Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Moj powor do zabawy z ASG


Recommended Posts

Witam.

W wieku 16-18 lat troche "bawilem" sie w strzelanki i bardzo mi sie to podobalo.

W tym wieku jak wiadomo nie mialem zbyt duzo pieniedzy gdyz pracowalem tylko w wakacje (wiadomo szkoła itp..) wiec miewalem w swoich rekach repliki z przedzialu cenowego 70-350zl a kazda nowa paczka kulek bardzo targała mnie po kieszeni :D Mowa tutaj oczywiscie o tych lepszych jakosciowo kulkach 0,20 gr.

Teraz gdy juz z kasa jest lepiej postanowilem wrocic to przygody z replikami :)

 

A wiec sprawa wyglada tak, na replike planuje przeznaczyc okolo 1000zl.Wiadomo, gdy bedzie ciekawa oferta to te 100/200 zl wiecej nie zrobi problemu.

Duzo czytalem na roznych forach jakiej firmy replike warto kupic jakiej tez nie ale mam mieszane uczucia.

Wiem ze te ~1000zl to nie jest zbyt duzo jesli chce sie kupic konkretna replike ktora bedzie dobrze sprawowac sie przez lata i dawac sporo frajdy.

 

Do ASG chce podejsc calkiem na "powaznie" i na dluzej.Zastanawiam sie czy w tej granicy cenowej kupie cos nowego godnego uwagi?

I jak wyglada sprawa z kupnem replik uzywanych w tej kategorii cenowej?

Lepiej za ta cene kupic replike dobrej firmy ale uzywana czy moze nowa slabszej firmy?

Nie ukrywam ,ze najbardziej podobaja mi sie repliki karabinow Ak-47 i tez kilka replik wyborowych.

 

Jesli chodzi o tuning to planuje zrobic max pol roku od kupna repliki i chce na to poswiecic max 700zl.

 

Tez jak czytam fora mam takie odczucia ze za te 1000zl kupie lepsze Ak-47 niz M4, jak z tym jest faktycznie?

 

Chetnie przyjme wszystkie uwagi i porady, pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Może to miało być 0,2 grana? Ale to bardzo mało, wątpię by takie kulki jako tako latały...

 

Tak serio - nie siedzę w kałachach, ale ostatnio widziałem kilka sztuk LCT i jedną serwisowałem - bardzo ładne repliki o przyzwoitych bebechach. Obawiam się tylko że nowe znacznie przekroczą budżet.

 

Jeśli od czasu Twojej zabawy minęło kilka lat, to myślę że najlepiej zrobisz idąc na lokalne strzelanie i oglądając sprzęt na żywo. Mnie na początku bardzo podobały się kałachy, a teraz nie wyobrażam sobie nimi grać.

Link to post
Share on other sites

Polskie znaki to po pierwsze ;) LCT piękne a środek przyzwoity ;) Może E&L ? Też ładnie zrobione tylko dolicz sobie baterię i ładowarkę . Jeśli podchodzisz na poważnie to zadaj sobie pytanie czy chcesz kupić markę czy chińczyka za miskę ryżu albo dwie ;) Tak czy siak chcesz to modyfikować więc może seria RK od Boyi ? Wersja S jest stalowa więc masz wytrzymałość a bebechy i tak wymieniasz. Zdecyduj czy chińczyk czy coś markowego. Jeśli robisz bebechy po swojemu to patrz na wytrzymałość zewnętrzną. Co do karabinów wyborowych....Z kwotą 1700 możesz coś zdziałać. Ale lepiej kup elektryka na początek bo masz więcej zabawy.

Link to post
Share on other sites

Oczywiscie chodzilo mi o kulki 0,20 grama :icon_smile:

Jak mozecie to wstawcie jakies linki konkretnych modeli.

A za 700zl zrobie jakis sensowny tuning? Wlasnie odrzucaja mnie te Ak od Cymy...

Zastanawiam sie tez czy nie lepiej kupic cos markowego a uzywanego zeby miec dobra baze pod tuning bo i tak chce tuningowac?

 

Tylko jesli chodzi o repliki uzywane to jestem juz kompletnie zielony i nie ukrywam ,ze troche sie obawiam.

Edited by zelekosw
Link to post
Share on other sites

Kupując używana replikę musisz się liczyć z faktem, ze sprzedawca poleci w kulki i zapewniając czego to nie ma w środku możesz kupić złom. Kilka replik takich kupowanych otwierałem i niestety tylko w ok 40% przypadków było w środku to co sprzedawca gwarantował. Wiec jeśli myślisz o używanej może kup samo body a środek poskładasz nowy, taki jaki chcesz.

 

Co do cymy... Na początku mojej przygody przewinęła mi się cm040 i służyła mi bezawaryjnie ok 3lata.

 

Pomyśl co Ci się podoba zewnętrznie i jest solidnie wykonane, gdyż tuning przekroczy cenowo zakup repliki ;)

Link to post
Share on other sites

Kolejne pytanie, co bedzie "lepsze" wydajac te ~1500zl na replike?

Mam dylemat miedzy Ak e&l a m4 KWA.

 

Dziwi mnie tez to jak czytam roznego rodzaju poradniki i tematy na forum , gdy ktos chce rozpoczac swoja przygode jako snajper od razu dostaje ze tak powiem strzal w kolano bo ludzie pisza zeby znajperstwo mialo sens trzeba te 2-3 kola wydac.

Przeciez mozna kupic chinczyka za 500-600zl zakupic do tego konwersje gazowa mancraft i mieszczac sie w przedziale cenowym do 1500zl liczac wymiane lufy + butle + inne dodatki otrzymamy snajperke wyciagajaca 600/700 fps co moim zdaniem 600 jest w zupelnosci wystarczajace.

Link to post
Share on other sites

Dziwi mnie tez to jak czytam roznego rodzaju poradniki i tematy na forum , gdy ktos chce rozpoczac swoja przygode jako snajper od razu dostaje ze tak powiem strzal w kolano bo ludzie pisza zeby znajperstwo mialo sens trzeba te 2-3 kola wydac.

Przeciez mozna kupic chinczyka za 500-600zl zakupic do tego konwersje gazowa mancraft i mieszczac sie w przedziale cenowym do 1500zl liczac wymiane lufy + butle + inne dodatki otrzymamy snajperke wyciagajaca 600/700 fps co moim zdaniem 600 jest w zupelnosci wystarczajace.

No bo trzeba. Nawet biorą pod uwagę to co napisałeś. Replika - 500zł. Konwersja Mancraft do repli sprężynowych - 500zł (elektryki drożej, znacznie drożej). Lufa precyzyjna - 300zł. Luneta - 200zł. To już jest 1500zł. Do tego reduktor - 170zł (najtańszy u Mancraftów). Nie wiem jak dużej butli potrzeba, ale na Allegro znalazłem butlę 0,62l kosztującą 120zł (rzekomo na wyprzedaży). No, tu można 50zł przyoszczędzić kupując adapter na kapsuły CO2. To już niemal 1800zł. Do tego dobre kulki, okulary itd. W 2000zł można więc się zamknąć. A i jeszcze pistolet by się przydał co by z ludzi sitka nie zrobić z bliskiej odległości. Dużo więc ten Mancraft nie zmienił.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Cytując Twoją wypowiedź z innego tematu:

To ze jestem nowy na forum nie oznacza ze jestem nowy w ASG, pospieszyles sie kolego :icon_wink: :icon_smile:

Ten dział przeznaczony jest dla początkujących graczy. Szukaj pomocy w działach technicznych.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...