Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Classic Army] KAC Stoner LMG


Recommended Posts

Axel jak byś miał wybrać to wolisz tą replikę czy ca m249. Co według ciebie jest wygodniejsze i lżejsze. Garnek czyli można uznać, że jest potrzebna dysza do ak krótka, czy teoretycznie dysza np 19,5 spełniła by swoje zadanie i nie było by potrzeby niczego zmieniać. Spust jest klasyczny z m4? Jest w środku miejsce na mosfet.

Edited by samael16
Link to post
Share on other sites
  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Podciągnie się jeszcze te fpsy,myślę ,że guma madbulla doda jeszcze parę, odchudzę tłok i dam pomową głowicę i pomyślę nad lufą promyka, bo i tak replika nie akceptuje shit-kulek.Widzę szansę na wyciągnięcie 440 na M120.Trzeba pamiętać, że siedzi tu dość krótka lufa,więc cudów nie będzie.

 

Mam LMG Aresa, lufa wewnętrzna mieści się taka jak w CA czyli 407 mm. Na guarderze 120 mam 440 fpsów więc nie widzę powodu dlaczego tu by się nie dało tyle wyciągnąć.

 

Aż prosi się o 11.1v na tych częściach.

 

Aż się prosi Axel o inny silnik. Nawet byle jakie GFC Tornado wyciśnie lepszy wynik niż ten silnik CA. Jak chcesz to mogę Ci pożyczyć GFC toque upa długiego to sobie sprawdzisz jak bangla.

Link to post
Share on other sites

Spust jest inny tak jak Verb zauważył.19,5 powinna być ok,ale ręki nie dam sobie uciąć.Na mosfet będzie sporo miejsca po wywaleniu bezpiecznika :icon_smile:

 

 

Co do porównania do m249 -nie ma co porównywać -replika krótsza ,lżejsza , sporo wygodniejsza :)

Edited by Garnek
Link to post
Share on other sites

Panowie mam problem i potrzebuję małej rady.

Nie mogę dalej uporać się z niepodawaniem magazynka.

Mianowicie na trybie auto mam praktycznie puste strzały, wygląda to tak jakby sprężyna była za słabo napięta i nie miała siły przepchnąć kulki do komory. Jak zmieniam na ciągłe napinanie, to dopiero zaczyny strzelać. :/

Zastanawiam się nad delikatnym powiększeniu otworu w komorze, ale nie wiem czy to pomoże.

Może macie jakieś pomysły.?

 

A i kulki to G&G 0.25g

Gumka G&G zielona i lufa JBU. Reszta stock.

Czy zmiana dyszy da cokolwiek w temacie podawania ?

 

Dzięki z góry.

Link to post
Share on other sites

Najpierw box trzeba nakręcić w trybie on, później kiedy jest już nakręcony (łatwo zauważyć po dźwięku ) przęłącz na auto.

Każdy box do m249 trzeba wstępnie nakręcić, gdyż na początku ani sprężyna nie jest napięta, ani nie masz kulek w prowadnicy do komory HU.

Jeśli replika rzyga kulkami zbyt szybko np dzięki baterii 11.1v to box może nie wyrabiać z podawaniem kulek, lub możesz mieć zdechniętą baterię 9v w boxie.

 

Jak już wcześniej zauważono dysza chyba nie lubi się z innymi gumkami hop up niż fabrycznie zamontowana.

Link to post
Share on other sites

Ściągałem pierwszego Stonera CA do Polski bezpośrednio od producenta i przed zakupem podpytywałem o magi i GB.

 

Magi to box 1200 CA klasyczny jak do M249, tylko z inną końcówką podajnika.

Miałem problemy z magiem i wszystko udało się rozwiązać. Trzeba odpowiednio dokręcić śrubki w środku, tak by miały luz pozwalający na prace mechanizmu ładowania. Do wywalenia mały obciążnik, który robi przeciwwagę.Do kontrolowania sprężyna wewnątrz mechanizmu podkręcania, jeśli się ułamie, to wtedy mag przestaje podawać równo. Trzeba to wzmocnić i już nie ma problemu. Rodzaj baterii do maga nie ma znaczenia.

 

GB jest customowy pod części v2. Nie strzelałem na stocku poza chronowaniem i od razu robiłem tuning. Ze stocka został GB, prowadnica sprężyny i silnik. Wymieniona cała elektronika i okablowanie. Wg serwisanta spokojnie wytrzyma M150 lub więcej. U mnie w tej chwili jest M130 z najlepszym uszczelnieniem jakie udało się zrobić, działa na 11,1v 20C z ROFem o -20-30% mniejszym niż w PTW na 11,1V.

 

Miałem też problem z odkręcającą się sprężyna silnika. Teraz jest na stałe.

 

Nie ma co porównywać do ARESa, bo on konstrukcyjnie jest bez sensu w kwestii podawania kulek i zasilania magazynka.

 

Kowal

6th

Edited by Kheti
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj udało mi się wygospodarować parę godzin i podpieściłem stonerka.Wywaliłem bezpiecznik, zmieniłem kable,usunąłem drugi ząb z tłoka i wszelkie nadlewki,wypolerowałem cylinder na lustro,poprawiłem podkładkowanie i smarowanie.Niestety dziecko mi usnęło i nie mogę dokładnie pomierzyć,ale krótka seria wywołała u mnie szeroki uśmiech, na ucho było słychać znaczną poprawę-dokładne wyniki jutro.

Edited by Garnek
Link to post
Share on other sites

Dobra, po wcześniej wymienionych modyfikacjach ostateczny wynik dla M130 na LiPo 11,1 460 fps (z rozrzutem 1-3 fps) , 17 k/s.

Po wywaleniu około pół boxa jedną serią , silnik lekko się nagrzał ,ale bez tragedii.

 

Z ciekawostek kolejną gumką ,którą nie mogłem upchać do komory był niebieski MadBull:).

 

Co do chwytu ,możliwe ,że będzie pasował (tzn. na bank pasują standardowe m4) jak przystawiłem swoje m16 ,żeby porównać ile jest tam miejsca na spojlerek wygląda ,że tyle samo:).Nie mam niestety takiego chwytu na składzie,żeby przetestować.

 

W mojej ocenie fajny GB do serwisowania ,ma otwory ,żeby popatrzeć czy dobrze wypodkładkowana jest zębatka silnikowa,są też inne żeby pomerdać śrubokręcikiem.Kable głównie na wierzchu,nie przeszkadzają w składaniu.Denerwujący jest trochę antireversal , trzeba coś na niego położyć , bo nie trzyma się w gnieździe, spust na całe szczęście nie wyskakuje .

 

Jutro testuje w polu LIVE ,pierwszy raz od zakupu :icon_biggrin:.Nawet nie wiem jak ta replika strzelała w stocku :icon_smile:.A wszystko przez wymianę gumki...

Edited by Garnek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...