Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

W mojej M16 z gearboxem od EA (dawny Lone Star Border Patrol SBR) zmieniłem:

-Tłok 14 stalowych zębów SHS

-Spring sp130 SHS

-Dysza do M4 SHS

-Cylinder typ 0 SHS

-Łożyskowana plastikowa głowica tłoka SHS

Do tego gumka czarna Systema, kable niskooporowe i wtyk T. Replika ma 450-460fps.

Co jeszcze by się przydało wymienić?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 456
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Prowadnicę sprężyny, bo stockowa jest plastikowa, a przy M130 lepiej nie ryzykować.

 

Mi na przykład na stocku pękła plastikowa głowica cylindra, ale może tylko ja miałem takiego pecha (a strzelana była na stockowej sprężynie, tylko latem, praktycznie tylko na singlu, na lipo 7,4V 20/40C).

 

Może warto wymienić silnik jak Ci się grzeje albo jak chcesz większego rofa? Mosfet jest?

Link to post
Share on other sites

No właśnie mi serwisant mówił, że nie włożył mi metalowej łożyskowanej od shs bo stockowa jest ok, a kupioną miałem. Pożyjemy zobaczymy. Rofa nie chce, strzelam w większości na singlu, mosfetu także nie mam. Silnik się nie grzeje póki co, ale jak zacznie to wymienię sobie na jakiś od Gunfire bo ponoć dobre.

Link to post
Share on other sites

No to można było przy okazji wymienić tą prowadnicę skoro już ją miałeś kupioną. Ja bym dał też jakiś prosty mosfet (własnej roboty albo coś pokroju GATE PicoSSR 2/3), bo zawsze będziesz miał szybszą reakcję na spust. No i ochroni Ci to kostkę stykową. Jak silnik się nie męczy to niech zostanie, ale przy full auto albo szybkim singlu prawdopodobnie będzie się grzał.

Link to post
Share on other sites

Jak poczuje, że sie nagrzewa, to pójdzie do wymiany. A takie pytanko - przypuśćmy, że chciałbym zrobić tuning na 500fps. Co trzeba by było zmienić, żeby szkielet nie pękł i żeby części dawały rade? Kupić jakiś dobry szkielet, czy jakieś mblocki albo szyny wzmacniające?

Link to post
Share on other sites

Przeczytaj ten temat od str. 13 (a najlepiej cały). Pod 480-500 fps to pewnie podejdzie SP130 + BU, ale szkielet długo nie pożyje bez wzmocnień. Miałem podobny dylemat i wybór padł na szkielet CNC RetroArmsa. :icon_biggrin: Cylinder i głowica cylindra BU Guardera pasują idealnie do tego szkieletu. :icon_smile:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Temat czytałem od początku ;) Ale jak ciągle czytałem, że prowadnica do wymiany, a serwisant mi mówi że prowadnica jest ok (i nie, nie składa on do kitu replik ) to wolałem sie spytać jeszcze raz. M130 u mnie juz siedzi, to zamówie sobie borek od Guardera (chyba, że polecasz jakiś lepszy ) i jak pójdzie szkielet to wymienie :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witojcie :icon_wink: jako że mojej eMilci skończyła się gwarancja przyszła pora na tuning.

Będzie w niej:

SP130 albo 120 (sam ni wiem którą)

cylinder SHS typ 2

tłok niebieski SHS z 7 stalowymi zębami

głowica cylindra SHS podwójnie doszczelniona (taka pomarańczowa)

kabelki niskooporowe

dysza SHS podwójnie doszczelniona

prowadnica sprężyny metalowa łożyskowana SHS

Mam baterię LiPo Redoxa, 7,4 2400

To chyba wszystko, mam nadzieje że nie zapomniałem o czymś. No i pytanko do znawców. Co myślicie o tym zestawie? Dołożyć coś jeszcze? Jakieś zębatki? Pozdrawiam serdecznie :icon_smile:

EDIT:

W ty temacie wyczytałem że właśnie na częściach SHS jest dobra szczelność dlatego też zdecydowałem się na tę firmę w przypadku cylindra, tłoka, dyszy

Edited by wikitor99
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Uszanowanie moi drodzy.

Chciałem tylko rzucić krótkim pytaniem - przerywacz dla stockowego gearboxa z stockową kostką i zębach CORE 13:1 jakiś możecie polecić bez zbędnych przymiarek?

Chcę uniknąć pożyczania szrotu od znajomych serwisantów.

Nie ukrywam że zastanawiam się nad inwestycją w RetroArms, gdyż i taki również szkielet chcę tu zamieścić po sezonie letnim.

Coś ktoś?

Link to post
Share on other sites

Cześć, mam zamiar sobie sprawić tą replikę. http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_176&products_id=2003

Replika ma być do grań w lesie.

Z racji, że w ASG trochę siedzę, umię polecić, jakąś replikę, ale nie znam się na tuningu.

Jakie części mam dokupić, ale tylko w tym sklepie, żeby mi wymienili przy zakupie. Myślę.

Sprężyna chcę by miała tak pow. 370fps, chodzi mi głównie o przebijalność krzaków, ale mniej niż 430fps: http://zbrojownia.li...roducts_id=1014

Gumka hop up: http://zbrojownia.li...&products_id=37

Te rzeczy wystarczą? Czy brać sprężynę guardera czy coś jeszcze? Proszę o doradzenie.

Edited by blunk
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy ile chcesz przeznaczyć na tuning.

 

Gumka czarna Systema Energy, sprężyna Guarder SP110/SP120, metalowa prowadnica sprężyny V2 SHS i jest git. I tak jak w każdej replice warto przy okazji otwierania GB wymienić kable, dodać mosfet i wymienić wtyczki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...