Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 292
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Łatki od nich wyglądają jak flathopy.

 

Nie żeby to grało jakąkolwiek rolę, ale tylko dla porządku: "flat-hop" tyczy się używania zeszlifowanej gumki hop-up ale bez żadnych dodatkowych łatek w oknie. Propozycja airsoft advances przypomina raczej "g-hop" legendarnego Ishioka który zainspirował Hunterseekera do zrobienia "r-hop".

 

Airsoft Advances przynajmniej przywołują nazwę Hunterseeker. CAIC nie kredytują nikogo w swoich rozwiązaniach.

 

Jedyne co mnie gryzie w rozwiązaniach powyższych firm jest to, że starają się przyciągnąć klientelę hasłem o braku konieczności ingerencji w lufę. CAIC idzie nawet dalej i z propozycją ichniejszego "patentowego" dystansera obiecują nawet brak ingerencji w komorę hop.

 

Ten dystanser wygląda na zrobiony ze sztywnego materiału, bo inaczej by się na przedniej i tylnej krawędzi wyginał. Tym samym jednak nie wyobrażam sobie ustawianie hopu z nim, jeśli nawet po użyciu 3mm oryginalnego mięciutkiego m-nuba regulacja jest bardzo trudna. Przerabiając ramię wklejając oryginalnego m-nuba mamy gwarancję że nacisk jest idealnie rozłożony i można go też z powodzeniem wykorzystać do normalnych gumek.

 

Jeśli chodzi o ingerencję w lufę to dla mnie argument jest też nie trafiony. Nikt nie każe przecież szlifować PDI czy Edgi na pierwszej instalacji. Można poćwiczyć na stockowych lufach miedzianych i dopiero po uzyskaniu efektów przeskoczyć na drogą lufę. Dobrze zainstalowana łatka nawet na słabej lufie powinna dać świetne efekty, jedynie celność może być gorsza.

 

Zamiast wymyślać koło na nowo, wolałbym żeby się ludzie skoncentrowali na instalacjach łatek Hunterseekera i pomaganiu sobie nawzajem przy problemach.

 

Nie będę ściemniał: Mi się ten patent w tej chwili w ogóle nie sprawdza, chociaż wydaje się że przynajmniej w teorii mam wszystko "dobrze" zrobione w replice:

 

nMI4dGW.jpg

Link to post
Share on other sites

I ja spróbowałem swoich sił z zabawą w r-hopa. Zajęło mi to dwa dni, i chyba było warto. Robiłem na jakiejś lufie ultimate, swoją drogą całkiem udany produkt, w rks-10. Korzystałem z tego wężyka : http://allegro.pl/wezyk-waz-silikonowy-5-8-destylator-bimber-lodz-i4958745035.html

Wycięcie dość prostej łatki to koszmar, trzeba się namęczyć. Zamiast żyletki użyłem wkładu z noża do otwierania kartonów, taki japoński super ostry wygrzebałem ;) i szło jak w masło. Najwięcej czasu zajęło szlifowanie, ja robiłem to papierem 320 i czymś delikatnie mniejszym potem.

Olejek silikonowy jest dobry, ale na wykończenie.

Do unieruchomienia klej super glue.

Ja jeszcze poszerzałem komorę hopa, bo chciałem żeby dystanser, z gumki do ścieranie obejmował w całości okno lufy.

Jak na razie przebieg z 300 kulek i lata przyzwoicie. W znak pierwszeństwa trafiałem z 62/64 metrów z łatwością.

Testowane na 440 fps, kulki 0,30.

Jeszcze widziałem w sklepie żelowe wkładki do butów, elastyczne, i sztywne dość jednocześnie. Pobawię się i z tym.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Patent z gumką do mazania na dystanser był fajny na około 1k kulek, potem ta pękła na całej długości. Po zmianie na dystanser taki jak g&g dodaje do swoich gumek trochę jeszcze to pośmigało.

Po około 2.5k-3k kulek łatka z wężyka silikonowego 5/8 do destylatorów zaczęła się łuszczyć w miejscu gdzie była spiłowana tak by kulki ją nie podwijały, co zaczęło powodować zacinki. Więc materiał albo się nie nadaje na duże przebiegi albo nie należy go piłować od strony gdzie ma kontakt z kulkami, wtedy może by dłużej wytrzymał.

Link to post
Share on other sites

Serwisant zrobił mi r-hopa. Odsyłam do Niego spowrotem, bo gumka jest chyba "nie ta" :/ . W każdym razie miałem zupełnie inny tor lotu kulki (kulka po opuszczeniu lufy bardzo szybko się wznosi do góry). Celność i zasięg na mojej lufie promyka spadła tragicznie.

Link to post
Share on other sites

Serwisant zrobił mi r-hopa. Odsyłam do Niego spowrotem, bo gumka jest chyba "nie ta" :/ . W każdym razie miałem zupełnie inny tor lotu kulki (kulka po opuszczeniu lufy bardzo szybko się wznosi do góry). Celność i zasięg na mojej lufie promyka spadła tragicznie.

 

Ale ci zrobił r-hopa oryginalnego, czy z wężyka?

 

Próbowałeś cięższych kulek? Próbowałeś wyciągnąć całkowicie dystanser? Czasami to nie wina za ciasnej łatki ale za grubego dystansera.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mając dostęp do repliki, czas, i warunki postanowilem zrobic test. Przebieg repliki na patencie to już około 900 kulek.

Odległości były mierzone metrówką.

Jak widać trafienie w pieniek to żaden problem, średnica 31 cm. Butelka też nie stanowi problemu.

Moc repliki około 440 fps.

Jeszcze całkowitego zasięgu nie mierzyłem.

 

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Wróciłem ostatnio do klasycznego zestawu hop-up ale z m-nubem, powodem tego jest lufa edgi, zaokrąglone krawędzie w okienku lufy mogą nie za dobrze współgrać z łatką do podkręcania i powodować jej przemieszczanie. Gumki pdi i ultimate powodowały dziwną parabolę, ale skupienie lepsze od każdego mojego r-hopu.

Zastosowałem klasyczną systeme, i balistyka wygląda następująco - przy 450fps i kulkach 030 - 60m tarcza drogowa trójkątna - spokojne pokrycie celu każdą kulką, parabola bardzo prosta, można celować punktem z kolimatora bez żadnych poprawek.

75 i 80m - powtarzalne trafienia - z 3-4 kulek zawsze jedna trafi, ale niestety trzeba celować 1,5m w górę i wiatr czasem przeszkadza, na lunecie 4x40 łatwo wprowadzać poprawki, na 6x42 zakres obserwacji był trochę za mały ze względu na opad.

Kulki lecą o wiele dalej jak 80m, ale opad, wrażliwość na wiatr, oraz na to co może w lesie znaleźć się po jej drodze i niskie szanse na trafienie pierwszą kulką , wykluczają sens podejmowania kontaktów ogniowych na większych dystansach.

Czy szczerze ma ktoś lepiej na r-hopie? bo wydaje mi się że ciężko uzyskać w elektryku przy 450fps zasięg choćby 90m.

Link to post
Share on other sites

Czy szczerze ma ktoś lepiej na r-hopie? bo wydaje mi się że ciężko uzyskać w elektryku przy 450fps zasięg choćby 90m.

 

A próbowałeś cięższych kulek? Jednym z głównych atutów r-hopa jest jednak możliwość użycia cięższych kulek do słabych mocy bez potrzeby podkręcania hopa aż tyle co standardową gumkę.

 

Dziwi mnie dość że ci Systema tyle strzela. Ja uwielbiam Systemę, ale przy 450 FPS i kulkach 0,3 gr musiałem tyle hopa zaaplikować że mi fpsy potrafiły spadać o 20-30.

 

Szczerze powiedziawszy, 60m skuteczny i 80m maksymalny to i tak przywoite wyniki. Ja bym chciał mieć takie czy to z r-hopa czy ze zwykłej gumki.

 

Zauważ że ATP wskazuje 210 stóp jako maksymalny dla 450 fps i 0,3 gr. I to nieskuteczny, bo z opadem 60 cali

 

07-b-082.gif

 

Więc uznałbym wszystko ponad to jako warte pochwały.

Edited by matrigs
Link to post
Share on other sites

Strzelałem z madbulli zółtych 040gr, ale coś z nimi jest nie tak w kwestii rozrzutu, więc nawet nie chciałem pisać o nich, jedyny plus to to że parabola była trochę prostsza i nie musiałem tak 'moździerzować' na ekstremalnych dystansach.

Też posiłkowałem się tymi badaniami, i faktycznie wynik dość dobry, może m-nub coś dodał, jest na youtube parę filmików z boju, gdzie gracze mieszali kombinacje m-nub + klasyczna gumka, wyniki dość przyzwoite.

Zamówię sobie jeszcze c-hopa, tam jest podobno mniej piłowania i dopasowywania, do którego tracę powoli cierpliwość, w r-hopach, czy customowych czy oryginalnych jak bym nie robił i ile, to raz strzelało to wyśmienicie, a raz zmieniało się na gorsze - zbyt wiele zmiennych w zbyt krótkim czasie. Silikonowy wężyk z allegro zbyt szybko się wyrabia, a łatki HS mogliby robić w rozm 6/8 tak jak c-hop.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tak jeszcze co do tego r-hopa od CAIC to powiem tak że wraz z kumplami zmówiliśmy 3 sztuki i wszystkie 3 były kompletnie do bani. W 1 zaraz po otwarciu paczki zobaczyliśmy że łatka która powinna być na lufie leży sobie luzem wewnątrz a z gumki został sam kołnierz (reszta gumki została ucięta,a raczej wyglądała jak wyrwana) a reszta to było chyba z 2m taśmy teflonowej służącej za gumkę podobnie było w 2 przypadku lecz tam w miarę ta łatka się trzymała a w 3 replice podczas oddawania strzału łatka wyleciała przez lufę XD. Na szczęście wszelkie pieniądze chłopaki nam oddali, co do kontaktu nie mogę narzekać. Tutaj jest jeden przykład tego co u mnie w repliczce znalazłem i dodam że to była najlepiej wykonana z tych 3 sztuka. Co prawda nawet kulki 0,43 wywalało w kosmos na 420fpsach

 

https://plus.google....873537123053937

 

na zdjęciu widać że łatka już odpada po paru strzałach. Mimo dobrego kontaktu to jednak nie polecam. Jakby ktoś miał pytania co do ich produktu to piszcie może pomogę, co prawda to było jakieś 2 miesiące temu może teraz coś poprawili ale tego już nie wiem

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Raczej nikt bo to po prostu straszna opycina ten R-hop... Z tego co tu sledzę wątek (a śledzę :D uważnie) to nikt nie osiągnął niczego czego nie da się zrobić zwyczajnie na typowym HU. Różnica jest taka, że nad R-hopem siedzą ludzie po dwa tygodnie i modlą się, żeby się nie rozpadło (i działa do kitu a i tak się rozpada :D) a HU montujesz w 30 minut i działa... Krążą legendy, że ktoś, kiedyś, w dalekich krainach zrobił tak, że łohoho ale jakoś wfektów tak na prawdę nie widać.

Link to post
Share on other sites

Bo ludzie którzy to robią maja niskie doświadczenie. Tak mi się wydaje. Swojego pierwsze zrobiłem w 40 min. Wtedy jeszcze g-hopa. Zasięg wzrósł bardzo. Latkę docinałem z gumki zielonej falcina do glocka kjw.

 

Aktualnie jadę na pełnoprawnym r-hopie. Latkę faktycznie ciężko dociąć ale ja to robiłem skalpelem. Używałem kleju typu superglue. Nakładałem to pędzelkiem. Aktualnie moim zdaniem nie wrócę do tradycyjnych hu. Min. to flat hop.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o lepsze wyniki to ja zauważyłem je w snajperce przy 580fps. Nie zrobiłem dokładnego pomiaru na tarczy przed wszystkim, więc nie wrzuciłem tutaj konkretnych wyników ze strzelania. Na oko celność przesunęła się o 6-10m. Nie chciałem się zbytnio wypowiadać o skuteczności w słabszych replikach bo potrzebowałem od kogoś słabszej szturmówki na testy. Tydzień temu zrobiłem r-hopa w m4. Działa tak jak już ktoś tutaj pisał.. Na kulkach 0,28 do pewnego ustawienia hopka, nie kręci w ogóle aż w końcu zaczyna łapać i kręci za mocno bo kulki na koniec podlatują metr w górę. Dobrze było na 0,36. W ten weekend zabiorę jeszcze raz tą replikę i przestrzele na tarczy na r-hopie a później wsadze zwykłą gumkę i porównam. Mam nadzieję, że pogoda dopisze.

 

Co do komory to zwracam uwagę, że do r-hopa nie są potrzebne żadne przeróbki (przynajmniej w znanych mi komorach :icon_razz:). Wiele osób nie czyta a później słyszę "ja to nie chcę r-hopa bo nie chce komory przerabiać". To co ja robiłem z komorą było mi potrzebne do er-hopa.

 

Jest jeszcze taka kwestia, która utrudnia np. wycenę zrobienia r-hopa. W mojej lufie pdi 6.01 doszedłem do wprawy i dopasowuje łatki z węża bez żadnego przycierania. Obrabiam tylko ostre krawędzie. Jest o wiele łatwiej zrobić łatkę. W promyku już łatki się nie dało tak dopasować. Do promyka biorę wąż o grubszej ściance, zakładam jego kawałek (1cm) na specjalną końcówkę do dremela i przy maksymalnych obrotach przycieram papierem ściernym/kamieniem do szlifowania na odpowiednią średnicę. Robie mniej więcej to co pokazywałem na starym zdjęciu https://www.dropbox....l7d40quu7m/rhop (37).jpg?dl=0

Nie warto zdzierać lufę dla dopasowania r-hopa.

 

Qbis jeżeli trochę poczekasz to zajmę się tym r-hopem u Ciebie. Muszę jeszcze tylko obadać tą szturmówkę co mam żeby mieć pewność co do działania.

 

______________________

Wysłane z Xperii Z za pomocą Tapatalk

 

Czy ktoś dotarł do informacji w jaki sposób zmodyfikować komory w standardzie CA m249 pod rhop? :icon_biggrin:

Niestety w tej komorze bez dremela i pilniczka się jednak nie da :icon_biggrin:.

Nie wiem jakiej firmy masz komorę. W stockowej może się w ogóle nie dać tego dobrze zrobić wnioskując z tego co oglądałem w google obrazy. Po prostu trzeba przedłużyć otwór i wsadzić jakiś twardy dystanser.

 

______________________

Wysłane z Xperii Z za pomocą Tapatalk

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Mam oryginalne komory CA 249, nie bawiłem się w kupowanie 'patentów' bo nie ma nikogo kto by potwierdził ich wyższość nad tymi pierwszymi.

 

 

Tak wiem że trzeba ciąć. w komorze 249 jest po prostu otwór na cylindryczny dystanser, trzeba by to rozorać wszerz. tylko jak? :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja już się poddałem ...

U mnie (dla przypomnienia: KWA, promyk 300mm, komora Guarder, około 518 fps) r-hop okazał się totalnym niewypałem. Zasięg CHYBA wzrósł, ale nieopłacalną stratą celności. Chodzi o to, że kulki od razu po opuszczeniu lufy lecą mocno w górę. Trafiałem wszystko ponad celem :icon_razz:. Dodatkowo często kulki lądowały mi pod stopami świeżo po wymianie maga :/

 

Wstawiłem gumkę systemy i dystanser "H". Wygląda i działa lepiej :icon_wink:

Rozmawiałem z wieloma osobami i wiele z Nich twierdzi, że r-hop to ściema... Trudno, osobiście wolę brak problemów i pełen spokój kosztem kilku metrów zasięgu.

Edited by qbis
Link to post
Share on other sites

Chodzi o to, że kulki od razu po opuszczeniu lufy lecą mocno w górę.

 

Na jakich kulasach?

 

Kulki na hop-up na "0" przelatują pod łatką bez oporu?

 

Jeśli ktoś ma problem ze zbyt czułym ustawianiem hopa przy prawidłowo założonej łatce może trochę zmodyfikować komorę:

 

xgljuAq.png

 

Trzeba co nieco zdjąc materiału z tej części obrotowej która steruje dociskiem ramienia.

 

Najlepiej ustawić niezmodyfikowaną komorę tak żeby podkręcanie było "ok". Potem wyciągnąć lufę z komorą i zajrzeć przez komorę ile w wystaje w lufę łatka. Potem zabrać się za szlifowanie tak żeby gdzieś w końcowym zakresie regulacji łatka wystawała tyle samo, jednak z pewnym jeszcze zapasem.

Link to post
Share on other sites

To jak w końcu z r-hop'em, jest sens montować do szturmówki ok 430fps, komora ka, lufa guarder 6.02 363mm?

PS.Nie wie ktoś może czy w bbmaxie dobrze go montują bo sam średnio czuje się na siłach żeby go zamontować? :icon_razz:

Edited by wawi08
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...