Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AEP G18C TM vs GBB G18C TM


Recommended Posts

Witam.

Tak jak w temacie. Ostatnio dręczy mnie mój klocek G18C od KWA/ASG. Pare razy na gwarancji i mimo tego, że lato zbliża się pełną parą ja już myślę nad zakupem pistoletu na zimę. Aep'y z tego co słyszałem są OK ale aby działały lepiej trzeba w nich troszę pogrzebać. Teraz pytanie: Co w aepie wymienić by działał poprawnie, no i który lepszy pod względem użyteczności, bezawaryjności, skuteczności i ergonomi? Z moim klockiem było trochę zabawy z gazem bo trzeba było często kupować nowy a nie mam tyle kasy aby od tak kupić 2 nowe butle.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Taj jak piszesz AEPa kup na zimę. Z tego co się orientuję to wystarczy zmienić mu akumulator na li-pol i tyle. Poczytaj temat na przykład o CM.030.

 

Edit:

Zapomniałem dodać, że tyczy się to AEPów Cymy. Jest na rynku sporo wynalazków, które nadają się wyłącznie na zabawkę dla dzieci. Napisz najlepiej, które cię interesują.

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

Rok temu sprzedałem Desert Warriora Tokyo Marui na green gas na rzecz Glocka 18C AEP również od TM. Nie żałuję przesiadki, klamka strzela w każdych warunkach.

 

Przy strzałach w budynkach z lufą skierowaną w dół (np. na klatce schodowej) green gas szybko ucieka z maga.

 

Po dłuższych zwiadach, przedzieraniu się przez krzaki,czołganiu Colta miałem już na tyle usyfionego i oblepionego pyłkami i kurzem, że nie był w stanie strzelić- bezużyteczne.

 

Radzę dobrać "boczniaka" do stylu gry. Mam kumpla z gaziakiem TM i on nie narzeka, dla mnie elektryczny glock robi lepszą robotę.

 

Żeby nie było: umiem dbać o sprzęt, klamkę zawsze miałem nasmarowaną i czystą.

 

Do glocka dałem li-po turnigy 300 mah- jeszcze się nie rozładowała. W razie czego można kupić zapasową za 25 zł.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za szczere odpowiedzi. Co do stylu gry- ja chcem być snajperem. Mam na to pieniądze jestem cierpliwy i odpowiedzialny. Grałem kiedyś z CM.028 i byłem zadowolony ale najbardziej uwielbiałem nie bieganie po korytarzach lecz siedzenie w krzakach i przez godzinę czekanie na tego jednego killa udając snajpera. Chodzi mi o to że gaziaki na pewno dają lepsze osiągi ale jeżeli mówimy o tym, że ja nie jestem prezesem wielkiej firmy tylko uczniem gimnazjalistą który swoje oszczędności chce przeznaczyć na swoje wymarzone hobby którym został airsoft to ja nie mam aż tyle w portfelu by co miesiąc kupować nowe butle na GG (zwłaszcza, że bardzo bardzo często strzelam sobie do tarczy w domu i robie treningi z obsługi z moim klockiem od KWA. Jak dla mnie AEPy mają wystarczającą moc, są tanie w użytkowaniu i magazynki do nich są bardzo tanie. Czyli waszym zdaniem Glock 18C AEP (nbb) od TM to dobry wybór dla mnie?

 

Ten pistolet będzie moim pistoletem całorocznym. Ulepszę go zamontuję mosfet itp. bo na pewno da to lepsze osiągi. Mój KWA najpewniej zostanie sprzedany lub zostanie na półce lub będzie służył do treningów.

Edited by Mateusz Kabaciński
Link to post
Share on other sites

Jak koledzy pisali powyżej, są 2 rodzaje AEP'a od TM ( w glocku 18C) :

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_89&products_id=5188&name=Tokyo_Marui_-_G18C_-_AEP

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_89&products_id=4168&name=Tokyo_Marui_-_G18C_-_Full_Auto_-_4xAAA_-_EBB

 

Ten drugi w cenie cymy 030 , niestety zupełnie się nie nadaje do rozgrywek ASG.

A za ten pierwszy można nabyć 3 cymy, a skoro chcesz tuningować, ulepszać, to naprawdę szkoda kasy... Cyma swoją robotę robi.

Link to post
Share on other sites

Jak koledzy pisali powyżej, są 2 rodzaje AEP'a od TM ( w glocku 18C) :

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_89&products_id=5188&name=Tokyo_Marui_-_G18C_-_AEP

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_89&products_id=4168&name=Tokyo_Marui_-_G18C_-_Full_Auto_-_4xAAA_-_EBB

 

Ten drugi w cenie cymy 030 , niestety zupełnie się nie nadaje do rozgrywek ASG.

A za ten pierwszy można nabyć 3 cymy, a skoro chcesz tuningować, ulepszać, to naprawdę szkoda kasy... Cyma swoją robotę robi.

 

Nie mówię że CYMA jest zła. Mój kolega z drużyny ma M4 pd CYMY i śmiga aż miło. Ale panowie nazywajmy rzeczy po imieniu: Tokyo Marui to japońska precyzja, Cyma to chińska budżetówka. A mało tego do Tokyo Marui w Polsce części jest co niemiara. A co do tuningu to ja denynie zamienie lufę na preckę, gumkę hop up, celowniki na poliwęglanowe i baterię na LiPo. Po okresie gwarancyjnym zamontuję MosFet i tyle.

Link to post
Share on other sites

Czegoś nie rozumiem. Narzekasz, że jesteś biednym gimnazjalistą i nie stać cię na gaz a chcesz snajperkę (czyli około 2000 zł). Do tego pistolet za 650 i jeszcze kasa na tuning. Do samej snajperki to będziesz na dobre kulki dawał tyle co za gaz.

Link to post
Share on other sites

Twój wybór,ale nie wiem co Ty tam chcesz tuningować w AEP-ie? Do TM'a to części są, bez liku,ale gaziaków. Nie porównuj M4 Cymy do glock'a tegoż producenta, bo to trochę mija się z celem. Bierz Cymę 030 i jeszcze będziesz miał na mnóstwo innych rzeczy w ASG za różnicę w cenie... I nie, nie wystarczy tylko LiPo-żeby nie popaliło za szybko styków to potrzebny jeszcze mosfet. Przeróbka do obejrzenia w temacie Cyma 030.

Link to post
Share on other sites

Ale to jest to EBB (na 4 paluszki) , którą wszyscy tutaj odradzamy... Jak kupować TM'a to AEP'a, za 6 i pół stówki, co uważam za przerost formy nad treścią ,szczególnie dla gimnazjalisty na dorobku... AEP'em od TM i tak nie zaszpanuje a i wyjątkowość japońskiej marki tutaj nie za bardzo rzutuje. CM zrobiło naprawdę niezłą kopię-osobiście uważam ,że to najlepszy AEP w kategorii "cena" :-)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mam oba glocki AEP(tm i cm) i mogę coś napisać odnośnie porównania.

 

TM:

Donosność kulki jak przy pistoletach gazowych z zakresu 300-330fps,

jest dobrze wyważony (obciążniki z przodu zamka), dobrze odzwierciedla pierwowzór (oznaczenia, zabezpieczenie na języku spustowym)

 

Zalecenia:

-wymiana aku na lipo

-przy lipo zalecany mosfet(ochrona styków przed przepaleniem)

-doszczelnienie komory i gumki HU zwyklym teflon-fix'em

-doszczelnienie dyszy poprzez gęsty smar(sylikonowy/sylikonowo-teflonowy)

 

CM:

Donośność kulki jak przy gaziakach poniżej 300fps, brak oznaczen, spust bez dodatkowego zabezpieczenia, wrazenie lekkości z powodu braku obciazenia zamka.

 

Zalecenia:

-wymiana aku na lipo

-przy lipo zalecany mosfet(ochrona styków przed przepaleniem)

-doszczelnienie komory HU i gumki zwyklym teflon-fix'em

-wymiana gumki na inna(np na dorabiana z AEG'a ale z dużym wybrzuszeniem), bo stockowa jest często bardzo luźna i sie odkształca(otwór zmienia sie z okręgu w łezkę), jest twarda i slabo kreci(czasem sa od tego wyjatki-porownanie z kilku modeli AEP od cm)

-doszczelnienie dyszy poprzez gęsty smar(sylikonowy/sylikonowo-teflonowy)

-doszczelnienie glowicy cylindra(teflon-fix pod oring)-w jednym na 3 cm-y byla taka konieczość

Edited by dik89
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Chodziło o różnice miedzy modelami i dodatkową blokadę jezyka spustowego, po przez dodatkowy jezyczek na spuscie ("podwójny jezyk spustowy")jak w oryginale(tm - ma, cm - nie ma), ale moglem sie nieprecyzyjnie wypowiedzieć.

 

Co do glownej blokady spusty, to tak maja obia glocki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...