Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

 

Jakis czas temu po radach ludzi z forum (za które bardzo dziekuje) zdecydowalem sie na kupno RPKS74 firmy LCT. ( http://shop.ehobbyas...sembly-ver.html )

 

Dlaczego RPK? Gdyz w zamiarach mam posiadanie w miare porecznej broni wsparcia, a RPK wazy okolo 4,5kg. co daje nam okolo 4 kg mniej niz dajmy na to PKM. Poza porecznoscia bardzo podoba mi sie jego sylwetka i to ze jego korzenie pochodza z rodziny AK.

 

Przechodzac do sedna, poczytalem tu i tam nt. broni wsparcia w asg i z tego co wyczytalem to jesli chcemy aby wszystko gralo i chulalo musimy wpakowac troche kaski w tuning repliki.

Tu z prosba o pomoc zwracam sie do was, czy moglibyscie jako weterani w tej sztuce zlozyc dla mnie porzadna liste zakupów dotatków do tej repliki?

 

Dla jasnosci w pojedynku cena vs jakosc, wybieram jakosc, wiec prosilbym o porzadne i pewne produkty.

 

Przepraszam za brak polskich znaków, pisze z zagranicznego komputera.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Możesz wymienić bez utraty gwarancji lufę na precyzyjną i gumkę hop up, co znacząco wpłynie na zasięg i celność repliki. Jeżeli chcesz zwiększyć fpsy polecam najpierw doszczelnić układ, a dopiero później (jeśli efekty są niezadowalające) wsadzić mocniejszą sprężynę.

Link to post
Share on other sites

Ta do repliki wsparcia wsadzić precke... Chyba że. Jesteś milionerem.

Napisz ile chcesz fps bo od tego wszystko zależy. Ogólnie wymienisz tak :

-Zębatki shs 100:300(lub 100:200 lecz polecam te 2)

-Tłok shs 14 ząbków metalowych

-Sp130 guardera

-Borek używka guardera

-Zmieniamy głowice tłoka na airsoftpro (aluminiową) żadna modyfi czy inny syf

***można założyć sorbotana

-Mosfet np Gate merf byś mógł regulować rola lecz wystarczy samoróbka za 15zl

-Lipo 7,4 lub 11 zależy jaki chcemy rof

-Gumka madbul shark czerwony

 

I ogólnie najważniejsze dobry serwisant, który to bardzo dobrze poskłada. Repa z założenia ma mielic 5-10k kulek na strzelanke wiec dobre poskladanie to podstawa

 

Edit

Jest to set na 500fps

Edited by blackblut
Link to post
Share on other sites

powinno być, zawsze można komorę zmienić na shsa

co prawda wiele zależy od repy

 

Mnie tylko ciekawi w jaki sposób chcesz założyć sorbotan na stożkową głowice cylindra... I dlaczego precka do repliki wsparcia jeśli jesteś milionerem? Wystarczy kupić tylko dobrą lufe.

Link to post
Share on other sites

 

 

Mnie tylko ciekawi w jaki sposób chcesz założyć sorbotan na stożkową głowice cylindra... I dlaczego precka do repliki wsparcia jeśli jesteś milionerem? Wystarczy kupić tylko dobrą lufe.

 

Wyciągasz podkładkę tą gumową która jest oryginalnie ja naklejam kawałek gumy bombelkowej(nie znam fachowej nazwy) następnie na to naklejam tą oryginalna gumową podkładkę. Bądź robie takową na tokarce żaden problem.

Do precki nie zasypiesz pj oczywiście jeśli masz kasę można kupić droższe kulki i mieć precke. Oryginalne lufy nie są złe

 

Snajper w szafie leżą 2 komplety zębatek oby dwa uszkodzone. I jeden przeorany tłok... Więc ja bym nie ryzykował. Co prawda jedna repa ma już +/- 50k przebiegu w stocku i jest ok

 

Edited by blackblut
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Od niedawna sam jestem szczęśliwym użytkownikiem RPK LCT (stała kolba).

 

Bebechy w GB wyglądają solidnie, obie głowice alu, głowica tłoka łożyskowana.

 

Jedyne wady w stocku to plastikowa nie łożyskowana prowadnica sprężyny (wsadziłem v7 prometheusa po lekkim szlifie) oraz łożyska ślizgowe 6mm (mogłyby być przynajmniej 7, ale trudno ;) )

 

Replika przyjechała z 420fpsami na pokładzie, po zmianie prowadnicy sprężyny oraz gumki hu na promyka pluje 450fps.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

U mnie (RPK NV) po wyjęciu z pudła 440 fps, chrono Radecek.

 

Części w środku siedzą dokładnie jak tu http://forum.wmasg.p...ox-fotorelacja/ , ale z oczywistych powodów cylinder jest typu 0.

Szczelność na wysuniętej dyszy była średnia tj. nie uszczelniała jak srzykawka, ale przeciągu strasznego też nie było. Część powietrza również uciekała między lufą, a gumką hop-up (konieczny teflon-fix).

Ostatecznie zdecydowałem się wymienić na prowadnicę na SHS łożyskowaną, dyszę SHS AK krótka (19,7mm?) oraz zrobiłem "teflonfix" na stockowej gumce HU. Teraz na chrono pokazuje 462-464 fps. Jak na stockową sprężyne całkiem przyzwoity wynik.

 

Silnik zmieniłem na cymowski neodym oraz do stockowych kabli dodałem mosfet (IRL3713). Na zasilaniu lipo 7.4V 1800mAh 25-50C i rof jest na poziomie 660 bb/min., czyli zbliżony do oryginału.

 

Fabryczna lufa ma 610mm i prawdopodobnie jest to ta precka z oferty LCT http://www.fire-supp...-for-aeg-610-mm

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Nie wiem jak w stocku, ale na tanich komponentach - gb z cymy, dysza pro tech, BU guardera, przeźroczysta komora boyi, przeźroczysta gumka guardera i lufa stockowa 590mm strzela bardzo ładnie :) Wręcz ślicznie. Tyle że w korpusie musiałem o troche podnieść GB, 2 paski plastiku z opakowań na przodzie korpusu i na tyle.

Link to post
Share on other sites

Ok, mój już do Mnie przyleciał. Chrono nie miałem, ale może w weekend sprawdzę.

Pierwsze strzelanie - jest dobrze jak na stock :) Pasuje elektryczny magazynek battleaxa z GF. Na drumy jeszcze muszę poczekać.

 

Jakby ktoś potrzebował zdjęć czegokolwiek to dajcie znać ;)

 

15896_987270161296577_5769063873071052822_n.jpg?oh=46680ab1f1d4efc0ffbbeb1228246beb&oe=55A8B69A

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Cześć, mam pytanie do posiadaczy RPK LCT. RPK-74M NV oraz RPKS-74MN NV. Głównie to drugie. Ogólnie miałem styczność z trzema. Sprawa tyczy się dwójnogu. U Was też ma straszne luzy poziome i pionowe? W moim i dwóch znajomego od nowości były takie luzy. Problem jest taki, że sprzedałem swojego przez komis na Wmasg i kupujący ma pretensję o ten dwójnóg, że nie wspomniałem o tym i że dwójnóg ma luz. Dla mnie to była rzecz normalna, skoro w dwóch innych było tak samo, to też nawet nie pomyślałem o tym. Jak to jest u Was?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...