Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

Ostatnio znalazłem kilka filmików na temat repliki:

http://gunfire.pl/pr...rident-CRB.html

 

Wcześniej słyszałem o tej firmie jednak nie myślałem że oferuje coś nowego w sferze replik.

 

Będę wdzięczny za opinie na temat tej repliki, wszelakie informacje mile widziane. Ktoś może już jest szczęśliwym nabywcą i podzieli się wrażeniami. Aż się zacząłem zastanawiać czy jednak nie sprzedać mojej KWA i zakupić KRYTECa... No ale poczekam.

Na necie jest pełno filmików i testów jednak szukam bezpośrednich informacji od użytkowników. Może ktoś już tuningował (o ile jest sens)

 

Z góry dzięki za wszelakie informacje i opinie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zawsze może być lepiej a i taniej też (nie komentuję cen na GF, nie ma to większego sensu). Czy jest w tych replikach coś czego nie można osiągnąć w innych? i czy to jest warte wydawania dodatkowych ok 700 PLN (w stosunku do KWA które jest dla mnie wyznacznikiem)

Link to post
Share on other sites

Dostajesz na stocku komorę w stylu prowina, gumkę z dwoma wypustkami (która podkręca), wbudowany mosfet, keymody do których da się coś zaczepić (bo z chińskimi to różnie bywa). Nagle się okazuje że wcale ten Krytac tak drogo nie stoi w porównaniu do KWA. Cen nie ma co komentować, popatrz na kurs dolara i po ile te karabinki stoją na WGC czy Evike. Ciekawi mnie kwestia kabli, jak jest z ich jakością. Liczę że AnR coś skrobnie na ten temat jeśli miał okazję oglądać gb w środku.

Link to post
Share on other sites

Zobaczymy może i masz rację ale do ceny i tak się przyczepię. Model CRB po przeliczeniu z dolara wychodzi ok 1250 PLN, a z EUR niecałe 1700 PLN. Na a w Polsce 1850 PLN. Szkoda że nie ma wersji olive na GF to bym nawet cenę przeżył.

Interesuje mnie bardziej ile fps da się uzyskać na sprężynie 120, bez wymiany bebechów oczywiście. Czy jest tak szczelna jak KWA? Czy stockowa lufa daje radę itp.

 

Druciki aluminiowe? Czy miedź powlekana? Skąd masz te informacje bo to raczej słabo w replice tej klasy.

 

Link to post
Share on other sites

Zobaczymy może i masz rację ale do ceny i tak się przyczepię. Model CRB po przeliczeniu z dolara wychodzi ok 1250 PLN, a z EUR niecałe 1700 PLN. Na a w Polsce 1850 PLN. Szkoda że nie ma wersji olive na GF to bym nawet cenę przeżył.

Interesuje mnie bardziej ile fps da się uzyskać na sprężynie 120, bez wymiany bebechów oczywiście. Czy jest tak szczelna jak KWA? Czy stockowa lufa daje radę itp.

 

Druciki aluminiowe? Czy miedź powlekana? Skąd masz te informacje bo to raczej słabo w replice tej klasy.

Przy zamówieniu spoza EU doliczyłeś podatek i cło? Mnie najtaniej na starym kontynencie udało się znaleźć za 449EUR http://www.airsoftshopeurope.com/krytac-trident-crb.html (wysyłka za free kurierem) i przy kursie EUR na poziomie 4,23 (na paypal) dostajesz ca 1900PLN za Krytaca CRB. Jeśli znalazłeś gdzieś taniej to podziel się :). Mocno rozważam zamianę KWA na Krytaca.

AnR jak jest z korpusem-lepszy niż w KWA? Jak z potencjałem tuningowym, robiłeś już te repliki na 450+FPS?

Link to post
Share on other sites

Taniej było na redwolf ale już niedostępne. Nie chodzi mi o to że mogę taniej sprowadzić tylko że za granicą jest taniej. Wszak dystrybutor na Europę jest jeden i zapewne ma identyczne ceny dla odbiorców hurtowych w każdym kraju.

A i jeszcze to:

http://www.hobbysportgarage.it/shop/component/jshopping/tipo-m4/m4-krytac-trident-spr150526151323.html

http://www.landwarriorairsoft.com/airsoft-weapons-c38/electric-rifles-c45/krytac-krytac-trident-crb-p4369

 

Co do potencjału tuningowego też jestem ciekaw.

Edited by l_isek
Link to post
Share on other sites

http://www.airsoft-military-news.com/review-krytac-trident-spr-aeg

 

Sehr gut review mein freundes! :S

 

Brak info o tuningowalności na razie tego sprzętu z mojej strony. Na "oko" można cisnąć coś w okolicach SP130/M140 bez problemu.

 

Problemem, jak zawsze w emkach, jest szkielet. Czas pokaże. Na pewno jeśli miałbym hajs, chciał taką replikę to bym kupował i się bawił. 450 fps to nie dużo, tyle zrobimy spokojnie na aktualnych SP130, jeśli tłok się wysypie to zamienniki są tanie.

Link to post
Share on other sites

Dopiero teraz przeczytałem i obczaiłem podlinkowaną reckę przez AnR'a.

 

Sam szkielet jest fajnie zrobiony, wstawiona gumowa/plastikowa osłona między kablami a zębatką silnika (zdjęcie nr.106), wycięcie na Mosfet oraz ten obustronny selektor ognia.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam tą replikę w wersji SPR, byłem z nią już na kilku rozgrywkach i nie mam jakiś większych zastrzeżeń. Zaraz po wyciągnięciu z pudełka:

- jest ok 380 fps,

- bardzo dobre skupienie,

- wszystko ładnie spasowane.

 

Replika robi jak najbardziej pozytywne wrażenia. Bardzo fajny i dokładny hop up, system szybkiej wymiany sprężyny, mosfet, obustronny selektor ognia, szyny w key mod. Jak wspomniałem wszystko ładnie spasowane, nic nie lata, nic nie odstaje. Replika podczas strzelania jest dość cicha (przynajmniej tak twierdzą towarzysze broni pytając czy coś z nią robiłem :icon_wink:).

 

Z ciekawostek dodam ze są dwie wersje SPR różniące się długością lufy wewnętrznej, fragment mojej rozmowy z gościem z Krytaca:

 

The manual is outdated. The original SPR have 14.5" outer barrel with 385mm inner barrel. The newest model have 16" outer barrel and 416mm inner barrel. I think the factory didn't package the newest manual. I am sorry for the confusion.

 

Ja mam tą wersje z 416mm. Wygląda na to że jest całkiem dobrej jakości bo po podmianie na 455mm promyka nie ma jakiejś oszałamiającej poprawy w skupieniu, ot jest jeszcze lepsze :icon_wink:

 

Na sprężynie M135 od promyka jest ok 430 fps. W planach mam jeszcze wymianę gumki, ale to raczej z czystej ciekawości by sprawdzić co jest warta oryginalna.

 

Co do gearboxa to... nie wypowiem sie bo mam plombę :icon_razz:

 

Jedyne co mi brakuje w tej cenie to składane przyrządy celownicze (no ale wiadomo to jest indywidualna sprawa :icon_wink:)

 

Tak czy inaczej za każdym razem jak sięgam po replikę to gęba się sama cieszy :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Krytac Trident CRB - Pierwsze wrażenia po zakupie.

 

Pierwsze wrażenie: O Jezu ale to maleństwo :icon_wink:

 

Potem jak się poskładałem parę razy do strzału i przestrzelałem testowo to stwierdziłem, że jest w sam raz.

 

Ogólnie wykonanie bardzo dobre, dokładnie tego się spodziewałem. Bardzo mi się podoba malowanie, ta czerń jest prześliczna. Trochę za bardzo plasticzany chwyt pistoletowy. Podoba mi się natomiast jego kształt i wielkość. Chyba go sobie zmatowię papierem o wysokiej gradacji. Z minusów (ale o tym wiedziałem przed zakupem): lata pałąk pod spustem (już naprawiłem), lata delikatnie kolba (myślę jak naprawić) oraz lata magazynek (siedzi pewnie i dobrze podaje kulki ale grzechocze latając na boki :icon_wink: - już zakupiłem gumę i będę podklejał). No i strasznie ciężko chodzi selektor ognia z prawej strony, pisali o tym w recenzjach ale nie spodziewałem się, że aż tak. Chyba rozwierce minimalnie body i wstawię jakieś łożysko z prawej strony to powinno poprawić pracę selektora. Poza tym jestem zachwycony. To i tak niewiele poprawek jak na mój chory perfekcjonizm :icon_wink:

 

Co do samego strzelania. Jeszcze nie chronowałem. Na baterii lipo 11.1V jakoś co drugi strzał na semi daje dwie kulki. Także zamówiłem już sobie lifepo 9.9V to powinno rozwiązać ten problem dając nadal dużą szybkostrzelność. Na lipo 7.4 wszystko śmiga jak należy ale rof wydaje mi się na "ucho" na poziomie 16 kulek. Co do celności to jestem mile zaskoczony. Na razie testowałem na około 40m i skupienie jest bardzo, bardzo dobre jak na fabryczną replikę. Ustawianie hopup po prostu bajka. Zawsze mi tego brakowało, nie lubię bawić się ampulem :icon_smile:

 

Niestety na razie nie miałem za dużo czasu na testy i zabawę. Może w weekend znajdę chwilę czasu aby podjechać do magnum areny, przechronować i zmierzyć dokładnie rof.

 

Ale najlepiej moje wrażenia oddaje komentarz mojej lepszej połówki: Zapytałem czemu nie pyta jak mi się podoba bo sporo kosztowała. A ona na to: Widać,że ci się podoba i jesteś zadowolony bo banan z gęby ci od dwóch dni nie schodzi.

 

:)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...