Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Początkowy zestaw: broń główna i boczna


Recommended Posts

Witam,

 

Dopiero zaczynam zabawę z ASG (jak większość na tym forum) i chciałam się poradzić w paru kwestiach.

 

Po przeczytaniu poradników i części tematów na tutejszym forum jestem zainteresowana kupieniem sobie od razu broni bocznej w formie pistoletu elektrycznego i głównej - strzelby sprężynowej.

 

Znalazłam ciekawy i moim zdaniem dobry, pistolet M81 firmy DE, jednak w którymś z wątków ktoś napisał, że jest problem z magazynkami do niego - ciężko je kupić ale można przerobić magazynek innej firmy. Powiedzcie, proszę, czy warto kupić sobie coś takiego a potem męczyć się z magazynkami (a przyznam, że uzdolnień technicznych ta ja raczej nie mam) czy też szukać jednak innego pistoletu? Ten bardzo mi się podoba.

http://gunfire.pl/pr...toletu-M81.html

 

Jako broń główną do tego wybrałabym chyba AGM003 - jest po prostu najtańszy z lepszych. Wiem, że uważacie, że lepiej kupić na odwrót, lepszą długą broń i słabszy pistolet, ale na początek nie chcę kupować nie wiadomo jak drogą długą.

 

Mam jeszcze pytanie - czy filmiki na YT oddają prawidłowo "hałas" wywoływany przez ASG? Chcę poćwiczyć strzelanie w ogródku nie alarmując jednocześnie całego sąsiedztwa...

 

Dziękuję za odpowiedzi!

Edited by Celeris89
Link to post
Share on other sites

Kupisz szajs... kup jeden a droższy i fajniejszy karabinek.

 

Kupisz dwie słabe repliki, z którymi będziesz obrywać cięgi od najtańszego aeg.

 

Przy tym budżecie boczna- i główna replika mija się z celem.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

I tak by było najlepiej. Kupując agm i ten pistolet masz dwie repliki:

Pierwsza z beznadziejnym zasięgiem, ale w automacie

Druga z w miarę ok zasięgiem, ale to pompka i siłą ognia nie powala

Co tu ma być repliką boczną? Z założenia jest to ta słabsza, ale tu obie są kiepskie. Zamiast tego zestawu kup jedną replikę z dobrym zasięgiem i automatem (masą dostępnych części, akcesoriów, z możliwością rozbudowy itd.). Taka MP5 Galaxy mieściłaby się wtedy w budżecie.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi :) Faktycznie Wasza propozycja MP5 Galaxy jest o wiele sensowniejsza niż mój pistolet. Przeglądając jednak stronę sklepu Taiwangun zobaczyłam, że mają w podobnej cenie (50 zł różnicy) CM.033, która ma o wiele lepsze parametry

 

http://www.taiwangun.com/pistolety-maszynowe-aeg-2/cm-033-cm?from=listing&campaign-id=19

 

Nie mogę znaleźć o niej za dużo info na forum, czy jej części i akcesoria są równie dostępne jak MP5 Galaxy? Opłaca się?

Dziękuję raz jeszcze

Link to post
Share on other sites

Kupisz co zechcesz, ale radzę słuchać rad "weteranów" bo z czasem i tak im przyznasz rację :) Wiem z doświadczenia! MP5 jest bardzo dobrym wyborem na początek. Jak cię wciągnie asg to będziesz i tak miał albo chodliwą replikę którą łatwo opchniesz i wymienisz na coś lepszego albo będziesz miał sensowną replikę zapasową która może się przydać :)

Link to post
Share on other sites

Już lepiej tego potwora http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg-2/cm-028a-tactical?from=listing&campaign-id=19

Cm033 to chyba coś nowego, przynajmniej nie kojarzę tego wynalazku. W każdym razie, poskładany na bardzo budżetowych częściach. Wewnętrznie jako tako znajdzie się sporo lepszych zamienników, ale też wewnątrz i zewnętrz może nie trzymać standardów, co będzie bolesne przy jakiejś awarii. Jakiś czas temu mój znajomy złamał podobnego Tommy Guna w połowie długości. Z tego co się orientuję, uszkodzenie nie do naprawy lub nieadekwatnie drogie w naprawie przy koszcie samej repliki.

Link to post
Share on other sites

Tak mp5 galaxy, wymienisz gumkę i wpłynie to jeszcze lepiej na nią, tylko szkoda, że na Taiwangunie tam gdzie jest najtańsza są tylko gumki guardera, ale i tak lepsze od stockowych. Gdy kupisz drugą replikę, mp5 będzie Ci służyja jako boczna jest mała i na zawieszeniu nie powinna Ci dużo przeszkadzać. Replika ma jeszcze taki plus, że dasz radę nią w lesie, a do cqb też wejdziesz.

Link to post
Share on other sites

Cymka lepsza - bez 2-óch zdań. Jedynie to ciężej ją sprzedać na rynku wtórnym.

 

Więcej fps, dłuższa lufa, większa wygoda w użyciu.

 

Powiedz jaki masz maksymalny budżet na wszystko to Tobie doradzimy - a ja zawsze radzę, że najpierw replika główna i ochrona oczu, dopiero potem mundur i buty - skoki jakościowe przy wydaniu 100zł więcej na replikę są olbrzymie.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za chęć pomocy :)

 

Myślę na początek nie wydać więcej niż 450 zł - a tu zmieści się CM (która bardzo mi się podoba) i dobre okulary ochronne oraz dobre jakościowo kulki, coby repliki nie psuć. Mundur zawsze mogę sobie jakiś z demobilu załatwić. Buty wygodne i trzymające kostkę mam - na razie powinny wystarczyć. Zastanawiam się tylko czy od razu kupić sobie jakiś smar czy na razie się do tego nie zabierać.

Link to post
Share on other sites

Smar - odpuścić. Bo do lufy i magów się go nie leje, a do gearboxa lepiej żebyś nie zaglądał na razie (chyba, że jesteś pewny, że potem to złożysz). Szpej - odpuścić. Pochodzisz na strzelania, poprzymierzasz różne rozwiązania i dowiesz się jak grasz, czego potrzebujesz. Niektóre kamizelki średnio nadają się na czołganie w nich.

Link to post
Share on other sites

Witam,

Nie chciałem zakładać kolejnego tematu, i jako że jestem nowy to mam pytanie czy można tak się "podpinać" pod tematy bo w Regulaminie i Netykiecie nie znalazłem czegoś takiego, może przeoczyłem. No i jestem kimś przymierzającym się do asg, choć muszę trochę zaczekać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...