierać, że klejenie łatek na silikon to dobry pomysł. Mi się łatka przy dowolnej ilości silikonu po prostu wyrywała. W końću wkleiłem je na superglue i jak wcześniej pisałem, jeśli mi kapnął do lufy usuwałem to acetonem.

 

Czas zamówić kolejne łatki.

Link to post
Share on other sites

Tak sobie czytam... i te 70-80 metrów jest mierzone miarką czy tak na oko? Złożyłem parę replik na r-hopie o mocy 410-430 fps i to co mogę powiedzieć to skuteczny zasięg wynosi 60 metrów (nie liczę tutaj lobowania bo to nie strzelanie) i oczywiście hop ustawiony na jak najbardziej płaską trajektorię.

Prócz tego strzelam z L96 z ier-hopem o mocy 600 fps i u mnie zasięg skuteczny wynosi 80-90m oczywiście bez wiatru (dla mnie skuteczny zasięg jest wtedy kiedy trafiam każdą kulką raz za razem w cel wielkości torsu).

Może piszecie tutaj o zasięgu maksymalnym? Poza tym co innego jest strzelanie do tarczy a co innego strzelanie w boju.

Link to post
Share on other sites

Ok jednej minuty w filmiku masz pokazany dystans zmierzony miarką na google earth, pod koniec filmiku cofnąłem się jeszcze 10m do tyłu na drogę dojazdową, dlatego napisałem 70-80m, dla przykładu kolega ma 330fps, i kulki nie dolatywały mu nawet do budynku.

Ja przed modyfikacją przy 450fps miałem ok 61m zasięgu maksymalnego, skutecznego, kulki zaczynały opadać, ale istniała opcja częstego trafiania celu sylwetkowego, mierzyłem wtedy taśmą mierniczą budowlaną, czyli ok, ale nie podobała mi się trajektoria.

Z tego co mówisz to Twój L96 jest dużo celniejszy, ja mogę trafiać z 80m na opadzie kulki cel wielkości sylwetki, albo nawet w klęku, jak na filmiku, ale powtarzalnie w wielkość torsu to myślę że max 50 parę metrów.

IER hop z tego co wiem jest też dużo lepszy, dodatkowo u mnie w pdi okno jest też dość wąskie (chociaż nie zależy mi aż tak na korzystaniu z ciężkich kulek), i dysza u Ciebie podczas każdego strzału jest idealnie w tym samym miejscu.

Link to post
Share on other sites

Ja swoje wyniki podaję na oko. Po prostu są jeszcze za cienkie żebym się kwapił mierzyć. Skuteczny liczony jako trafienie za każdym razem w tors zmniejszy mój wynik drastycznie.

 

Jeśli chodzi o zasięg klasycznych hopów, to opieram swoją wiedzę na tych badaniach:

 

http://mackila.com/airsoft/atp/07-a-05.htm

 

 

Całość: http://mackila.com/airsoft/atp/index.htm

Link to post
Share on other sites

Mam pytanko odnośnie tego m-nuba. Myślałem z czego by tu mozna wykonać i natrafiłem na coś takiego http://www.google.pl...ed=0CEcQMygeMB4 urządzonko służące do malowania przez płeć przeciwną, jakby ktoś nie kojarzył ;p . Lecz nie wiem czy nie będzie to przypadkiem za miękkie, osobiście oryginalnego m-nuba nie widziałem i nie mam za bardzo porównania. Sprężyste, gąbczaste i silikonowe zarazem :icon_biggrin:(pewnie dlatego nazywa się to gąbeczka silikonowa do podkładu?) Ktoś myślał już kiedyś nad takim rozwiązaniem?

Edited by Włodek
Link to post
Share on other sites

Wygląda za porowata ta gąbka.

 

Przypominam tylko, że M-nub oryginalny (a dokładnie 2 sztuki) razem z przesyłką to jest 12 USD czyli jakiejś 45 złotych.

 

Ja wydałem spokojnie 2 razy tyle na kupowaniu różnych materiałów które mogłyby się nadawać. A teraz przynajmniej mam spokój że tak na dobrą sprawę nigdy nie muszę już kupić kolejnego nuba.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Udało mi się sensownie zamontować r-hop w mojej M16-ce i promyku 550mm, tylko że na razie ciężko o sensowne testy (w tygodniu dużo roboty, w weekendy różnie z pogodą).

 

Użyłem wężyka 5/8 (gładkiego, sporo szlifowania od góry) i zwykłej gumki do mazania wyprofilowanej podobnie jak te drogie promyki.

Wężyk robi się dość giętki po utracie masy ale wciąż jest znacznie twardszy od sylikonu. Długość dopasowana tak żeby był na wcisk do komory i nie latał jak szalony bez podklejenia. Trochę zaokrąglona od strony wlotu kulek.

 

Wczoraj udało mi się na 50/60 metrów postrzelać, niestety ze zmiennym bocznym wiatrem (do 8 lub 9 m/s jeśli wierzyć prognozie pogody, może nawet więcej bo lokacja blisko rzeki) więc nie idzie dobrze ocenić skupienia czy powtarzalności strzałów.

Spostrzeżenia do tej pory przy replice 450fps:

- Łatka na razie trzyma się nieźle na sylikonie uniwersalnym (400+ kulek jak do tej pory i siedzi mocno).

- Podkręca ładnie przy mniejszym docisku (przejście z kulek 0.28 na 0.36 wymaga bardzo minimalnego poprawienia hopka)

- Kulki nie opadają na 60 metrze przy odpowiednim ustawieniu hopa (lecą po linii prostej). Jak daleko lecą po tym - nie wiem na ten moment, skończył się podjazd a dalej już zasiane zborze więc nic nie widać (tym bardziej że miałem zielone 0.36).

- Na auto rozrzut wydaje się bardzo podobny jak na single.

 

Ogólnie wydaje mi się że jest nieźle ale na razie nie mogę tego na 100% stwierdzić, choć kartkę a4 dało się trafić na te 60 metrów około 5/10 razy (przykucając) przy zmiennym bocznym wietrze na kulasach 0.36.

Odległość mierzona miarką 3m żeby nie było wątpliwości.

 

Pozostaje jeszcze kwestia jak długo materiał służący za łatkę wytrzyma bo te kilkaset kulasów wystrzelone do tej pory to śmieszna ilość w AEGu, ale na oko wydaje się być trochę twardszy niż wypustka w zielonej gumce g&g więc może będzie dobrze :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Użyłeś węża PCV? Ja taki zamawiałem na próbę ale jak pomacałem to stwierdziłem, że będzie zbyt twardy żeby dobrze podkrecać bez blokowania kulki a w zimę zrobi się kamień.

 

______________________

Wysłane z Xperii Z za pomocą Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

"WĄŻ SILIKONOWY 5/8 destylator bimber" (-60C do 200C) tutaj - http://archiwum.allegro.pl/oferta/wezyk-waz-silikonowy-5-8-destylator-bimber-lodz-i4478094899.html

Ten sam (sprzedawca i wężyk) jest tutaj: http://allegro.pl/wezyk-waz-silikonowy-5-8-destylator-bimber-lodz-i4958745035.html

No chyba że coś zmienili odkąd kupowałem ale wygląda identycznie.

Z czego dokładnie to jest zrobione to nie mam pojęcia ale podkręca na pewno bo udało mi się też wysłać kulki w kosmos przy mocniejszym docisku, a przy tym żadna się nie zablokowała. Do tego jest twardszy niż silikon uniwersalny tej samej grubości (zrobiłem sobie idealnych rozmiarów łatkę na wzór przed docinaniem) więc jest duża szansa że nie będzie się rwał po dłuższym użytkowaniu. Dość ciężko się obrabia/tnie ale tragedii nie ma.

 

Ale tak jak mówię, testy na razie obiecujące ale nie mogę powiedzieć na 100% że hopek wyszedł znacząco lepszy niż standardowe rozwiązania.

Link to post
Share on other sites

No więc podyskutowałem z Hunterseekerem, i przekonywał mnie że opcja montażu "fool proof" którą zalinkowałem powyżej i użycie Z-Kit jest wciąż preferowaną opcją.

 

Zamówiłem więc nowy Z-Kit (tak na marginesie, nie wiem jakim prawem ale przesyłka wysłana ze Stanów w piątek dotarła do mnie we wtorek) i zabrałem się do pracy z kilkoma poradami od samego mistrza.

 

Najskuteczniejszą poradą okazała się taka, by wklejony na silikon patch obrabiać od zewnątrz papierem ściernym dość "grubym" (ja stosowałem papier 320) nasączonym olejem silikonowym. Wiedziałem o nasączaniu papieru przy obróbce wnętrza patcha, ale nie wpadłem na to żeby z zewnątrz robić tak samo. Oczywiście obrabiałem patch z prowadnicą w lufie (wiertło 6mm dodatkowo dociśnięte tasmą teflonową).

 

Dodatkowo tym razem dociąłem paski papieru ściernego na szerokość samej łatki dzięki czemu zdecydowanie mniej niszczyłem lufę. Widoczne na zdjęciach zadrapania są od poprzednich nieudanych instalacji, jeszcze z wężem silikonowym.

 

Tym patentem udało się bez wyrywania wykonać dwie całkiem przyzwoite instalki które dodatkowo są nienaruszone od wewnątrz. Zdjęcia poniżej:

 

NLLoPop.jpg

 

6Q9Syks.jpg

 

dTidM7t.jpg

 

7MJqPwz.jpg

 

B77gTnB.jpg

 

cnnG64E.jpg

 

Przy instalacji w Promyku widać że mi patch lekko "uciekł" w lewo, jednak od wewnątrz bardzo elegancko wypełnia okienko i co najwazniejsze nie penetruje lufę. Obie lufy przechodzą test przepuszczania kulek.

Edited by matrigs
Link to post
Share on other sites

Na zewnątrz super to wyszło, u mnie tak precyzyjnie nie wypełnia, natomiast od środka u mnie całkiem nie widać gumki, bo było tak że test przechodzenia kulek przechodziło mi elegancko, natomiast po złożeniu całości z komorą, z hopem na zero, a nawet odsuniętą dźwignią z m-nubem blokowało kulki, piłowałem do momentu aż w tej konfiguracji kulki przelatywały kilkadziesiąt razy bez przeszkód.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tak... Cała różnica w tym, że gumka jest dopasowana bez przycierania. W sumie moja też jest bez przycierki :icon_razz:. Ktoś wcześniej w tym temacie już nawet proponował pomysł odlewnia takich gumek ;d.

Dzięki za info Matrigs.

Edited by Skilrod
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...