Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...
Guest Graszczur

Te tajgerki "namera vietnam" z bawełny rip-stop od MFH do czegoś się nadają? Bo wyglądają całkiem przyzwoicie pod względem kolorystyki itepe (i nie mam tu oczywiście na myśli wierności oryginałowi)

Link to post
Share on other sites

MFH "renomowana Niemiecka firma" = ACM

Jednak przyłączam się do pytania czy nada się lub czy w Polsce można dostać jakąś lepszą kopię ?

 

W Polsce może być ciężko, od czasu do czasu coś na Allegro się trafi, ale przede wszystkim TS od MFH ma odmienny od oryginalnego krój i materiał.

 

Lepiej szukać mundurów w tym stylu http://allegro.pl/mundur-tiger-stripe-komplet-i2526179526.html nie jest to jeszcze najlepsza możliwa kopia, ale zdecydowanie lepsze to niż MFH.

 

No i co do MFH, materiał szybko się przeciera i traci kolor, łatwo się drze, fakt, że nie pruje się dzięki Rip-stop ale wbrew dziwnym opiniom, to nie znaczy, że się nie drze, bo ten drze się na potęgę.

 

Tru-Speca osobiście nie widziałem na żywo, ale na zdjęciach zielona wersja wygląda całkiem nieźle.

Link to post
Share on other sites

Jestem posiadaczem kompletu (spodnie + bluza) Tiger Stripe MFH w wersji bawełna Rip-Stop. Zakupione typowo w celach bardzo luźno stylizacyjnych na imprezy "wietnamskie" - więc krój czy wierność odwzorowania pasków nie była dla mnie sprawą życia i śmierci :icon_biggrin:. Nie jest to na pewno jakiś Propper, ale też moim osobistym zdaniem lepiej się to pierze i trzyma niż moje spodnie SFU w woodlandzie Helikona, które posiadam.

 

Raz myślałem, że już po spodniach, gdyż przejechałem nogawką po wystającym metalowym pręcie. Ale nic się nie stało. Byłem naprawdę miło zdziwiony, zwłaszcza, że na nodze ślad był :icon_smile:. Niemalże dokładnie tak samo zrobiłem z Helikonem - podarł się po całości. Oczywiście na dzień dobry trzeba obejrzeć wszystkie guziki i podoszywać, by nie poginęły... Ale płacisz za to co dostajesz. No i domyślam się, że może być jakaś chińska losowość w poszczególnych partiach...

Edited by PitBear
Link to post
Share on other sites

Witam

Jestem miłośnikiem TS i posiadam kilka mundurów - jak się naprawdę chce to nie ma problemu z dostaniem porządnej kopii TS ale to koszty 600-700 zł . Oryginalnych TSów do noszenia się nie kupuje tylko jako eksponaty kolekcjonerskie raczej. Ja te mundury użytkuje codziennie.

przykład kilku bluz :

dscn9287.jpg

 

img3285ot.jpg

 

dscn9455d.jpg

 

tigersilver.jpg

 

 

to są kopie - wszystkie 100% twill (tak jak w oryginale)

Oryginalne TS robione były tylko w Azji podczas konfliktu VN

i najlepsze kopie także są lub były tam robione

Pozdrawiam :icon_smile:

Edited by ziomek1
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Odkopię temat bo jestem w kropce. Chcę zlecić uszycie spodni w standardzie combat, mam już krawca, potrzebuję materiału.

I tu się zaczeły schody bo tam gdzie kiedyś był vietnam TS dodali słowo Discontinued.

 

Narazie napisałem maila do TSP ale wątpie by chcieli sprzedawać płotce produkt.

 

Ma ktoś pomysł gdzie kupić płachtę o wymiarach około 2,7-3m x 1.5m? Zamiennie 3yrd x 60 cali.

 

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...