Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Sorki za post pod postem.

 

A propos pękających gearboxów - po oględzinach mojego (sprężyna M120) okazało się, że miejsce w którym siedzi prowadnica sprężyny jest rozszerzone o gearbox się nie łączy krawędziami. Wymieniłem prowadnicę sprężyny na łożyskowaną SHS (stockowa, plastikowa, złamała się podczas rozkładania GB, to był felerny dzień...). Niestety nie siedzi ona stabilnie, ponieważ jedna strona jest umocowana w obudowie gearboxa, ale druga (skierowana w stronę tłoka) przemieszcza się w pionie. Podejrzewam, że sytuacja jest dość marna i dalsze eksploatowanie może doprowadzić do pęknięcia GB/złamania prowadnicy, prawda?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 456
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jest to zaskakujące, w tym miejscu gb jest zaparty o korpus, usztywniony prowadnicą sprężyny na dodatek... Nigdy jeszcze nie widziałem V2 pękniętego w tym miejscu. Moja hipoteza: łożyskowaną prowadnicę JBU musiałem dremlem podszlifować bo "uszy" były za długiie i połówki gb nie dolegały do siebie idealnie (u mnie szpara była ogromna, spokojnie możnabyło wsunąć rozgięty spinacz). Być może u Ciebie też tak było (tylko szpara mniejsza) i latająca prowadnica rozwaliła GB?

Link to post
Share on other sites

Taka sytuacja ma miejsce z moim GB:

https://picasaweb.google.com/107911671569334056861/6Wrzesnia2015

Nie wiem jak i kiedy to się stało. Co robić Panowie? Podejrzewam, że raczej prowadnica nie może być taka luźna, bo szybko się ułamie w trakcie eksploatacji, prawda? Próbowałem jakoś naprostować siłą to rozwarcie, ale nic to nie dało. Nowy szkielet kupować?

Link to post
Share on other sites

Powoli zmierzam w kierunku zakupu tej repliki:

 

http://zbrojownia.li...roducts_id=2006

 

Jednak przy okazji poczytałem trochę i chciałbym żeby w sklepie wymieniono mi kilka części. Docelowo planuje uzyskać 400 fpsów. Czy sprężyna guardera sp110, łożyskowana prowadnica sprężyny, tłok shs z metalowymi zębami, gumka hop-up i lipo 7.4 wystarczą na początek?

Link to post
Share on other sites

Ja w swojej wymieniałem "na dzień dobry" tylko sprężynę na M120 i bardzo ładnie strzelała. Osobiście nie widzę sensu wymiany tłoka. Stockowy bez problemu wytrzymuje M120, tak samo prowadnica sprężyny. Moja się złamała przez nieumiejętne rozkładanie GB :(

Edited by Sokoov
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cześć, mam zamiar sobie sprawić tą replikę. http://zbrojownia.li...roducts_id=2003

Replika ma być do grań w lesie.

Z racji, że w ASG trochę siedzę, umię polecić, jakąś replikę, ale nie znam się na tuningu.

Jakie części mam dokupić, ale tylko w tym sklepie, żeby mi wymienili przy zakupie. Myślę.

Sprężyna chcę by miała tak pow. 370fps, chodzi mi głównie o przebijalność krzaków, ale mniej niż 430fps: http://zbrojownia.li...roducts_id=1014

Gumka hop up: http://zbrojownia.li...&products_id=37

Te rzeczy wystarczą? Czy brać sprężynę guardera czy coś jeszcze? Proszę o doradzenie.

Człowiek który doradza zielonym co kupić i jak to potem 'stuningować' pisze teraz, że się na tym nie zna :D

Do tego piszesz, że siedzisz w tym a z tego co pamiętam jedyne co robisz to siedzisz na forum i pytasz co z czym gdzie pasuje... taka wiedza nie upoważnia do mówienia, że się w czymś siedzi... jedyne w czym powinieneś siedzieć to niestety dalej dział "jak zacząć".

 

Prowadnicę wymienię dla świętego spokoju. Wymieniać gumkę na zielonego G&G, o której ostatnio opinie są mieszane czy zostawić stocka? Jaki wtyk na baterie jest w stocku - mała tamiya męska?

Tutaj nie ma niestety już jednej odpowiedzi, kolego stock strzela na 50 metrów i gumka w stocku ładnie podkręca.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

posiadam border patrola SBR i potrzebuję zamontować na niej latarkę, macie jakiś patent jak to zrobić bez zbędnych wydatków? Ewentualnie, wymieniał ktoś chwyt przedni w SBRce? Jesteście w stanie polecić jakieś konkretne chwyty? Wygląd nie ma większego znaczenia, byle nie straszyło :D

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Jaki polecacie tuning repliki stockowej z parametrami jak w ofercie ZBROJOWNI. Mistrzem serwisu nie jestem więc prosiłbym jakieś części zamienne, które dość łatwo zamienić, zdemontować. Najlepiej jakby replika osiągała coś koło 400-440 fps, z idealnym skupieniem oraz celnością. Można powiedzieć jestem przy kasie jako tako i zależy mi na bezawaryjności repliki, będę ją czyścił o nią dbał ale nie żeby zębatki czy jakieś cylindry popadały wiecie raz a dobrze wolę kupić :icon_wink: Jedyne co było w replice wymieniane to okablowanie na mocniejsze, i tu jeszcze jedno pytanie jaki MOSFET, bo widzę jeden za 400 zł drugi za 40 zł o co tu chodzi ?!

Z góry dzięki za pomoc :icon_wink:

Edited by MartinesSs
Link to post
Share on other sites

W tym GB są już te wszystkie wzmocnione tłoki, zębatki i cylindry, że nie musiałbym już nic wymieniać,a i jaki V2 czy V3 czy może w ogóle inny ? Co do sprężyny King Arms M150 na tym GB będzie ok ? Jestem w tych sprawach zielony i nie mam bladego pojęcia jak to wszystko działa :icon_wink:

Edited by MartinesSs
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...