Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Naklejkniami z oryginalnymi oznaczeniami producentów


Recommended Posts

Witam, nie wiem czy temat był na forum poruszany, ale zauważyłem , że niektórzy narzekają na brak oznaczeń producentów np. H&K na replikach. Czy myślał ktoś nad stworzeniem naklejek , a właściwie kalkomanii używanej w modelarstwie tyle , że z oznaczeniami broni?

 

 

Pozdrawiam

Łukasz

Edited by luko7269
Link to post
Share on other sites

He he , to pewnie ja narzekam tutaj: http://forum.wmasg.pl/topic/149902-nadawanie-oryginalnych-oznaczen/page__st__20__hl__+nadawanie%20+oryginalnych%20+oznacze%C5%84#entry1971078

Co do naklejek, to IMHO pomysł mocno chybiony - po prostu zawsze Ci się to będzie zdzierać i wyglądać w rezultacie jak odpustowa zabawka. Btw. też o tym na początku myślałem. Być może natomiast są jakieś techniki gdzie można na mocnym materiale wydrukować oznaczenia w dobrej jakości a potem je przykleić, zgrzać ? Zawsze jednak grawerunek będzie wyglądał bardziej "realnie".

Link to post
Share on other sites

Zależy też co kto robi z repliką :D jeżeli już dostanie mocno w D... (cztery litery) to zawsze można zmienić te naklejki na nowe. Naklejanie jest tak tanią metodą, że zmiany ich co jakiś czas nie odczujesz. Co do trwałości... Jeżeli zastosowany jest dobry klej nic się dziać nie powinno. Jako przykład mogą posłużyć naklejki licznych klubów motoryzacyjnych na auta, okleina na okna, drzwi, stoły zewnętrzne itd.

 

Pozdrawiam

Ł.

Link to post
Share on other sites

Naklejka nawet jak się nie odklei to się wytrze - replika to nie kubek czy okleina na okna, które sobie spokojnie stoją/leżą. Replika często jest targana po krzaczorach, błocie, w deszczu, w śniegu i obawiam się, ze te rzeczy szybko zniszczą naklejke (tak, że zostanie np. pół naklejki).

Uważam podobnie jak Pietracha - po co się bawić w coś, co jest na pewien czas, a powinno być permanentne? Przecież oznaczenia raczej się nie zmieniają więc po co bawić się w wydawanie kasy na jakieś naklejki co kilka miesięcy skoro można raz zapłacić i mieć spokój. Będzie to wyglądało cały czas dobrze.

Link to post
Share on other sites

Dużo teorii, ale czy ktoś ogarnął temat w praktyce?

Byłem dzisiaj w punkcie, gość kazał przyjść w pn jak będzie człowiek od tego, ale wstępnie powiedział, że raczej nic z tego nie wyjdzie, bo farba się złuszczy.

Replika jest ze stanrdardowego cymowskiego ZnAlu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...