Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Taiwangun - 8fields


Recommended Posts

Co do kamizelki, nie puszczę przynajmniej jej. Ogólnie poprzymierzać to znaczy poszukać ASG sklepu we Wrocku i wybrać, tak? Kupię sobie tę CM.049 kulki G&G 0.25, 4 magi i ładownice chińczyki molle, do tego worek zrzut i zawieszenie 2pkt. LiPo i ładowarka koniecznie, będzie mi potrzebny sprzęt na długo. Na tym STOP. :icon_mrgreen: Kupię ładowarkę iMax B6 tylko jakie lipo? O montaż itd. poproszę znajomych. :icon_razz2:

 

Dobrałem coś. Trolololo.

 

http://gunfire.pl/pr...te-Carrier.html

 

http://allegro.pl/ta...5160878187.html

 

http://allegro.pl/cm...5182706090.html

 

 

Tego plate carriera sobie odpuść.

 

http://www.miwo-military.net/-produkty/kid,83/MODU-OWE

Tutaj masz produkty MIWO, zarąbista jakość, a cena mniejsza lub troszeczkę wyższa. Na Twoim miejscu zwróciłbym uwagę na P.S.P.B., która w najdroższej wersji (cordura A-TACS,ścieg rygiel i płyta XL) kosztuje niecałe 324 zł... Bierz cordurową, tylko z kamuflaż zmień (cena zależy też od kamuflażu, przykładowo kamizelka w A-TACSie kosztuje więcej od kamizelki w WZ93).

 

A kabury udowej 8fields nie polecam. Na pierwszej strzelance z cymoglocka wypadł mi mag, a znajomy kumpla zgubił klamkę. Już lepiej wywalić część rzeczy, a za zaoszczędzony hajs kupić kaburę dedykowaną,np. FOBUS.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Proponuję zajrzeć do działu "Ekwipunek" - znajdziesz tam temat "Baza polskich firm" czy jakoś tak. Prawdopodobnie część z nich uszyje Tobie kamizelkę taniej, a jakość też będzie dobra :icon_wink:

 

Tylko jeśli kusi Cię Plate Carrier to musisz liczyć się z tym, że bez wkładów/atrap płyt będzie wyglądał jak worek na ziemniaki, ale o tym to też pewnie poczytasz :D Lepiej sobie coś takiego sprawić (tylko wyprofilowane, a nie jakieś deski) :)

Link to post
Share on other sites

Kamizelki z Condora mogę polecić. Cena troszkę odstrasza, ale jakoś BAJKA

 

A gogle ? Osobiście nie wydałbym 300zł na gogle bo widziałem ile wytrzymują te tańsze. Gdybym miał tak bardzo bać się o swoje zdrowie to bym z domu nie wychodził, a na pewno nie biegał po lesie, czy budynkach, które w większości grożą zawaleniem.

 

Jeden ''mądry'' człowiek napisał, że jak cenisz swoje zdrowie, a nie odpuścisz ASG to wybieraj się na imprezy, gdzie limit FPS jest dużo niższy niż 380

Na niektórych imprezach nie ma limitów, a przy mocach ~600fps i więcej to nawet gogle za pincet nie wytrzymają.

Testy są robione na pułapie 300-400, a nie niemal 2x więcej.

 

Btw: Ostatnio gościu poprosił mnie, abym wywalił z mojego AK (ok 470fps) do okularów (przyniósł sobie z roboty) kilkadziesiąt kulek.

 

Wywaliłem pół haja (~250bb) i szkła nie były pęknięte! W oprawki nie celowałem ponieważ to najtańszy plastik. Strzelałem pod różnym kątem w sztywno osadzone gogle (nie muszę chyba pisać kiedy obrażenia były by największe)

 

Mimo to odradzam pod względem wygody. Sam bym takich nie założył, ani nikomu nie pożyczył. Uvex I-vo, czy okulary (nie gogle) Bolle to chyba absolutne minimum.

Link to post
Share on other sites
Na niektórych imprezach nie ma limitów, a przy mocach ~600fps i więcej to nawet gogle za pincet nie wytrzymają.

Testy są robione na pułapie 300-400, a nie niemal 2x więcej.

(.22LR) (Kalkulator)

Spokojnie ;)

Myślę, że jak się już ma do wydania "pińcset" na gogle, to spokojnie można odhaczyć ESS pod ACMem w sklepowej wyszukiwarce :icon_biggrin:

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Na Chłopaka nie ma co zważać. W innym temacie (post został usunięty) czepiał się Wicioka, że nie wolno przestrzeliwać okularów. A o czym tutaj pisze? O wypierdzieleniu 250 kulek w szybkę. Wczoraj w tym samym poście pisał, że trzeba opierać swoje stwierdzenia na badaniach. Napisał tam też, że płyn do mycia naczyń uszkadza ochronę oczu (tak mu powiedział jakiś hurtowiec behapowiec czy inny sprzedawca w sklepie BHP). Jak zapytałem na podstawie jakich testów, badań lub powszechnie znanych właściwości składników płynu sformułowano to stwierdzenie to nie odpisał. Cóż, Wiciok ma badać, ale hurtowiec behapowiec nie musi.

Na testach się też zna, jak ja na fizyce kwantowej. Przecież testy (przynajmniej te, które decydują o przyznaniu atestów) sprawdzają wytrzymałość na energie kinetyczną, która jest zależna od prędkości i masy pocisku, a nie tylko od prędkości...

A o to wisienka na torcie. Jak we wczorajszym poście (który również poleciał) zapytałem czy jego firma nie sprzedaje czasem płynów do czyszczenia gogli (które White polecał) to napisał mi, że działam na szkodę jego firmy, bo ponoć pokazuję go jako naciągacza.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...