Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

na military widzialem TS'a spodnie i chyba bluze za ok 170 zl i napisali ze to sa kontraktowe

 

ja kupilem w pentagonie w katowicach spodnie tru speca za 170 zl i do konca nie wiem czy sa kontraktowe czy nie bo nie widze w nich kontraktu, jedynie info jak je prac ( podobne bardzo do tego ze zdjecia ponizej, ale jednak sie rozni, niestety nie mam cyfry aktualnie wiec nie zrobie zdjecia ), poza tym sznureczki odchodza przy rozporku w dziurkach na guziki, ale na stronie, ktora podal Hargin widnieje jak byk TRU SPEC

 

pozdrawiam

Bocian.

Link to post
Share on other sites

Wojsko amerykaniskie tylko w Wietnamie oficjalnie nosiło ten wzór i to tez nie byle szweje tylko lepsi szweje (mam racje ?). Tak więc objety kontaktem jak pisał to Brymer cięzko bedzie kupić, a jak już znajdziesz z "Namu" to mysle minimum ze 300$ za komplet (mam racje?). Polecam wyroby Proppera, miałem dwa komplety, jedne sie spaliły drugie sie znosiły i sprzedały.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

TIGERSTRIPE

Tak jak inne aspekty konfliktu wietnamskiego, korzenie tego munduru nikną gdzieś pomiędzy oficjalnym mundurem wietnamskich sił morskich (1959) a mundurem francuskiej armii używanym w połowie lat 50. W wojsku, ten model, uważany był powszechnie za najefektywniejszy. Zanim przyjrzymy się umundurowani "TIGER" należy zauważyć, że model ten był dostarczany przez wielu producentów, w związku z tym różnice w kolekcjach na całym świecie powinny być traktowane raczej jako zasadę.

 

MATERIAŁ

Mundur wykonano z bawełny o średniej wadze, był to materiał bardzo zbliżony do aktualnie używanej przy produkcji znanej nam wszystkim M65 bawełny, jednak modele wykonane w Wietnamie zostały sporządzone ze znacznie lżejszego materiału (wszelkie syntetyki, lub bawełna z jakąkolwiek domieszką to wredne podruby).

na fotce jak BYK masz 50% cotton + 50% polyester chyba wszystko juz jasne?

 

CECHY I METKI

Zazwyczaj naszywki są kopalnią wiedzy lecz nie w przypadku "TIGER", często zdarza się, że jedyne oznaczenia to nadruki szablonowe informujące nas o rozmiarze (A-S, A-L, A-M, US-M, US-L)

 

Wojsko amerykaniskie tylko w Wietnamie oficjalnie nosiło ten wzór
nie oficjalnie ... nie byl on wyposazeniem kontraktowym armii ani marynarki przez caly okres wojny w wietnamie
byle szweje tylko lepsi szweje (mam racje ?).
tak to mieli lepsi szfeje Ci ktorym wolno bylo sobie "pogrymasić"
Tak więc objety kontaktem jak pisał to Brymer cięzko bedzie kupić, a jak już znajdziesz z "Namu" to mysle minimum ze 300$ za komplet (mam racje?).
w 97 roku sprowadzenie orginalu kosztowalo 700pln (OSIEM LAT TEMU) teraz to nie wiem ile

(wiem bo wtedy szukalem mozliwosci zakupu-mozliwosc sprowadzenia wyrazil tylko jeden sklep ze stolicy Predator gdzies w okolicach AL. Jana Pawła II)

Link to post
Share on other sites

Zawsze tez pozostaje ruski Vitiaz(czy jak to sie dokladnie pisze, mam nadzieje ze nie pomylilem wzoru) uzywany przez niektore jednostki Federacji Rosyjskiej(notabene nazwany tak po jednostce specnazu).

 

Lubiany rowniez przez zolnierzy CRI :wink:

pic12.jpg

 

Skadinnad nie bylo jeszcze chyba takiego wzoru kamuflazu, ktorego Ruscy by nie "pozyczyli w celach porownawczych" :roll:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...