Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Szczerze to skłaniałbym się ku VAL'owi. RPK fajne ale ciężkie i wielkie, a VAL w miarę kompaktowy i zbity. Organoleptycznie tego nie sprawdzałem ale z opisu wynika że w VAL'u siedzą w miarę wytrzymałe bebechy. Oglądałem też kilka GB od JG i nie wyglądało to imponująco. RPK kupiłbym jeśli naprawdę pragnąłbym mieć tą replikę. Nie wiem czy dopiero zaczynasz czy już coś latałeś, ale jeśli zaczynasz to nie pchaj się w takie wielkie klocki.

Link to post
Share on other sites

Porównywanie vala z rpk to jak porównanie siekiery z piłą mechaniczną. żnaczy jedno to karabinek podstawowy drugie to maszynowa miotła.

Kupując vala idziesz w stronę strzelca precyzyjnego wspierającego ekipę skrytą precyzją ognia, kupując rpk idziesz na ilość wyplutych kulek wspierając ekipę brutalną siłą ognia.

W temacie technikalii replik obie są opisane w dziale technicznym.

Link to post
Share on other sites

Jeśli zaczynasz to wybierz coś standardowego... W przypadku Wała będziesz miał zdaje się problem z dokupieniem magazynków. Dodatkowo odwzorowanie oryginałów leży i kwiczy w przypadku obu "replik".

 

na Gunfire można znależć sporo hi-coapów do vala

 

Za cenę takiego ,,wałka" to lepiej juz brać jakiegoś kałaszka... w tym fc jest o ile dobrze pamiętam jest głowica cylindra od v7...

 

ja na tym sie nie znam ale zauważyłem że na valu jest spora przecena i pomyślałem że może być nawet niezły. Z tego co wiem val jest od niedawna na rynku dlatego mało o nim jest informacji.

 

Jeśli zaczynasz to wybierz coś standardowego... W przypadku Wała będziesz miał zdaje się problem z dokupieniem magazynków. Dodatkowo odwzorowanie oryginałów leży i kwiczy w przypadku obu "replik".

Mi na odwzorowaniu nie zależy ważne żeby replika działała i fajnie wyglądała. A z tego co wiem to w valu niezgodna z orginałem jest tylko kolba składana

Link to post
Share on other sites

Niezgodne też jest selektor ognia, którego nie ma w postaci takiej jak oryginale. I jeszcze kilka rzeczy zapewne.

 

Ten wał to na oko to jest cały niezgodny.

 

Weź sobie najlepiej jakieś zwykłe AK na początek, jak masz 780 zł to masz bardzo duży wybór, plus będą to lepsze repliki od tych co posłałeś.

Link to post
Share on other sites

Zawsze chciałem mieć taką bardziej niestandardową replikę. Żadnej giety ak czy emek. Zresztą to nie będzie mój początek tylko pierwsza własna replika. A jeszcze wracając do odwzorowania nie zależy mi na tym za bardzo. Dla mnie replika powinna fajnie wyglądać i dobrze strzelać.

Edited by sliwa2002
Link to post
Share on other sites

A jeszcze wracając do odwzorowania nie zależy mi na tym za bardzo. Dla mnie replika powinna fajnie wyglądać i dobrze strzelać.

 

A uwierz nam że akurat ta nie spełni na pewno Twojego pierwszego wymagania, co do drugiego zależy co przez to rozumieć ;)

Link to post
Share on other sites

Porównywanie tych dwóch replik, to jak porównanie ekspresu do kawy i blendera. Ja bym wolał blender...

 

Obecnie większość chińskich replik ma podobną kulturę pracy, wytrzymałość i osiągi. Nie poczujesz wielkiej różnicy pomiędzy Cymą, JG czy Boyi. Zastanów się dokładnie co Ci się podoba, bo słabo wróżymy z fusów.

 

A tak serio to kup L85 albo P90 bo to najlepsze, najładniejsze i naj, naj, naj repliki :icon_cool:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...