Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KAC PDW czy Colt 1911?


Recommended Posts

Z góry przepraszam że zaśmiecam forum.

Nie dawno zainteresowałem się ASG, więc postanowiłem zakupić replike, lecz nie wiem jaka będzie lepsza.

KAC PDW: http://www.taniemili...ml#.U9aFJLGGa50

Czy Colt 1911 na Co2: http://www.militaria...6722)_p5895.xml http://www.taniemili...ml#.U9fGabGGa51

Albo Colt 1911 na GreenGas: http://www.taniemili...my-p-3983.html http://allegro.pl/r27-meu-full-metal-black-replika-colt-1911-meu-i4452284812.html

Czy też: http://gunfire.pl/pr...G5-GALAXY-.html

 

Mam ograniczony budżet, więc nie mogę wydać powyżej 350zł.

Jeżeli uznacie że te repliki są za słabe to podrzudcie mi propozycje.

Chciałbym żeby replika służyła mi jak najdłużej i jak najekonomiczniej (mała cena za gas).

Co by było lepsze?

 

PS. Będzie to moja pierwsza replika

Edited by bros550
Link to post
Share on other sites

Mp5 będzie dobre na początek. Co do PDW się nie wypowiem. Colta zostaw. Mały zasięg, więc na główną broń się nie zda. Po za tym sklep mało polecany, lecz mi nie sprawiał problemów (robiłem zakupy w stacjonarnym).

 

Chodzi o sklep Tanie Mili...

Edited by luki527
Link to post
Share on other sites

Gaziak nie jest ekonomiczny. Mimo że daje on większą frajdę ze strzelania (odskakujący zamek, konieczność przeładowania przed strzelaniem), to jednak elektryk będzie dużo tańszy w eksploatacji. Jeśli jednak zdecydujesz się na klamkę, to spośród tych które podałeś tylko repliki Army (te na green gaz) mają jakikolwiek sens.

Link to post
Share on other sites

Więc KAC odpada tak jak Colty na Co2. Pozostaje tylko Colt na GreenGas i mp5 galaxy do którego mam lekkie wątpliwości:

Czytałem na forach, że po kilku miesiącach użytkowania rozpada się korpus i kolba. Pisali też że są luzy i że piny nie trzymają do końca tak jak powinny. Już na starcie powinno się baterie wymienić, bo ta w zestawie może się spalić.

 

Znalazłem również replikę MP5 M-TYPE GALAXY: http://gunfire.pl/pr...-type-G5M-.html

Co o niej sądzicie?

 

Proszę jeszcze o propozycje innych replik do 350zł

Edited by bros550
Link to post
Share on other sites

To samo w innym opakowaniu. Rozważ jeszcze MP5 od JG, ludzie mają po kilka lat i chwalą. Problem jest taki, że w Ganfajerze brak, a u Krakmanów kosztuje ca 400 złociszy.

Inna sprawa, że to Galaxy ma naprawdę OK stosunek jakość/cena. Po prostu staraj się na niego nie kłaść i nie forsować nim drzwi :icon_wink:.

Chinole zaczęli się strasznie cenić, kiedyś za 350 złociszy można było nabyć choćby G36 JG, a teraz... Przemyśl czy nie doskładać tych 50-60 złociszy żeby otworzyć sobie szersze pole manewru-jeśli to pierwsza replika to warto czasem dołożyć Kazika i mieć coś co spokojnie posłuży długi czas.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Nie ma się co dziwić, że nie wszystko działa w replice za 300. To akceptowalne minimum, a nie górna półka. Jednak spoko, trochę demonizujesz sprawę, aż tak się to nie sypie. Ja od siebie w budżecie 350zł, polecę świnkę skarbonkę i dozbieranie jeszcze do czegoś fajniejszego. Gdy osiągnież budżet 600zł doznasz pewnego szoku, bo możliwości zrobi się masa ;)

Wiele osób źle rozumuje i stwierdza "nie wiem czy to dla mnie więc wydam jak najmniej". Wtedy albo zostajesz w airsoftcie z kiepskim sprzętem i znowu myślisz o czymś lepszym, albo kończysz z tym. Tylko że taniej repliki łatwo nie sprzedasz, a jak już to za bezcen. Droższa giwera zawsze znajdzie amatorów, chociażby takich nowych z małym budżetem, szukających czegoś fajnego po kosztach, a gdybyś się wkręcił w tą zabawę to masz już sprzęt który sam w sobie ma dobre osiągi, a do tego można go podrasować jeszcze bardziej - I ma to sens!

 

W przypadku empika Galaxy jest o tyle fajnie, że zawsze może latać przy pasku jako zapas do czegoś mocniejszego. Tylko to warto kupować w takim budżecie, inaczej zbierać fundusze.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Ja moją mp5 z JG mam już prawie rok, 100% stock (nawet gumka nie zmieniana) i nie miałem z nią żadnych problemów poza nieco luźnym pinem chwytu przedniego, ale czarna izolka na pewno pomoże :icon_smile: Więc moge polecić, fajna sprawa do cqb i w lesie też daje rade.

 

edit: Zapomniałem napisać, że ze stajni JG ;)

Edited by Fort
Link to post
Share on other sites

Nie żebym odradzał gazówkę, bo sam je uwielbiam, ale pisałeś o aspekcie ekonomicznym - 40zł za 300g gazu który kończy się zadziwiająco szybko :P do tego magazynki po ~100zł sztuka - to ma się nijak do ekonomiczności.

Link to post
Share on other sites

Nie żebym odradzał gazówkę, bo sam je uwielbiam, ale pisałeś o aspekcie ekonomicznym - 40zł za 300g gazu który kończy się zadziwiająco szybko :icon_razz: do tego magazynki po ~100zł sztuka - to ma się nijak do ekonomiczności.

 

Na allegro widziałem gas za 20zł (http://allegro.pl/green-power-gas-300g-gfc-promocja-i4428388973.html) + przesyłka = można zamawiać po 3 sztuki na raz

A jeden magazynek narazie mi wystarczy. W daleszej przyszłości zacznę zbierać na magazynki i okładziny.

Miałbym też ostatnie pytanie: Ile ml gazu wchodzi do jednego magazynka w tym modelu?

http://www.taniemili...ml#.U9j8L2OGa51

Edited by bros550
Link to post
Share on other sites

Pytanie po ilu tygodniach bedzie miał spekane "oczka" w body na kołki mocujące kolbę jesli kupi PDW. Po dwóch czy po czterech?

 

Skąd się biorą te ochy i achy nad galaxy? Przechodząc przez okres wyboru sprzetu też mi to polecano, ostatecznie dobrze, ze nie kupiłem.

No i dobrze, że nie kupiłeś. Byłoby mi wstyd używać takiej samej repliki jaką Ty posiadałbyś. Otoczenie mogłoby mnie źle kojarzyć... :icon_cry:

Poza tym nie pleć banialuków, bo się nóż w kieszeni sam otwiera... :icon_evil:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...