Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RK 0-5 vs. CM040


Recommended Posts

Witam!

Przymierzam się do zakupu repliki.

Nie wiem na którą się zdecydować ( cena 400-600zł ) myślę nad RK 05 lub CM040.

 

Która z replik będzie lepsza ? Prosiłbym o jakieś za i przeciw w miarę możliwości.

Głównie otwarty teren/las.

Czy do obu mogę dokupić metalowe magazynki mid cap/real cap ?

 

Czy jest może jakaś inna lepsza replika w tym przedziale cenowym, podobna z wyglądu co wyżej wymienionych ? (Ogólnie podoba mi się ten wygląd ).

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

SW było wersją "stal plus drewno", różnił się od zwykłego bojca tym, że miał części stalowe tam, gdzie normalny miał części ze stopu. I tyle.

Wersja WS miała inne drewno, sklejkę, zamiast tej lipy, czy co tam dawali, do tego poliwęglanową, przezroczystą komorę hopup, numery seryjne na wszystkich istotnych częściach, między innymi na suwadle, bite numery seryjne i logo Iżewska, wersja SW miała numery od formy i znaczek Tuły, do tego gearbox różnił się od standardowego jakością wykonania i kulturą pracy. Sprzedawane były początkowo w kartonowych szarych pudełkach, podczas gdy wersje SW miały czerwone pudło z napisem "Kalash".

Moim zdaniem wersja WS Boyi była najlepszym kałachem biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny. Tym bardziej, że te dwa lata temu kosztowały po 600 zł za RK-06WS. Potem rząd chiński zrobił nalot na fabryki i poznikało.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...