Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Koszule 'taktyczne'


Recommended Posts

Od razu uprzedzam, że temat ma dotyczyć górnej partii odzieży o przeznaczeniu stricte 'cywilnym', tj. praca biurowa / taktyczny lans-bauns na mieście w ultra taktycznej koszuli i super loł profajlowych gaciach taktycnych, a nie munduru na niedzielną strzelankę/manewry.

 

Jakieś doświadczenia?

 

Mam przed oczami koszulę firmy 5.11, która jest TAKA SOBIE jeżeli chodzi o materiał i wykonanie. Na pewno nie jest warta zakupu za takie pieniądze, za jakie się je sprzedaje... No chyba, że ktoś się z tym nie zgadza i jest w stanie wskazać jakiś ciekawy model?

 

Osobiście, z braku laku noszę Defendera Helikona (model z długim i krótkim rękawem) i jest w miarę w porządku. Za takie pieniądze można przymknąć oko na nitki czy odpruwające się guziki... Szału nie ma w każdym razie.

 

Miał ktoś kontakt z Propper'owską propozycją? Blackhawk Industries? UnderArmour? O Arc'teryx'a na razie nie pytam :teethh:

 

Generalnie ma być schludnie, wytrzymale i użytecznie :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Taktyczne, czyli urban style, ale: grubszy od cywilnego materiał + podwojny na kolanach i tyłku... jesteś pewien, że wytrzymasz w tym lato? Całkiem "taktycznie" wg mnie można wyglądać w ciuchach trekingowych. Zakupiłem sobie jakiś czas temu (tylko nie dla wyglądu taktycznego) fajne beżowe spodnie w Decathlonie. Koszule też można dobrać. Trekingowe ciuchy wg mnie zapewniają max komfortu.

Edited by Indywidualista
Link to post
Share on other sites

Ja używam rożnej maści produktów 5.11 od koszulek po buty (3 lata w nich chodzę i oprócz brudu nic się ich nie ima) i nie narzekam. Ostatnio czytałem na jednym z forów, że 5.11 to taki amerykański Helikon. Mam całkowicie inne zdanie.

Edited by La Chupacabra
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Dużo dobrego ostatnimi czasy słyszałem o Taclite Pro 5.11, więc postanowiłem dać im szansę...

 

Na pierwszy rzut oka krój ma bardzo zbliżony do tego, co oferuje Helikon pod nazwą Defender (albo na odwrót, to Helikon jest zbliżony do 5.11).

Różnica tkwi w detalach:

- kieszenie płaskie-piersiowe w 5.11 zamykane są na rzep, w Helikonie jest zamek błyskawiczny,

- Defender posiada szlufkę na okulary, do Taclite można doszyć pagony i zatrzask do odznaki,

- 5.11 jest staranniej uszyty - nie ma niczym w Helikonie żadnych guzików do podszycia, które grożą odpadnięciem...

- I najistotniejsze - materiał. Helikon to 100% bawełna, 5.11 65/35 Poly/Co.

 

koszule01.jpg

koszule02.jpg

koszule03.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Czy jest na sali posiadacz koszul Vertx w rozmiarze L lub/i XL?

Potrzebuję wymiarów na płasko, bo tabelki z rozmiarami lubią się różnić między sobą, a co dopiero w rzeczywistości

 

Generalnie noszę:

- Rozmiar M dla Helikon Defender,

- Rozmiar M (ciasnawo) dla 5.11 Taclite, rozmiar M (w miarę ok) dla standardowego 5.11 TDU i rozmiar L (luźno) dla 5.11 Taclite

 

W jaki rozmiar Vertx celować?

Link to post
Share on other sites

przewrotnie podam - rozejrzyj sie za letnimi koszulami włoskiej firmy Regatta - oprócz przewiewności, lekkości maja pikna zaletę - i po 2, 3 dniach nie pachną... no, ja sam sobie nosa nimi nie złamałem, a było i cieplutko i wilgotność duża była. Są dośc luźne, mimo moich niewielich rozmiarów pasa FBI z compactem widać nie było.

Ze spodni, hm... polecam starszej produkcji north face (nowe też nie są najgorsze, ale stare lepsze były, chyba turkisz). Ja używam berghausa trekking 3w1 (model sie nie nazywał), bergans of norway ( i warmpeace model pilot (przemiszcz) - opięte jak kalesony, ale niesamowicie rozciągliwe, mają jedną wadę, bo dużo po kieszeniach nie ponosisz (owszem pojemne, ale całość niebezpiecznie opada i wygląda, jakby zaraz miały spaść)

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...