Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szyny RIS dla AK - temat ogólny


Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Nie wygląda to jakoś mega skomplikowanie - nie starczałyby jakaś mniejsza szyna ris? Na stronce podanej przez Nitro widać, że ta szyna i tak wymaga samodzielnego wywiercenia otworów na śruby w podstawie szczerbinki. Zamówiłem ostatnio sunię i bardzo spodobał mi się taki montaż, pewnie będę kombinował :F.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cośtam wykombinowałem ;). Wziąłem krótkiego dolnego risa z g36 i przyciąłem żeby miał długość 5 "żeberek":

 

 

DSC07279.JPG

 

Przykleiłem do środka risa (tam gdzie jest takie puste choćby wgłębienie, wiecie o co chodzi) listewkę, a na nią kolejną tak żeby się wpasowała w środek szczerbinki aksu:

 

DSC07282.JPG

 

Czarny szprej poszedł w ruch żeby nie świeciło na zielono ani gołym metalem po cięciu. Porządna warstwa mocnego kleju dwuskładnikowego na listewkę i do szczerbinki aksu:

 

DSC07283.JPG

 

DSC07284.JPG

 

Voila! :F

 

DSC07293.JPG

DSC07290.JPG

 

Myślę jeszcze czy nie machnąć klejem dwuskładnikowym po bokach risa i pomalować żeby uzyskać wizualny efekt "przyspawania".

Ogólnie wszystko się trzyma i nie zanosi się żeby odpadło. Sam ris nie uniemożliwia korzystania ze szczerbinki :).

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam potrzebę założyć dolne orisowane łoże do AK74. Pytanie za 100 punktów-czy jest jakieś gotowe łoże z dolnym i bocznymi szynami przystosowane do Ak74 w systemie vfc czy lepiej rzeźbić w plastikowej okładzinie i krótkich, płaskich szynach ris (np do G36)?

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...