Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika ASG zamiast Wiatrówki


Recommended Posts

Witam,

mam trochę nietypowe pytanie:

 

Czy tania replika "parasnajpy", coś pokroju VSR-10 Snow Wolfa czy MB02 Well'a nadaje się jako zamiennik wiatrówki?

 

A jeśli nie "parasnajpy" to czy mógłby ktoś polecić jakąś replikę do 400zł nadającą się do strzelania tarczowego (dystans. ok 30-40 m)? Zależałoby mi, żeby była możliwość przyszłego tuningu repliki oraz możliwość montażu optyki (najlepiej na szynach RIS).

 

Dodam, iż chciałem kupić wiatrówkę lecz niestety jestem niepełnoletni i moi rodzice nie zgadzają się na wiatrówkę.

 

 

PS.

Wiem, że tanie repliki snajperskie nie są polecane na rozgrywki, ale chodzi mi tylko o strzelanie do tarcz itp.

 

PPS.

Tak, czytałem poradniki o wyborze repliki, lecz tam były proponowane tylko repliki do rozgrywek, nie do strzelania tarczowego.

Link to post
Share on other sites

Wiatrówka byłaby dużo lepszym wyborem do strzelania tarczowego, ale skoro nie możesz to trudno (ale może warto poczekać?). W okolicach 400zł i z szynami RIS mógłbyś szukać jakiejś Giety (np. JG/GFC lub Boyi). To byłoby chyba najlepsze rozwiązanie - wbudowane szyny (trzeba tylko dobrać odpowiedni model), relatywnie niedrogi tuning.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Strzelanie tarczowe? Jak bardzo profesjonalnego rozwiązania potrzebuje 16 latek? ;)

 

http://www.taiwangun.com/zestaw-snajperski-3-w-1-mb03-wooden-well?from=listing&campaign-id=19

 

kup sobie to, ewentualna zmiana gumki hopka i dystansera, do tego jakieś dobre ciężkie kulki i spokojnie na 30-40 metrów będziesz miał dobrą zabawę w strzelaniu do tarczy.

 

EOT.

Link to post
Share on other sites

Hmm.. Również bardzo ciekawa propozycja :icon_biggrin: . Tylko pytanie: Ile ta replika pociągnie i czy da się ją tuningować w przyszłości?

 

ps. Co znaczy "EOT"?

 

pps. Czy nie lepiej VSR-10 Snow Wolfa? O Well'u sporo negatywnych opinii słyszałem :(.

 

pps2. Według zdjęć na tym Well'u to nawet muszki i szczerbinki nie ma. Czy to prawda, czy zdjęcie takie?

Edited by Arturro25
Link to post
Share on other sites

eot = end of topic/koniec tematu.

 

Wg mnie, jeśli wiesz, że chcesz strzelać w przyszłości z wiatrówki to nie ma sensu wydawać dużej ilości pieniędzy na replikę.

 

W warunkach domowych replika powinna śmiało wytrzymać rozsądna ilość czasu (i nawet nie pytaj ile, nie jesteśmy jasnowidzami).

 

szczerbinka i muszka? po co Ci one jeśli masz lunetę w zestawie?

 

Jeśli masz więcej kasy do wydania, proszę bardzo:

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152199405-Replika-karabinu-snajperskiego-VSR-10-z-luneta-.html

 

nie widzę jednak sensu martwienia się podatnością na tuning, 440-470fps w pełni wystarczy do strzelania na 30-40 metrów do tarczy, serio.

 

Nawet jeśli zrobisz w replice za 300-500zł to 600fps, nadal będzie to chiński bubel, tylko z dużą mocą.

 

nowsze wersje mb03 mają rozbieralny cylinder przez co są dość podatne na tuning (obawiałbym się jednak o zespól spustu - w temacie tuning snajperek szukaj w inny dziale, ale wiedz, że to dużej pieniądze (1000-2000zł spokojnie) )

Link to post
Share on other sites

Wiem, że chcę w przyszłości również "bawić się" w Airsoft :icon_smile: Dlatego zależy mi na możliwości tuningu oraz na tym, żeby replika trochę czasu wytrzymała.

 

Myślę nad "gołą" VSR-10 ale jak widzę ona również nie posiada muszki (a szczerbinkę ma, co mnie dziwi).

 

Wiem, że wystarczy, lecz chodzi mi o tuning lufa + gumka HU (bardziej zależy mi na celności i powtarzalności niż zasięgu).

 

Cóż, to teraz praktycznie wybieram pomiędzy G36 JG a MB03 Wella.

Edited by Arturro25
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...