Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pistolet zamiast karabinu ASG? Jak w terenie?


Recommended Posts

Drodzy tutejsi gracze.

 

Jakiś czas temu pisałem o pistolecie ASG na początek. Chciałem dać 150zł, a dałem 400zł razem ze wszystkim. Kupiłem sobie replikę Makarova (borner pm 49). Do tego kabura, zestaw kulek (jako że się nie znam, to dali mi w sklepie Silver Devils - stalowe). Kilka kapsułek CO2.

 

Powiem że wcześniej kupiłem jakiś inny pistolet (w sklepie u mnie w mieście), kosztował 260zł, replika jakiegoś amerykańca, ale to nie był na pewno colt 1911, ale szybko go oddałem, jeszcze tego samego dnia. Pokrywa na magazynek sama się otwierała, czasem leciały pod dwie kulki, a w kaburze magazynek sam wypadał - wystarczyło lekko dotknąć przycisku wyrzucenia magazynka). Poszedłem dopłaciłem 80zł i mam Makarova. Teoretycznie te same są na allegro za 300zł,ale że przesyłka też kosztuje, to zapłaciłem 20zł więcej - za to mam na miejscu.

 

Ot cała moja historia zakupu. Pytanie czy z pistoletem można iść do lasu z innymi postrzelać? Oczywiście mówimy tutaj, że jest mundur, ochrona twarzy itp.

 

Bardziej mam na myśli, czy mogę iść z samym pistoletem kiedy nie mam karabinu czy innego dużego gnata i nie będę miał, bo lubię tylko pistolety. Czy to mnie skreśla z zabawy w ASG?

 

PS: Dziad jest celny, pierwszego dnia z ASG z odległości 20m / ponad 20m, trafiałem w pudełko po lekach - sprawdzana odległość. Z większego dystansu nie sprawdzałem ruska.

Link to post
Share on other sites

1. To wiatrówka i przy próbie pojawienia sie z tym na strzelance możesz liczyć tylko na kopa w dupę i szybki powrót do domu.

2. Nawet jeśli byłby to pistolet asg to i tak zostałbyś doszczętnie rozsmarowany na strzelaniu poza ultra ciasnym cqb.

Link to post
Share on other sites

hamilkar: co będzie jak on poważnie potraktuje twój wpis?

 

Flynex: dałeś się zrobić. Za strzelanie z tego do ludzi możesz spędzić długie wakacje za kratami.

 

Ja ze swojego pistoletu strzelę sobie w dłoń z przyłożenia. Jakbyś spróbował ze swoim to nie mów na pogotowiu, że to moja wina.

Z tego to możesz sobie postrzelać na działce do puszek albo tarczy.

Link to post
Share on other sites

Wiatrówkę? :icon_smile: Nawet na pudełku jest napisane ASG, no i do lasu wziąłbym kulki plastikowe :icon_smile:

 

Czyli jak chcę latać po "lasach" itp. to muszę mieć broń długą, bo krótka się nie przyda do niczego... Aha. Ten pistolet nie ma jakiejś super siły wylotowej, napisane jest 128m/s, czyli jakieś mniej więcej równe 400FPS. Na forum z takimi pukawkami latacie.

Edited by FlyneX
Link to post
Share on other sites

Aha... No cóż, tak to jest kiedy idę do sklepu i mówię o pistolecie ASG do "latania" i takie coś mi dają :icon_smile: Czyli mam rozumieć, że nawet z lekką wiatrówką nie można iść tak? Wybaczcie nie znam się zupełnie, dlatego pytam :icon_smile:

 

Czym się różni np. wasza broń ASG o takiej mocy jak moja wiatrówka? Dlaczego nawet mocniejsze ASG jest brane do "zabawy", a wiatrówki już nie są, mimo że mogą mieć mniejszą moc? - ot ciekawość

Edited by FlyneX
Link to post
Share on other sites

Twoja pukawka ma 400FPS ale na znacznie cięższych kulkach. Liczy się energia pocisku a u ciebie będzie znacznie większa.

Napis ASG na pudełku nie jest jednoznaczny. Jest taka duńska firma ASG (Action Sport Games), która sprzedaje pod swoim szyldem i sprzęt ASG i wiatrówki.

Jak coś masz kalibru 4,5 lub 5,5mm to jest na 100% wiatrówka. Nasze sprzęty mają kaliber 6mm (bardzo rzadko 8mm) i strzelają plastikowymi, dużo lżejszymi kulkami.

Link to post
Share on other sites

Są też chłamiaste, przekalibrownae wiatrówki na 6mm sprzedawane jako pistolety airsoftowe. Łatwo rozpoznać tą lipę, bo nie mają nawet hop upa. Małe sklepiki mają to do siebie, że sprzedają nie to czego człowiek do końca oczekuje. Niektórzy sprzedawcy ze sklepów z szeroko pojętymi militariami mało mają pojęcia o airsoftcie i mogą wcisnąć niechcący babola, inni ratują podupadające militarne biznesiki świadomie wciskając zbędy klientowi produkt, byle opchnąć co mają na stanie.

Link to post
Share on other sites

Czyli wpakowałeś kasę w błoto, oczywiście jeśli chodziło o ASG.

A i do lasu lepiej i tak broń długą, bo nie ten zasięg co w krótkiej.

 

I widać dlaczego ludzie odradzają militaria.pl, w sumie taniemilitaria też. :icon_confused3:

Link to post
Share on other sites

Apropo mocy... te kulki mają ok. 0.36 g, przy 400 FPS daje nam jakieś 540 fps mocy ustandaryzowanej dla kulek 0.2. A to już naprawdę bardzo dużo. Przy okazji niska średnica i stosunkowo wysoka gęstość stwarza realne ryzyko przebicia skóry, tańszych okularów ochronnych i ogólnych obrażeń. Tu już naprawdę nie ma żartów. Ja bym całość zwrócił i powołał się na niezgodność towaru z umową (chciałeś replikę ASG i jeśli taki napis jest na pudełku, to możesz czuć się oszukany). A co do tematu czy pistolet da radę w lesie - nie tak dawno był tutaj taki temat -> http://forum.wmasg.pl/topic/154461-boczniak-do-lasu-ma-sens/

Polecam lekturę, następnie lekturę tematów w dziale Jak zacząć i wybór czegoś odpowiedniego w sklepach typowo airsoftowych.

Link to post
Share on other sites

Ten tekst o odradzaniu militaria.pl - jest szansa że autor tematu uparł się na dany model mimo iż miał informację że to nie jest replika asg tylko wiatrówka, o zupełnie innym przeznaczeniu. Uprzedzam domysły - tak, pracuję tamże. I dlatego poprosiłem autora o szczegóły bo nie wyobrażam sobie żeby ktoś od nas z premedytacją sprzedał mu Bornera jako replike asg.

Link to post
Share on other sites

Pisał że u siebie na miejscu kupił ten poprzedni. A przykładowy link był do militaria, co kazało niektórym połączyć fakt zakupu Bornera 4.5 z militaria.pl i wysnuć daleko idące wnioski. Zatem chciałbym się dowiedzieć jak było naprawdę, aczkolwiek aż tak bardzo mnie to nie interesuje, po prostu jestem ciekawy.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...