Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Classic Army] KAC Stoner LMG


Recommended Posts

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dotarł .

Jest minimalnie krótszy niż m249 para z kolbą teleskopową.

Znacznie lżejszy, chociaż wyważony bardziej na front.

Bateria typu stick nimh lub lipo mieści się w schowku wewnątrz repliki.

Wygląda na to że magi od m249 są kompatybilne i powinny podawać.

Magazynek to klasyczny mały box od CA 249. Tuleja na końcu sprężyny podajnika kulek jest nagwintowana , łatwa do demontażu.

 

Narazie w planach szukanie odpowiedzi:

czy 407mm precki ma krycie w lufie?

Jaka bateria zmieści się w schowku?

Czy box m249 od MAGa będzie podawał bez problemu?

Czy przed wyjściem do pracy wyłączyłem żelazko?

Link to post
Share on other sites

Ogłoszenia parafialne.

W stoku siedzi 400fps.

W stoku siedzi lufa 407mm więc dopasowanie precki nie robi problemu.

Można pociągnąć kable na zewnątrz risa - pucha typu PEQ

LUB

Można wsadzić baterię typu stick / gruby stick w atrapę bloku gazowego. Narazie mieści się tam 1600 mAh, poszukam baterii po innych sklepach.

KOMORA OD M249 NIE PASUJE DO LMG! Są podobne ale minimalna różnica w ułożeniu i kształcie wlotu kulek uniemożliwia pracę komory od m249.

Napisałem do CA aby powiedzieli czy mam rąbnietą komorę w sawie, czy rzeczywiście są inne.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Co do wnętrzności...

 

Łożyskowana,wentylowana aluminiowa głowica tłoka

Aluminiowa głowica cylindra

Tłok żółty z jednym stalowym zębem

Zębatki torque up

Plastikowa dysza z jednym oringiem 19,00mm

Popychacz v.2

Silnik TU na magnesach

Szkielet GB bardzo masywny.

Zamiast kostki stylowej mikrostyk.Do bbezpiecznikafajne grube kable silikonowe,od bezpiecznika do baterii badziewane cienkie kabelki.

 

Wszystko ładnie spodkładkowane,szczelność świetna.Trochę za dużo smaru na zebatkach, za mało w cylindrze

 

Po wymianie gumki na systeme/ pdi/ g&g spadły fpsy o 20(na każdej z nich),brakuje setne milimetra żeby się dobrze uszczelniło.

Edited by Garnek
Link to post
Share on other sites

Te części które podałeś są w stoku ?

głowice płaskie czy stożkowe?

O tym że silnik jest High Torque i zółty tłok to wiedziałem przed zakupem, ale reszta informacji to ciekawostka :icon_smile:

 

 

Pytam bo nie zaglądam do aegów, a muszę zrobić listę co potrzeba mi do zrobienia go na 450-460fps na jak najsłabszej sprężynie.

Link to post
Share on other sites

Spręzyna sp140 guarder/m150, short strocking obstawiam tylko dwa zęby, bor-up (wywalić łożysko głowicy tłoka), tłok shsa z metalową listwą, jakiś mosfet, lipol 11.1V.

Zamiast borka może być stock, ale głowica wentylowana z tworzywa bez łożyska to amor głowicy trochę wytrzyma.

Link to post
Share on other sites

Po kolei.

Prowadnica sprężyny nie ma łożysk, więc głowica musi być łożyskowana.

150 guardera da coś koło 500 ?

Bore up to kolejny zysk, 520 fps :F

 

Ja myślałem coś bliżej

Zęby TU

Silnik TU

lipo 11.1v

Głowica tłoka POM ( bo aluminiowa źle może się skończyć )

sprężyna 130, może 140

precka prometheus

gumka ultimate lub modify

Link to post
Share on other sites

Axel mówiłem o short strocking czyli wywaleniu 2 zębów z listwy od strony głowicy sprężyna sp140 lub jakaś m150 może 3 ale to zależy od wyniku na chrono. Replika szybciej się zbierze do pierwszego strzału a następne polecą równie szybko. Jak nie ma łożyskowania na prowadnicy to trudno, idea lekkich tłoków bez łożysk daje wzrost fps, rofa i oszczędza amortyzatory głowic oraz czoła gearbxców.

Do sp150 zęby 18:1/normalne wystarczą.

Link to post
Share on other sites

Ona jest dobrze dobrana do stockowej gumki, niestety nie chce za dobrze współpracować z innymi gumkami.

Krótszej dyszy na miejscu nie było, wolę skracać dyszę ,niż szlifować czoło popychacza-na oko widać, że brakuje dosłownie tyci tyci :).

 

Jak będę miał siłę to wieczorem pobawię się i cyknę parę fotek: ).

 

Nie satysfakcjonuje mnie wynik 415fps na m130,przy mega strzykawie w GB : ).

Edited by Garnek
Link to post
Share on other sites

Gumka za głęboko siedziała, musiałem ją wyjąć i założyć ponownie. Inaczej kulki nie wpadały do komory. Na jakich bateriach jedziecie?. Osobiście mam teraz 7,4 ale czeka mnie wymiana kabli i mosfet. Dzisiaj po południu zabieram ją na teren i przestrzelam. Zobaczymy jak to działa i czy jest to warte tych pieniędzy. Jak coś nowego zdziałacie to dawajcie znać bo karabinek jest fajny ale trzeba uporać się z wadami. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wymiana kabli do łącznika pod komorą hopup, bo okablowanie przy gearboxie jest grube, w silikonie i tych nie trzeba.

Przy kaemach mosfet nie da ci dużo chyba że planujesz walić pojedynczymi kulkami :)

Ad głebokości gumki - wkleję fotę jak to wygląda u mnie za kilka minut.

Może ktoś wciskał całość lufy do repliki nierozważnie przez co gumka zagłębiła się bardziej w komorze.

 

Przy instalacji i deinstalacji lufy polecam robić to co jest w instrukcji repliki - wciskać zwalniacz lufy. Oszczędzasz w ten sposób blokadę.

Link to post
Share on other sites

Obiecane fotki ze środka -stock dodany tylko opóźniacz i dysza SHS, stockowa dysza na oddzielnej focie...

 

https://drive.google...dit?usp=sharing

 

https://drive.google...dit?usp=sharing

 

https://drive.google...dit?usp=sharing

 

https://drive.google...dit?usp=sharing

 

https://drive.google...dit?usp=sharing

 

https://drive.google...dit?usp=sharing

 

Składam do kupy, zobaczymy-po testach na sucho (docisniecie komory do gb ,wrzucenie kulki do komory i pelny ruch dyszy - wyglada super :icon_razz:

Dysza SHS jest dłuższa od stockowej o dokładnie 0,75mm

Edited by Garnek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...