Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 KWA vs M4 G&P


Recommended Posts

Witam!

Jako, że mój pomysł ze złożeniem M'ki umarł z powodu przypadku losowego postanowiłem po prostu zainwestować w dobrą markową replikę.

Kilka spraw dotyczących repliki. Po pierwsze replika do lasu, duży zasięg, duża moc, ROF nie musi być nie wiadomo jaki, wystarczy żeby był na przyzwoitym poziomie. Nie będę wchodził z nią do budynków, do tego mam drugą, słabszą replikę.

Zależy mi bardzo na kulturalnej pracy i wykonaniu wewnętrznym (i tak zewnętrzne elementy będę zmieniał).

Teraz o co chodzi. Docelowo chciałbym osiągnąć 480-500FPS MAX.

Na dzień dobry chciałbym zmienić komorę na MadBull'a równolegle do korpusu (również MadBull'a, konkretnie MadBull/Daniel Defence).

Tutaj pojawia się moja rozterka, po przeczytaniu podklejonego tematu o M'kach zdecydowałem się, że będzie to albo G&P albo KWA

Co do KWA mam pewne obiekcje, podobno wymiana korpusu i komory odpada lecz GearBox kusi swoją renomą.

Z drugiej strony G&P ze swoją jakością i podatnością na ulepszanie i podobno świetnym wykonaniem (zewnętrznym jak i wewnętrznym).

teraz pada pytanie, która? Jako dobra baza pod tuning wewnętrzny i praktycznie całkowity tuning zewnętrzny?

Oczywiście wiem, że M'ka to V2, dość delikatna konstrukcja, dla tego planowałem wstawić MBlock (podobno KWA ma problemy z kompatybilnością), sorbopad to wręcz standard.

Prosiłbym o opinie użytkowników i ewentualne doradztwo przy wyborze.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.

P.S. Budżet to 1500zł

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

Ok tylko jak wygląda sprawa z wytrzymałością szkieletu G&P? Nie chciałbym też co 3 strzelanki wymieniać szkieletu gb bo bym splajtował :D Dużo można wyczytać o 2GX o jego wytrzymałości itp. Jak to jest z G&P? da radę przy tych 500FPS? Jeśli chodzi o użytkowanie to raczej auto sporadycznie, głównie operuje na manualu. Choć czasem ogień zaporowy by się przydał.

Link to post
Share on other sites

Kupiliśmy z kolegą emki g&p w tym samym czasie, ponad 2 lata temu. Ja jade na sp120, kumpel od pół roku na sp130 + bore-up=500 fps. Oboje siejemy na auto, zębatki i szkielet stock,nawet tłok. Kolega zmienił tylko silnik na szybszy i wymienił przy okazji ośkę zębatki. Z mosfetem i 11.1 li-po jest kosiara.

Link to post
Share on other sites

Dopóki nie wsadzasz M150 i nie napierniczasz przy 25 stopniach mrozu to raczej nie zarżniesz szkieletu w G&P. Prędzej ośka w zębatce się ukręci. U mnie szkielet G&P klęknął na srogim mrozie przy M120 przy sianiu na auto non-stop. I właściwie klęknął to jest złe słowo-pojawiło się małe pęknięcie. Dziś na tym szkielecie hula replika do cqb, M80, rof 30+ dużo siania full auto zbiodra i pęknięcie się nie powiększa :D.

Link to post
Share on other sites

Super, więc wybór padł na G&P

Teraz ostatnie dwa pytania:

1. Gdzie dostępne są M'ki od G&P? Szczerze mówiąc znalazłem tylko 2 strony i w dodatku jest marny wybór.

2. W który model celować? Nie znam niestety oznaczeń i/lub generacji G&P, którą wybrać? Ewentualnie w które celować? Których szukać?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...