Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RKM na bipodzie


Recommended Posts

Witam,

 

Jestem zielony w ASG, ale mam pytanie trochę na przyszłość (głównie ze względów finansowych). Podobają mi się RKMy: duża siła ognia, nie trzeba co chwilę wymieniać magazynków, ale niestety ciężkie. Do jakiej gry ASG nadaje się RKM? Do walki w zamkniętych pomieszczeniach raczej nie (długi, ciężko manewrować)... Daleki zwiad jako wsparcie? Bieganie po lesie?

Będę wdzięczny za odpowiedź....

Link to post
Share on other sites

Do wszystkiego co sobie wymyślisz, w ASG praktycznie podział na role nie istnieje gdyż po tuningu np mp5 może mieć zasięg jak snajperka, a jej szybkostrzelność będzie dużo większa niż przytoczonego rkm. Jeżeli nauczysz się długości repliki i jak ją manewrować repliką to i w budynku sobie poradzisz.

Link to post
Share on other sites
mp5 może mieć zasięg jak snajperka, a jej szybkostrzelność będzie dużo większa niż przytoczonego rkm.

To jest w takim razie sens wydawać na 7kg repki ponad 1.5 klocka, skoro mogę kupić i stunować MP5 za (podejrzewam) sumarycznie połowę tej kwoty?

Edited by Wintermute
Link to post
Share on other sites

Do czasu aż nie pojedziesz na impreze z zasadami jakie ma na przykład CA . Wtedy kaem pokazuje pazur.

Na zwykłą jebankę to po prostu ciężka szturmówka z większym magiem.

 

ctrl v

"Repliki broni strzeleckiej

Obowiązują następujące ograniczenia mocy replik (pomiar fps na kulkach 0,2 gr):

 

- Broń szturmowa: max 450 fps.

 

- Broń boczna (pistolet, pistolet maszynowy): 350 fps. Tylko broń boczna dopuszczona jest do walki na bliskich odległościach np. walki w pomieszczeniach.

 

- Broń wsparcia (wymagana replika prawdziwego karabinu wsparcia zasilanego z taśmy, boxa lub druma): max 500 fps.

 

- Broń snajperska (wymagana replika karabinu snajperskiego): max 550 fps, snajper może używać tylko ognia pojedynczego.

 

- Magazynki. Podczas gry używamy tylko magazynków typu: lo-cap lub mid-cap do 130 kulek. Broń wsparcia zasilana z boxa lub druma ilość kulek nie limitowana.

Link to post
Share on other sites

Kupuj ! Ja mam już pół roku i nie żałuję. Wcześniej miałem AK74 od CM i M4A1 od G&P. Teraz posiadam z M249 od P&J jest największa frajda. Pozatym jak na zwykłej strzelance będziecie się dzielićna drużyny to każdy będzie Cie lubił :P

Link to post
Share on other sites

RPK w których jest multum roboty, bo wszystko się rusza? PKM, gdzie kolega musi "przytrenować", żeby 7kg dźwigać? Nowym osobom polecajcie repliki, przy których nie trzeba od początku dłubać.

Czyli shotgun AGM dla każdego! Bo chyba tylko w nim hopek daje radę (a i wymienić go bardzo ciężko).

Link to post
Share on other sites

Bo w m249 nie trzeba grzebać(haha). Replika gdzie po jednym użyciu dwójnóg się wyrabia, lufa odpada, a jak zaliczy glebę to się łamie.

Pekaśka jest w dużej części stalowa, są dostępne ostre części (miałem cały karton).A jak ktoś nie potrafi unieść skrzynki piwa, to niech za rkmistę się nie zabiera.

Jest to jedyna replika rkm, jaką sam zamierzam niebawem kupić. Alternatywą to m60 lct, ale po pierwsze za drogie, po drugie niedostępne.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Abstrahując od ciężaru i kosztów napiszę, że RKM/KM to fajna sprawa jeśli się kocha te klimaty. Na małych strzelankach (a właściwie tych mikro, do 10 osób) KM to przekleństwo - mało mobilny, a brakuje mu ludzi do obstawienia boków/tyłów. Na większych już można bardziej wykorzystać jego potencjał, ale nadal jest to ciężki kawał gnata, którego jedyną "przewagą" nad zwykłą szturmówką jest to, że elektrycznego magazynka nie trzeba podkręcać.

Jedynie na tych bardziej zorganizowanych imprezach da się wykorzystać KM, ale takich strzelanek nie jest w Polsce aż tak dużo by można było co tydzień czuć się prawdziwym KaeMistą, który daje dla drużyny wsparcie, którego nikt inny dać nie umie - milion kulek na sekundę.

Dlatego jeszcze raz napiszę - KMy trzeba przede wszystkim kochać za klimat (ciężar, wygląd), a nie za osiągi. Bo takie osiągi wyciągnie większość szturmówek od CM 028 w górę.

 

Poza tym- świnki są popularne, a pkm-u jeszcze nie widziałem więc lans.

A ja widziałem, piękna rzecz... Na ostrych częściach. Miodzio.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Co dałbyś radę osiągnąć także w zwykłych szturmówkach (sam rok temu widziałem eMke Specny, która miała 60-70m skutecznego i to bez większego tuningu), a to tylko udowadnia moją tezę - KMy trzeba kochać za klimat, a nie za osiągi bo inaczej człowiek srogo się zawiedzie.

Link to post
Share on other sites
Moje rpk 480-490fps ~90m skutecznego

 

 

Lekko offtopując. Zdefiniuj proszę co u ciebie znaczy skuteczny zasięg? 1/300 kulek trafia w cel?

Bo wątpię, że w replice gdzie wszystko się telepie, na lufie guardera idzie osiągnąć na 90 metrach rozsądne skupienie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...