Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ok, czyli pozostaje ściąganie z Tiger Stripe Products, lub poszukiwanie używanych.

 

PS. Królik Ty szatanowcu - 666 postów :D

 

Prośba - Gdyby ktoś miał namiary na człowieka który chciałby pozbyć się orginalnych spodni Tiger Stripe w rozmiarze small-long to prosiłbym o kontakt.

 

Bluzę już dorwałem, jako że po znajomości to za stówę :)

Edited by HateMe
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

witam

 

takie moje 3 grosze :-):

 

- oryginalny tiger stripe jest tylko ten, który wykonany został w czasie Wojny w Wietnamie i w dobrych sklepach internetowych (na przykład cytowany powyżej przez saiko ivydivisionmilitaria) mozna go kupić; tylko że jako produkt ekstremalnie rzadki nadaje się na półkę, względnie manekina IMHO nie na niedzielną strzelankę ASG za miastem; szkoda go zwyczajnie;

 

- oryginaly TS NIE MIAŁ KROJU BDU; był raczej zbliżony do wczesnych wersji munduru garnizonowego OG 107 - kieszenie na bluzie były proste bez zaszewek, często bez dolnych kieszeni; bluza była zwykle wpuszczana w spodnie z małą kieszonką na lewym rękawie, spodnie też miały proste kieszenie i - ważne - płaskie guziki (nie wypukłe jak TCU czy późne mundury garnizonowe)

 

- wszystko to, co ma krój BDU NIE MA NIC WSPÓLNEGO z oryginalnym krojem TSa. Z reguły także kolor tych wspólczesnych produktów daleeeeeko odbiega od pierwowzorów (patrz niżej);

 

- skoro już przy kolorach jesteśmy - jakkolwiek kolorystyka ORYGINALNYCH TS jest róznorodna ze względu na miejsce produkcji (patrz niżej) można wyznaczyć kilka najbardziej typowych: John Wayne Pattern, Tadpole Pattern i LHD Pattern

 

- lepsi ,,szweje,, to Zielone Berety, Mike Forces, SOG, LRRP, CIDG tudzież niektóre jednostki armii południowego Wietamu by wymienić tylko najpopularniesze, byle ,,grunt'' nie mógł nosić TSa bo ten typ kamuflażu i kroju zarezerwowany był dla jednostek specjalnych realizujących zadania dalekiego zwiadu, rozpoznania etc.

 

- ze względu na powyższe, a także na to, że produkowany był w dużej mierze w Indochinach, nie był metkowany jak standardowe TCU kontraktowe, tylko stemplowany;

 

- jeśli chodzi o nakrycia głowy używało się do nich zwykle kapelusza, czasem beretu - oba w kolorze i kamuflażu TS, oczywiście Zielone Berety nosiły zielone berety :-D

 

- kilka powyższych uwag absolutnie nie wyczerpuje tematu TS. Generalnie jednak umundurowanie dostępne wspólczesnie pod nazwą Tiger Stripes nie ma nic wzpólnego z pierwzorem tak ze względu na kolor jak i krój. To tylko wariacja na temat. Ale jeśli komuś nie zależy na wierności oryginałowi, niech bierze to, co jest. Jeśli zaś komus zależy, skazany jest na poszukiwania. I tak: Darek z www.demobil.pl ma bluzy w odpowiednim kroju i kolorze, spodni nie zauważyłem. Z kolei Tiger Stripe Products ma dobry wzór kamuflażu, ale krój BDU. Wyjściem jedynym więc jest replika np. z www.mooremilitaria.com. U Treya mozna kupić zestaw z kapeluszem za 200 dolarów. No i Ebay i allegro. Jeśli oczywiście komuś zależy na - powtarzam - wierności pierwowzorowi

 

tyle

 

pozdr

w

 

troche fotek:

 

tigerjohnwaynpattern1hu6.th.jpg - John Wayne Pattern

 

 

tigerlhd1rl9.th.jpg - LHD Pattern

 

tigertadpole1pu2.th.jpg Tadpole Pattern

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

TS na MICHa? :) hmmm czegóż to ludzie nie wymyślą :)

jedyna rada to chyba kupić gdzieś jakąś bluzę i... uszyć samemu :)

ale moim zdaniem będzie wyglądać cokolwiek groteskowo. Chyba, że mówimy o tej nowoczesnej, współczesnej wersji TS digital, ,,wymyślonego'' na potrzeby bodaj US Air Force. To pewnie mogą już mieć jakieś gotowe covery. Ale czy na MICHa to już insza inszość :)

tak czy siak, powodzenia w poszukiwaniach :)

Edited by wedrowiec39
Link to post
Share on other sites

Ja tylko chciałem się trochę przyczepić do tych zielonych beretów na głowach zielonych beretów :D Nie zauważyłem na zdjęciach "z pola" zbyt wielkich ilości GB z zielonymi beretami na głowach w dżungli ;) Raczej zielony beret był używany "reprezentacyjnie" a w terenie używano wszelkiej maści kapelutków i innych takich oczywiście także w camo.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

No to jeszcze jedna opcja: tiger stripe z helikona.

 

Udało mi się na zlocie w Bielsko-Białej kupić spodnie tej firmy i w porównaniu do allegro-Vietnam wypadają dużo lepiej. Tylko gdzie kupić bluze...? Może ktoś się spotkał? Pisałem nawet do helikona, no ale mnie zlali :???:

Link to post
Share on other sites
Pisałem nawet do helikona, no ale mnie zlali

To zadzwoń.

 

Poza tym, jeśli interesuje Cię dobry tygrys to polecam Tigerstripe Products.

 

Przecież ten Tiger na MICHA, to jest nowe maskowanie USAF, nie ma nic wspólnego (może poza nazwą) z Vietnamskim

Gratulujemy refleksu ;) Wzór USAF jest zdigitalizowanym Tigerstripe i jednak przypomina go nieco...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...