Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gaziak lub sprężyna do 200zł dla początkującego


Recommended Posts

Cześć. Chciałbym poprosić bardziej obeznane osoby o zaproponowanie mi jakiejś dobrej repliki, mieszczącej się w 200zł (jeśli jednak coś jest nieco droższe, śmiało proponujcie bo spokojnie mogę do tej kwoty dołożyć więcej kasy). Ogólnie powiem o co mniej-więcej mi chodzi:

 

- Replika będzie głównie używana do strzelania na terenach leśnych i w starej żwirowni, zatem zasięg powinien być niezły, ale nie jest to główny wyznacznik. Po prostu coś o lepszej celności niż bronie do CQB.

- Spokojnie może być to gaziak, ponieważ do zimy najprawdopodobniej kupię już sobie jakiegoś elektryka za 4-6 stów.

- Póki co replika będzie używana głównie przeciwko graczom ze sprężynowymi shotgunami za 5 dych i gaziakami za stówę i mniej, więc nie musi być to nic bardzo mocnego.

- Zastanawiałem się nawet nad kupnem długiej sprężyny za 60-100zł i gaziaka za 120-200zł - czy byłby to dobry pomysł?

- Dobrze by było, żeby potencjalny gaziak był na CO2, ponieważ mam już 3 wiatrówki na ten gaz, zatem mógłbym używać CO2 zarówno do wiatrówek jak i gaziaka, co byłoby wygodniejsze niż kontrolowanie stanu jeszcze GG. Nie jest to jednak bardzo ważne i w przypadku czegoś dobrego mogę się zgodzić na GreenGas (który się chyba zresztą o wiele szybciej ładuje)

 

To by chyba było na tyle. Oczekuję linków do konkretnych replik, najlepiej żeby były one w dobrych sklepach (chętnie kupię coś w Militariach bo mam już trochę pkt stałego klienta)

Link to post
Share on other sites

Repliki STTI. Tanie gazówki za rozsądną cenę. Zarówno na GG jak i na CO2. Jest ich niemało w polecanych sklepach, sprzedających repliki ASG.

 

Sam sobie poszukasz. Kurcze, wydaje mi się, że trochę pojechałeś z tym "Oczekuję linków do konkretnych replik".

Link to post
Share on other sites

No to dzięki za propozycje. Wszystkie wymienione przez was repliki już rozważałem, ale mając tak małe doświadczenie ciężko jest cokolwiek wybrać. Jak już pisałem: " (jeśli jednak coś jest nieco droższe, śmiało proponujcie bo spokojnie mogę do tej kwoty dołożyć więcej kasy)"

Dzięki za porady - myślę, że w miarę skutecznie uzmysłowiły mi że rzeczywiście za dużo chciałem a za mało płaciłem. G18-stka odpada, bo tak mały FPS nadaje się chyba tylko na CQB, ew. jako broń trzecia. Muszę przyznać że zrobiła mi się chrapka na tego MP5K (tym bardziej, że bardzo lubię tę broń jeśli chodzi o wygląd). Tylko teraz dwa pytanka:

- Widziałem, że takie same MP5 jest również w wersji z kolbą, za trochę wyższą cenę. I teraz pytanko: Czy w ASG w ogóle opłaca się mieć kolbę w broni, tak jak tutaj: http://www.taiwangun.com/g-5-galaxy?from=listing&campaign-id=19, czy może nie ma to większego znaczenia i lepiej zaoszczędzić 30 dychy i kupić ten model: http://www.taiwangun.com/g-5k-galaxy?from=listing&campaign-id=19. Na pewno wiem że wizualnie wolę wersję z kolbą, ale nie wiem czy na pewno ma ona jakieś dobre zastosowanie (w końcu odrzutu brak), a może nawet przeszkadza ze względu na zwiększoną masę i długość broni?

- Po drugie, czy taką repliką jak ten MP5 będę w stanie nawiązać jakąś wyrównaną walkę z replikami elektrycznymi droższymi o 100-150zł? Szczerze mówiąc to póki to nie zamierzam się wkręcać na tyle, żeby wydawać 2-3 tysiące, więc taki MP5 służyłby mi wtedy jako broń podstawowa. Czy się do tego nada?

 

Z góry dzięki za pomoc i przepraszam jeżeli pytania są zbyt skomplikowane lub zbyt wymagające, ale po prostu wolę 10 razy pomyśleć zanim coś kupię, niż później żałować albo oddawać.

Link to post
Share on other sites

(Przepraszam za multiposta, ale edytować się chyba nie da)

 

 

Sam sobie poszukasz. Kurcze, wydaje mi się, że trochę pojechałeś z tym "Oczekuję linków do konkretnych replik".

 

 

Bardzo możliwe, w końcu pierwszy raz piszę na takim forum i nie wiem za bardzo co powinno się zawierać w pytaniach.

 

Jedni piszą, że za 200zł kupię gaziaka, inni że nie. Osobiście uważam że coś by się dało za to kupić, ale czekam jeszcze aż ktoś mi krótko opisze tą MP5-tkę i odpowie na pytania zawarte w poście wyżej. W okolicach 300-400zł opłaca się kupować gazowego automata, czy za tą cenę już lepiej elektryka?

Edited by Elektrycerz
Link to post
Share on other sites

Witam. Chciałbym zadać krótkie pytanko dotyczące bardzo tanich pistoletów gazowych. Osobiście planuję sobie kupić jakiegoś automata za 300-400zł, ale potrzebuję jeszcze broni pobocznej. Poza tym, kilku moich kolegów też chciałoby zacząć zabawę z ASG, ale niestety mają bardzo ograniczone zasoby pieniężne (80-100zł). I tutaj nasuwa się pytanie: opłaca się w ogóle kupować coś takiego: http://www.taiwangun.com/replika-m92f-m9-heavy-weight-gas-pistol-stti?from=listing&campaign-id=19

Zapewne jest to totalny szajs i wyśmiejecie mnie że w ogóle na to patrzę, ale może jest to nie taki zły wybór, jeśli chce się kupić coś zarazem taniego i średnio mocnego (a na dodatek w miarę szybkostrzelnego). No i właśnie: Jest w ogóle sens coś takiego kupować, czy może już lepiej sprawić sobie sprężynowego shotguna? Proszę o rozważenie zarówno przypadku posiadania tego pistoletu jako broni podstawowej, jak i pobocznej. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Jeśli kupujesz replike za 300-400 zł to pewnie jest to mp5 galaxy, cyma 028 albo g36c jg, więc nie potrzebujesz pistoletu w żadnym wypadku. Żeby w miare wygodnie tego używać potrzebujesz kabury i minimalnie pasa, a to kolejny wydatek, nie potrzebne. Gaziak nigdy nie jest tani, gaz kończy się szybciej niż myślisz. Dla nowych prosze bardzo: http://www.taiwangun...&campaign-id=19 http://www.taiwangun...&campaign-id=19 W przedziale do 100 zł najlepszy wybór. Nie trzeba kupować gazu, tylko kulki, atestowane okulary ochronne i możecie sie bawić. Na początku pewnie będziecie sie bawić w własnym gronie, więc polecam każdemu zakup właśnie takiej "pompki". Równe szanse, lepsza zabawa :icon_smile: A w razie rezygnacji 50-60 zł nie zaboli tak jak 400 zł. A jak już bardzo chcesz elektryka to dodaj te 100 zł przeznaczone na klamke i kup coś lepszego, jeśli chcesz AK to różnica jest ogromna pomiędzy RK boyi a cm028, oczywiście na strone boyi który jest stalowo - metalowy / okładziny z plastiku lub drewna.

Edited by grzesio93
Link to post
Share on other sites

No właśnie namierzam się na MP5 Galaxy, b2 nie dość że z wyglądu mi się podoba to podobno strzela całkiem dobrze. Tanią pompkę sobie na pewno kupię, bo właśnie po pierwsze żeby kolegom bez automatów nie było smutno, a po drugie żeby pożyczyć komuś kto nie ma niczego a by chciał spróbować ASG. Co do gazu to mam już jakieś-tam doświadczenie, bo jestem posiadaczem trzech wiatrówek na CO2 - może i nie strzela się nimi "w boju", ale mniej więcej wiem jakie włąściwości mają bronie na CO2. A dlaczego nie potrzebuję pistoletu, jeśli będę miał np. MP5? Wydawało mi się, że dobrze jest mieć coś w zapasie, chociaż może jak się ma Hi-capa i kogoś kto osłania podczas ładowania pistolet rzeczywiście nie jest potrzebny. Będę się też strzelał z ludźmi z replikami za 4-5 stów, więc taką MP5-tką muszę dysponować z pewnością.

 

No, to w każdym razie dzięki za poradę i nakierowanie mnie na właściwe tory. Poczytam sobie jeszcze na forum o MP5 Galaxy i pewnie niedługo kupię

Link to post
Share on other sites

1.

Mi osobiście kolba ułatwia składanie się do strzału, a w wypadku repliki do której podałeś link, jest ona składana i poręczna, nie stanowi większego problemu.

 

2.

Tak, podanymi przez Ciebie replikami spokojnie będziesz w stanie grać, również z maniakami wyposażonymi w droższy sprzęt.

 

3.

Za te pieniążki najrozsądniej jest kupić elektryka. Zaczynasz zabawę w ASG, jak nabierzesz doświadczenia to dokupisz sobie coś, co bardziej będzie Ci odpowiadać, a zakupiona obecnie replika będzie idealnym "zapasem".

Link to post
Share on other sites

Elektrycerz, każdy tu przedstawia swoje zdanie i swoje sugestie. Niestety zdania te są z zasady rozbieżne. Będziesz zatem zmuszony pogonić swoje komórki szarej masy do pracy i wybrać sam.

A opisy i opinie na temat replik znajdziesz w dziale technicznym. Wyszukasz te dane za pomocą przycisku "szukaj".

 

Miłego strzelania.

Link to post
Share on other sites

No to w takim razie dzięki za rady. Rozumiem, że w pewnym sensie powinienem zachować samodzielność w wyborze, ale wiecie - im więcej o tym wszystkim czytam (będzie z kilka dni po 8h dziennie na różnych forach) tym większy mam mętlik w głowie. No to w takim razie fajnie że MP5 od Galaxy jest OK, w sumie to już na innych stronach i w innych tematach na tej stronie widziałem że na start to albo G.5 albo Cyma 028, ale kałacha to ja bym nawet za darmo nie chciał :P

 

Więc chyba się ostatecznie zdecyduję na to: http://gunfire.pl/product-pol-1152189936-Replika-pistoletu-maszynowego-Model-P5-M-type-G5M-.html (tym bardziej, że przecena). Wszystkie te MP5 od Galaxy mają chyba podobne parametry, prawda?

Link to post
Share on other sites

A przy okazji - wyrazy uznania za wybór nicka (też lubię Lema), ale pamiętaj motto trzeciego elektrycerza :icon_wink:

 

Wiem wiem, inteligencją to oni może nie grzeszyli no ale cóż, wybrałem sobie taki nick jak miałem 7-8 lat i jakoś tak zostało :icon_biggrin:

 

No to w każdym razie jeszcze raz dziękuję wszystkim za odpowiadanie i udzielanie rad, kupuję MP5 (z kolbą). Myślę że temat do zamknięcia.

Edited by Elektrycerz
Link to post
Share on other sites

Bardzo dużo osób poleca początkującym graczom ASG tę replikę: http://www.taiwangun.com/shotgun-long-003-agm?from=listing&campaign-id=19

W pełni to rozumiem, ponieważ spora moc połączona z niezłą celnością, łatwym przeładowywaniem i niską ceną jest całkiem atrakcyjną propozycją. Zaciekawiło mnie jednak, co z nieco droższymi replikami strzelb, na przykład tej: http://www.militaria...5913)_p5801.xml

W ogóle opłaca się coś takiego kupować? Fps niby gorszy, kolby nie ma, zapewne tylko niepotrzebne dopłacanie.

Po dopłacie kolejnych 20zł pojawia się jednak ta opcja: http://www.militaria...29.xml?cat=1362

Fps najlepszy z całej trójki (w końcu za więcej kasy się wymaga), magazynek przesypowy, niezłą celność i tak dalej. Podobno jest trochę zawodna ale za tyle kasy nie dostanie się raczej niezniszczalnej i niezawodnej konstrukcji.

 

No i właśnie - warto wydawać pieniądze na drugą lub trzecią podaną przeze mnie replikę, czy może lepiej po prostu kupić shotguna za 65zł i zaoszczędzić trochę kasy na coś innego? Strzelby te będą przeznaczone dla osoby która raczej w najbliższym czasie nie będzie już kupować innych replik, zatem jako broń podstawowa. Konkretniej to razem z grupą znajomych planujemy sobie wszyscy kupić po jednej takiej samej strzelbie, z taką różnicą że ja planuję dalej piąć się po stopniach jakości wyposażenia. Co o tym myślicie i którą z tych trzech strzelb (lub jakichś innych których nie wymieniłem, ale o podobnej cenie) polecacie?

 

(założę się że większość poleci mi AGMa)

Edited by Elektrycerz
Link to post
Share on other sites

Pamiętaj o stosowaniu dobrych kulek: G&G 0,25g, 5,95 0,25g , MadBull 0,23g, w ostateczności Guarder 0,23g.

Od jakości kulek bardzo dużo zależy.

 

Dzięki za poradę ale o tym akurat wiedziałem :icon_wink:

Lepiej wystrzelić jedną celną kulkę za 2gr niż wywalić w kogoś pół hi-capa kulek po 1gr z nadzieją że coś trafi

 

Aczkolwiek dzięki za konkretne nazwy, bo wiedziałem tylko że ogólnie trzeba strzelać z "dobrych kulek"

 

EDIT:

Kulki wybrałem sobie takie - G&G więc chyba jedne z lepszych.

http://www.militaria...363.xml?cat=245

 

Połączyłem wszystkie Twoje tematy. W tym dziale obowiązuje zasada jeden użytkownik-jeden temat. Buniek92

Edited by Buniek92
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o shotguny, najlepsza relacja cena-jakość to jednak AGM.003.

Z pozostałych przyzwoity jest Mosberg 590, ale jak na prezentowaną przez niego jakość (porównywalna z AGM) jest zdecydowanie za drogi.

Kulki bardzo dobre.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Jak już pisali moi poprzednicy, shotgun będzie prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem. Ogólnie sam preferuję wersję krótką, ale wiem że jeśli ktoś ma nieco mało krzepy i ciężko jest mu przeładować, to lepiej mieć kolbę coby można było oprzeć replikę o ramię - wtedy łatwiej załadować nową kolkę

Edited by trurl
Link to post
Share on other sites

trurl, z całym szacunkiem, dopiero sam prosiłeś o pomoc w swoich tematach jako 'nowicjusz'. Powstrzymaj się od 'podpowiadania' równym sobie. O ile sam post jest nieszkodliwy z tego powodu, że jest zwykłym powielaniem opinii doświadczonych maniaków, to taka wskazówka na przyszłość.

(tutaj i tak licznika postów nie podkręcisz).

 

Odnosząc się do sedna twojej wypowiedzi. AGM ma lekkie przeładowanie. Trzeba by mieć witki cienkie jak gałęzie, żeby naciąg stawiał opór.

 

* kUlkę

Link to post
Share on other sites
(...) jeśli ktoś ma nieco mało krzepy i ciężko jest mu przeładować, to lepiej mieć kolbę coby można było oprzeć replikę o ramię - wtedy łatwiej załadować nową kolkę

Miałeś choćby raz w rękach AGM.003 :icon_question: Bo z tego co piszesz, to widać, że nie masz o nim nawet zielonego pojęcia. Przeładuje go nawet dziecko. Nie pisz więc głupot :icon_exclaim:

 

Ps

Kup sobie słownik ortograficzny, albo włącz automatyczne poprawianie błędów... :icon_evil:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tytuł może i nie pasuje do poniższego pytania, ale nie chcę zakładać nowego tematu.

 

Ktoś wie może, czy G18 od WE nada się na broń boczną do lasu? Nie pytam się, czy w ogóle G18 się nada, bo to już postanowiłem, ale teraz szukam najlepszego producenta. TM raczej odpada, bo nie zamierzam wydawać tyle kasy na replikę boczną - najlepiej aby było to w okolicach 300-500zł.

 

A może lepiej kupić dwie tańsze repliki G17/M1911/M92 i latać z akimbo? (wiem, wiem, celować się nie da. Mam na myśli strzelanie z jednej ręki na raz, ale trzymanie dwóch klamek (jestem oburęczny więc i z lewej mogę))

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...