Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mp5 czy Aug


Recommended Posts

Witam. Mam taki maly problem z wyborem repliki ... pierwszym wyborem jest mp5 od cymy http://www.taiwangun.com/cm-041b

drugim wyborem jest aug tylko niestety nie wiem od jakiej firmy kupic najlepiej(granica 650-700,- i do wlasniej modyfikacji)... i nie wiem rowiez ktora bardziej warto kupic :icon_smile: Z gory dziekuje za odpowiedz :) takie augi mam na oku http://www.taiwangun...&campaign-id=19 lub http://www.taiwangun...&campaign-id=19

Edited by DrDred
Link to post
Share on other sites

http://forum.wmasg.p...eyr-aug-gfcaps/

http://forum.wmasg.p...g/page__st__960

 

Tematy o Augach w twoim budżecie masz tutaj.Co do CYMY jest to najlepsza MP5 w tej kategorii cenowej, tylko mp5 jest najczęściej na krótkie dystanse, a ja nie wiem czy chcesz się bawić w CQB czy las?

ogolnie latamy w budynkach i w lasach ;) wiem tyle ze mp jest dobre do budynkow
Link to post
Share on other sites

W asg nie ma to znaczenia , czy mamy barreta , czy mp5. Osiągi mogą mieć identyczne. To wszystko zależy od tego , jak ktoś daną replikę skonfiguruje / ztuninguje.

Brał bym mp 5. Uprzedzając pytanie - wszystkie wersje cymy 041 mają takie same osiągi - różnią się wyglądem.

Edited by soldium
Link to post
Share on other sites

W asg nie ma to znaczenia , czy mamy barreta , czy mp5. Osiągi mogą mieć identyczne. To wszystko zależy od tego , jak ktoś daną replikę skonfiguruje / ztuninguje.

Brał bym mp 5. Uprzedzając pytanie - wszystkie wersje cymy 041 mają takie same osiągi - różnią się wyglądem.

No z tą barrettą to trochę poniosła cię fantazja... :-F

Link to post
Share on other sites
Augi JG to kupa. APS-a w ręce nie miałem. Mp5-tki cymy to solidne giwery.

Słowo, w słowo, to samo. Ponadto AUG to paskudztwo ustępujące brzydotą tylko FAMAS-owi, no i ten magazynek niemal pod pachą... :maniak_jezyk:

Osobiście brałbym MP5SD6 lub MP5A3. Po pierwsze mają składane kolby, więc są bardziej mobilne, zwłaszcza w budynkach, w ciasnych pomieszczeniach. Po drugie nie mają Blow-back, który jest wyłącznie wkurzającym bajerem.

Do obydwu kulki G&G lub 5,95 wagi 0,25g. :maniak_OK:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Powała, mógłbyś w końcu darować sobie udzielanie porad w tym dziale opartych głównie o własny gust i odczucia estetyczne? Nikogo one nie obchodzą, z autorami wątków na czele.

 

A magazynka "pod pachą" to nawet nie skomentuję.

 

stery-aug-a3-nato-556mm-c.jpg

Link to post
Share on other sites

Powała, mógłbyś w końcu darować sobie udzielanie porad w tym dziale opartych głównie o własny gust i odczucia estetyczne? Nikogo one nie obchodzą, z autorami wątków na czele.

 

A magazynka "pod pachą" to nawet nie skomentuję.

 

stery-aug-a3-nato-556mm-c.jpg

Przepraszam, zaryzykuję polemikę z Adminem, więc uważasz, że AUG [JG] jest taki cacy :icon_question: :icon_eek2:

 

Osobiście mam i używam od kilku lat MP5SD6 i MP5A3 (co prawda JG, które jest niewspółmiernie gorsze jakościowo od CM) i dla tego polecam MP5-tki od CM, więc nie imputuj mi, że powodują mną osobiste gusta estetyczne.

Autor pisze o wyborze między AUG-iem a MP5-tką, ja z tych dwóch polecam MP5, Tobie nikt nie broni polecać AUG-a, a Autor wybierze to co będzie chciał.

 

Gdyby Autor nie ograniczył się do tych dwóch rodzajów replik, z chęcią poleciłbym RK [bOYI], ale ograniczyłem się wyłącznie do zakresu Jego wyboru.

 

Na marginesie, jeśli AUG jest taki rewelacyjny i ergonomiczny, to czemu większość sił specjalnych na całym świecie używa MP5-tek a nie AUG-ów :icon_question:

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Mają :

różne kalibry.

różny zasięg skuteczny.

różną masę.

różne ceny.

różna dostępność części i magazynków oraz akcesoriów

Rożna długość - mp5 po złożeniu kolby nadal jest krótsze i łatwiejsze w transporcie .

mp5 lepiej działa przy hełmach z wizurą której używają atecy jak np MEK

mek135_v-contentgross.jpg

 

Porównywanie pistoletu maszynowego na 9x19 z karabinkiem bullpup na 5,56 jest bez sensu.Auga 9mm w asg nie widziałem. A kwestii estetyki nie poruszajmy bo jedni wolą cytryny a drudzy jak im nogi śmierdzą.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, zaryzykuję polemikę z Adminem, więc uważasz, że AUG [JG] jest taki cacy :icon_question: :icon_eek2:

 

Osobiście mam i używam od kilku lat MP5SD6 i MP5A3 (co prawda JG, które jest niewspółmiernie gorsze jakościowo od CM) i dla tego polecam MP5-tki od CM, więc nie imputuj mi, że powodują mną osobiste gusta estetyczne.

Autor pisze o wyborze między AUG-iem a MP5-tką, ja z tych dwóch polecam MP5, Tobie nikt nie broni polecać AUG-a, a Autor wybierze to co będzie chciał.

 

Gdyby Autor nie ograniczył się do tych dwóch rodzajów replik, z chęcią poleciłbym RK [bOYI], ale ograniczyłem się wyłącznie do zakresu Jego wyboru.

 

Na marginesie, jeśli AUG jest taki rewelacyjny i ergonomiczny, to czemu większość sił specjalnych na całym świecie używa MP5-tek a nie AUG-ów :icon_question:

 

Pozdrawiam.

Potraktuj moją wypowiedź jako dotyczącą całości Twojej twórczości na forum, a nie tego konkretnego tematu. Obrzucać się z Tobą cytatami nie zamierzam, gdyż po pierwsze jako adminowi prowadzenie flejma na forum mi nie wypada (sorry Dexter&spółka), zresztą mam ciekawsze rzeczy do roboty (nawiasem mówiąc już tutaj przeczysz temu, co napisałeś kawałek wyżej).

Po prostu wiedz, że Twoje porady w stylu "poleciłbym Ci kałacha bo jest dobry, ale nie polecę bo kałachy są paskudne" i posty niezwiązane bezpośrednio z tematem są po prostu na wskroś irytujące, a dokładając do tego Twoją nadzwyczajną aktywność na forum - zwyczajnie wkurzasz masę ludzi. Zajrzyj na Facebooka, to może zrozumiesz.

 

A niniejszy temat zamykam. Jak jesteś przekonany o niewątpliwej słuszności własnego zdania, to zapraszam na PW.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...