Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Battlefield 3


Recommended Posts

Nie grałem w BF2 więc mogę obiektywnie stwierdzić, że mapy z podstawki nie odstają od tego co jest w Karkand i zachwyt nad tym dodatkiem bierze się raczej z sentymentu :) Choć oczywiście nie żałuję, że go kupiłem.

Zrobiłem flary do samolotu !!! Oczywiście po setkach zgonów i samobójstw :). Tylko problem w tym, że jak zaczynam robić jakieś fajne rzeczy latając sobie długo, to często gra mi się wiesza. Najczęściej to się dzieję gdy robię nalot na czołg albo wieżyczkę (czy jak to tam się nazywa, to co naparza z bazy). Raz już nawet zrobiłem rakiety ale poszła zwiecha :( Na razie pada sobie odpuściłem bo myszką jednak można się łatwiej rozglądać i w krytycznych momentach przerzucam się na klawisze kierunkowe, bo można nimi robić szybsze nawroty.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 699
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Też niestety nie grałem nigdy w BF2 (choć grałem w BF1942) więc większego sentymentu nie mam ale te mapy są po prostu świetne i od wyjścia B2K nie grałem ani raz w podstawowe mapy. Za nowymi mapami przemawia do mnie możliwość większej destrukcji, chyba że to zostało poprawione w poprzednich mapach, a także ich rozmiar (po 7 punktów do przejęcia)

Link to post
Share on other sites

Ja tam wolałem jakoś Bad Company 2 z Wietnamem. Klimacik Mi się bardziej podobał :D Jeśli chodzi o BF3 to jest dużo wnerwiających rzeczy.Pierwsze to leżenie w ciemnym rogu i zabijanie każdego kto się nawinie czyli normalne camperstwo,które przywędrowało z CoD'a.Również obrywanie od kolesia za murkiem,którego My nie widzimy,a on nas tak.Claymory niewypały.Masę razy już przez to padłem,bo mina nie wybuchła gdy koleś przebiegł po niej.Ponadto działko przeciwlotnicze jest praktycznie niezniszczalne i największa szmira jaka jest w tej grze.Nóż,zabija tylko od tyłu,natomiast od boku czy przodu należy pchnąć kolesia ze 3-4 razy co jest równoznaczne ze śmiercią.

A tak poza tym reszta ujdzie.Można też dopatrzeć się błędów odnośnie opisów broni,a ich odwzorowaniu w grze.Mam namyśli różnice w ilości naboi czy choćby montaż akcesoriów.W opisie pisze,że nie da się zamontować rączki czy dwójnogu,natomiast w grze da rade.

Edited by BlackShaman
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Fanem hamerykańskiej broni nie jestem, nie wiem czy takie cosie występują w oryginale, ale czy przypadkiem obrazek w battlelogu nie przedstawia żołnierza trzyamującego airosftową replikę eMki? Chodzi mi o spód magazynka (kółko do podkręcania hi capa?) oraz chwyt (śruba do regulacji silnika?). Jak jestem w błędzie to mnie poprawcie :]

bf-3jpg_rhwxnsw.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cześć, miał ktoś z was problemy z obracaniem się kamery?

 

U mnie nieraz obraz obraca się w prawo tak jakby myszka była zablokowana, w menu chodzi normalnie. Teraz grałem w multi, 30 minut było ok i później znów obracanie kamery. Gdy obraz się nie obraca gra chodzi normalnie, płynnie jak np. cod4. Jakieś pomysły jak temu zaradzić?

Link to post
Share on other sites

Ja raz tak miałem, ze nie mogłem się całkiem odwrócić i pole obrotu miało jakieś 90 stopni. Ale to po przejściu na pulpit coś się tak skopało. Po respawnie było normalnie.

A tak w ogóle to już brakuje mi ostatniego odblokowania w klasie snajpera, żeby mieć wszystkie bronie. Assignmenty już poszły. M98B to jest moc. Pocisk słabo opada i na średnim dystansie headszoty wchodzą bez problemu. Mam aktualnie w tej giwerze 37 ofiar, z czego 29 to strzał w łeb :) PP-19 też jest fajne, bo duży magazynek i można nim lewelować klasę snajpera gdy potrzeba powalczyć na krótkim dystansie.

Link to post
Share on other sites

Po 60 paru godzinach w sieci nadal podtrzymuję zdanie o tym że ta gra to DNO, jednak od początku.

Przy kupnie tej gry myślałem że ta gra będzie warta wydanych 100zł myślałem, że to będzie naprawdę fajna gra... myliłem się. Kampania w BC była najlepszą kampanią w BF'ie w jaką grałem, BC2 już nie miał tego czegoś ale nadal miło się w to grało ( może dlatego że grałem w to na X-a ). Kampania w BF3 łeee... możliwe że za dużo grałem w CoD'a który wypaczył mi poglądy albo po prostu ta kampania to dno. MW miał w sobie to coś, wartka akcja i to napięcie gdy ginęli główni bohaterowie, bomba nuklearna wybuchała itp. może "trochę" naciągana i oskryptowana ale nadal lepsze to niż BF3. Od samego początku kampania mi się nie podobała, włączyłem ją tylko na kilka minut i zacząłem grać w multi na którym tez się zawiodłem. Później z ciekawości dokończyłem kampanię i nadal byłem zawiedziony.

I jeszcze proces instalacji i samej gry... Na cholerę mi połączenie z internetem żeby pograć na singlu ?! I w dodatku orgin który dość gruntownie przeczesuje twój komputer w poszukiwaniu nielegalnego oprogramowania ( jest punkt odnośnie tego w regulaminie przy instalacji tego badziewia ).

Co-op całkiem fajna odmiana i nie powiem bo całkiem miło mi się w to grało jak znalazło się człowieka który nie miał lagów, nie padał zbyt często i nie uciekał po 5 minutach tej gry.

Multi w BF3 ? Trolnia większość ludu albo biega z m240 i sieje kulami od lewa do prawa albo z RPG lub też kampi ze snajperką...

Przynajmniej po ostatnim patch'u już trole nie biegają z celownikiem noktowizyjnym, no i właśnie te patch'e ... czy nie można zrobić dobrze gry od samego początku tylko trzeba co jakiś czas dawać jakąś łatkę ?!

Pojazdy; Przeważnie samoloty i helikoptery: Raczej sobie nie poszalejecie tutaj bo na starcie niczego ciekawego do niszczenia wroga nie ma inna sprawa jest z czołgami bo tutaj mamy działko które sieje zniszczenie.

Ogólnie badziewne niezbalansowane mapy szczególnie: Przeprawa przez Sekwanę i Metro i cały ten otaczający BF szajs sprawia, że od samego początku ta gra mi się nie podobała i uważam że było to tylko moje 100 zł wyrzucone w błoto bo mogłem kupić sobie MW3 i na pewno byłbym bardziej z tego zakupu zadowolony.

 

Jest to tylko i wyłącznie moja opinia dot. tej gry i niech fani BF'a się nie spinają

Link to post
Share on other sites

@ Vender: nikt się spina, każdy lubi co innego - od tego są gusta. Powiem Ci tylko, że wspomniałeś o dwóch mapach, które najmniej oddają klimat BFa, a najbardziej przypominają CoDa :] Pograj w duże mapy z samolotami lub w nowe z B2K to może zmienisz zdanie.

A co do singla to potwierdzam, że porażka, no ale nie dla niego się tę grę kupuje.

Link to post
Share on other sites

@ Vender: nikt się spina, każdy lubi co innego - od tego są gusta. Powiem Ci tylko, że wspomniałeś o dwóch mapach, które najmniej oddają klimat BFa

 

Przez pierwsze kilkadziesiąt godzin nie cierpiałem Sekwany a w szczególności Metra jednak od czasu gdy gram w zgranym squadzie te mapy nabrały klimatu i Sekwana jest naszą ulubioną. Jest wiele różnorodnych map i to jest super, nie przypominam sobie gry która po ponad 100h grania mi się nie znudziła - co do kampanii single player to wszystkim którzy kupują grę dla singla odradzam ją zdecydowanie - szkoda pieniędzy.

Link to post
Share on other sites

Co do wypowiedzi Vendera, że większość lata z m240 to akurat ja tego nie doświadczyłem. Często jest wręcz problem z support fire przy ataku. Nie ważne, że się większości nie zabije bo punktu za support wchodzą szczególnie szybko jak za rogiem bunkruje się większa ekipa.

 

No i kwestia odznaczeń, a mianowicie orzełków :) Chwilami wydawało mi się, że orzełki przeciwników, którzy mnie zabili różnią się między sobą ale zwalałem to na zmęczenie oczu. Jednak coraz częściej zaczęło się przewijać złoto więc stwierdziłem, że to nie może być złudzenie. No i po sprawdzeniu wyszło, że orzełek którego teraz mam to mały pikuś i za 99 leweli dopiero będzie złoty. emblematy

Czyli lewelowanie się nie skończyło a to zawsze miły dodatek.

Link to post
Share on other sites

 

Multi w BF3 ? Trolnia większość ludu albo biega z m240 i sieje kulami od lewa do prawa albo z RPG lub też kampi ze snajperką...

 

Pojazdy; Przeważnie samoloty i helikoptery: Raczej sobie nie poszalejecie tutaj bo na starcie niczego ciekawego do niszczenia wroga nie ma inna sprawa jest z czołgami bo tutaj mamy działko które sieje zniszczenie.

Ogólnie badziewne niezbalansowane mapy szczególnie: Przeprawa przez Sekwanę i Metro i cały ten otaczający BF szajs sprawia, że od samego początku ta gra mi się nie podobała i uważam że było to tylko moje 100 zł wyrzucone w błoto bo mogłem kupić sobie MW3 i na pewno byłbym bardziej z tego zakupu zadowolony.

 

 

Nie wiem jakie serwery znajdujesz, że tylko to cię spotyka.

 

Pojazdy, akurat ja uważam, że są całkiem niezłe, fajnie, że mozna wykorzystać też niebo do walki.

 

Zanim się grę kupi, można oglądnąć jak wygląda np. na jutubie, albo poczytać recenzje graczy a nie płakać, co mogłeś zrobić a nie zrobiłeś.

 

 

A teraz coś ode mnie

BF3 no cóż pewnie wszystko zostało już opowiedziane więc dodam, ale napiszę jak to wygląda u mnie.

 

W battlefielda gram od samego początku. Gralem we wszystkie części, póki co bf2 uwazalem za najlepszą, do ktorej i teraz po przerzuceniu się do 3 mam sentyment. W 3, w singla gralem ze 3 misje, potwierdzam - dno, ale single nigdy nie był dobrą stroną Battlefielda. Multi: tu już można dyskutować ( nie mam Back to karkand, do którego się przymierzam, żeby znowu poczuć magię map z 2). Gram głównie w metro, podbój, ale każdego trybu spróbowałem, na każdej mapie. Mi wystarcza w zupełności, ba dzięki grafice jestem zaskoczony, że można było zrobić tak dobrą grę. Jest wiele trybów, można pobawić się np. na same pistolety - frajda jest. Pojazdy, budyki do zniszczenia, całkiem duże mapy, chociaż te z poprzednich częsci wydają mi się sporo większe, a te cienie...rozpływam się.

 

Grałem też we wszystkie Cody, 3 to odgrzewanie starego kotleta. To samo, co było w poprzednich 938549213 częsciach, jedynie kombinowanie w singu z fabułą. Zresztą Bf wrócił ze świetną grafiką, a cod z czym?...

 

 

Z czystym sumieniem polecam grę każdemu. Coda nie chociaż warto pograć i faktycznie sprawdzić, co komu bardziej odpowiada.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...