Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria Lipo Zmniejszenie FPS


Recommended Posts

Witam.

Zakupiłem baterie lipo 1200mAh 7.4 dokładnie taką

http://www.taiwangun...-20-40c-8fields

W replice standardowo miałem nimh 1200 9.6v replika rk-02.

Zakładam baterię i lipo strzela jak by miała jakieś 20 fps mniej. Wie ktoś dlaczego?.

Kolega zakupił też lipo tylko 2200mAh 7.4v i ma tą sama replikę i strzela jak wściekła. Proszę o rade :icon_smile:

Link to post
Share on other sites

Pisz po Polsku, bo tego bełkotu rozszyfrować nie idzie.

 

Bateria nie ma wpływu na fpsy, a już zwłaszcza 7,4.

Może być jedynie różnica w rofie wynikająca z pojemności baterii, oraz współczynnika "C".

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

strzela jak by miała jakieś 20 fps mniej

 

Replika strzela jakby miała, czy faktycznie ma? Było mierzone?

Rodzaj baterii nie ma wpływu na FPSy.

Pojemność baterii i Woltaż ma za to wpływ na ROF i reakcje na spust.

Z 7,4V 1200mAh replika będzie miała słabszą reakcje na spust i mniejszy ROF niż na baterii 9,6V 1200mAh czy 7,4V 2200mAh.

Link to post
Share on other sites

Akurat u mnie się zdarzyło że replika miała ubytek fps przy słabszej baterii, ale to było tylko 5fps więc nie ma o czym gadać (mierzone wielokrotnie).

To że strzela "jakby" miała 20fps mniej nie jest dowodem na nic ponieważ wątpię czy ktokolwiek bez pomiaru wyczułby tą różnicę podczas strzelania, a tym bardziej nie wyczułby jej "świeżak" w asg.

Link to post
Share on other sites

.

 

dobra zrobię wam nagranie potem będziecie słyszeć sami a to ze jestem świeżakiem na wmasg nie znaczy ze nie wiem co to asg... nie nie korzystam często z tej stronki po prostu i nie słyszę swojej repliki nie potrafię do końca wytłumaczyć tego ale zobaczycie cierpliwości panowie :)

Edited by musza1994
Link to post
Share on other sites

Zasada jest taka - im większe napięcie tym większa szybkostrzelność. Miałeś wcześniej baterię 9,6V, teraz masz 7,4V, więc spadek napięcia wpływa na szybkostrzelność. Piszesz że na baterii kolegi replika śmiga wg. Ciebie tak jak powinna, stąd moje poprzednie pytanie o napięcie baterii kolegi. Jeżeli ma 11,1V to efekt będzie właśnie taki jak opisujesz.

Link to post
Share on other sites

Zasada jest taka - im większe napięcie tym większa szybkostrzelność. Miałeś wcześniej baterię 9,6V, teraz masz 7,4V, więc spadek napięcia wpływa na szybkostrzelność. Piszesz że na baterii kolegi replika śmiga wg. Ciebie tak jak powinna, stąd moje poprzednie pytanie o napięcie baterii kolegi. Jeżeli ma 11,1V to efekt będzie właśnie taki jak opisujesz.

w miare rozumiem tylko kolega tez ma 7.4v napiecia
Link to post
Share on other sites

Zasada jest taka - im większe napięcie tym większa szybkostrzelność. Miałeś wcześniej baterię 9,6V, teraz masz 7,4V, więc spadek napięcia wpływa na szybkostrzelność. Piszesz że na baterii kolegi replika śmiga wg. Ciebie tak jak powinna, stąd moje poprzednie pytanie o napięcie baterii kolegi. Jeżeli ma 11,1V to efekt będzie właśnie taki jak opisujesz.

 

Wszystko w porządku tylko nie zapominaj że lipo są wydajniejsze niż nimhy i lipo 7,4 da lepsze efekty niż nimh 9,6

 

w miare rozumiem tylko kolega tez ma 7.4v napiecia

 

A ładowałeś tą baterie?

Link to post
Share on other sites

Ehhh.. Cóż, chińskie silniczki często nie są w stanie pobrać dodatkowych amperów, które oferuje lipo w zamian za niższe napięcie. Stąd ten spadek w rofie. Miałem tak w Cymkach niebieskodupnych (tu akurat mega poprawa w reakcji na spust, ale na auto kręci wolniej) i w bratowym RK-12. Rozwiązanie jest jedno, zamontować wydajniejszy silnik, najlepiej z kablami i wtykami o sensownej przpustowości (nie tamiya to nie jest sensowny wtyk)

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Ehhh.. Cóż, chińskie silniczki często nie są w stanie pobrać dodatkowych amperów, które oferuje lipo w zamian za niższe napięcie. Stąd ten spadek w rofie. Miałem tak w Cymkach niebieskodupnych (tu akurat mega poprawa w reakcji na spust, ale na auto kręci wolniej) i w bratowym RK-12. Rozwiązanie jest jedno, zamontować wydajniejszy silnik, najlepiej z kablami i wtykami o sensownej przpustowości (nie tamiya to nie jest sensowny wtyk)

Dzięki za info

MrMCET (PIWO DLA CIEBIE)

 

chyba w tym przypadku po prostu zadzwonię do serwisu taiwanguna i po prostu zapytam ile mnie wyjdzie podreperowanie czegoś takiego :)

Link to post
Share on other sites

Zanim zadzwonisz to podczep jeszcze baterię kolegi pod swoją replikę. Zapomniałem, że to bateria z taiwana. Lipo 8fields to kiepskie ogniwa, o ile 2200mAh jeszcze jakoś daje rade, to 1200mAh może nie pompować odpowiednio dużego prądu. Taniej wyszłoby kupić lepszy pakiet zamiast silnika i całej reszty. Chyba, że miałeś zamiar wyciągać 100% z każdej baterii, te lepsze pakiety będa już wymagać lepszej elektryki, więc wymiany będą potrzebne.

Link to post
Share on other sites

Podczepiałem i działa elegancko taj jak na mojej nimh 9.6v. W takim razie postaram się sprzedać to lipo 8fields z taiwana i zakupie coś lepszego, hmm jaką firmę polecasz ? albo podeślij linka do jakiejś baterii .

Edited by musza1994
Link to post
Share on other sites

Pod dekiel niestety wiele lepszych pakietów nie znajdziesz, ale jeśli już to Redox, Tunigy. Najlepiej byłoby dać pokrowieć na kolbę, tam solidnego lipola, a dekiel nawiercić żeby chować kabelek. Wtedy mógłbyś używać prawilnych pakietów modelarkich jak np. Robbe.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...