Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika do 1500zł Karabin na START


Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak nieskromnie próbuje co ożenić używaną replike :D

Nie nie twierdze, że stock szkielet wystrzeli ale kupienie cnc będzie na lata i cały czas można przekładać ten szkielet i wsadzać różne configi. Zwyczajnie uważam, że lepiej kupić raz a dobrze i nie dać wcisnąć sobie używanego niewiadomo czego z "pewnego źródła" bądź chińskiego replikotworu za kilka misek ryżu.

 

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem za bardzo o co Ci chodzi :D

Chodziło mi o WEM-4 gdzie właściwie nie ma co Ci się zepsuć. A jak będziesz chciał więcej fps to zmieniasz ten górny zestaw na szary i wsio.

Lecz oczywiście jeśli będziesz chciał więcej rofu to lipol, inne zębatki, silnik neodymowy itd.

Jak lepszego skupienia i zasięgu skutecznego to lufa PDI lub promyka i inna komora hop-up. Poczytaj sobie o tym systemie katana i sam zdecyduj czy taka filozofia Ci odpowiada. Chociaż te kałaszki od e&l w tej samej cenie są dla mnie bardziej kuszące.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Katany wcale nie są takie super. I są elementy które mogą się zepsuć, poza dwudzielną konstrukcją GB Katana nie różni się niczym od innych replik, ma takie same zębatki, tłok, cylinder etc. więc cierpi na wszystkie przypadłości AEG plus kilka innych związanycj z dwudzielną budową. Dalej zostaje przy propozychi EA bądź z AK E&L lub LCT

Link to post
Share on other sites

Dobra to inaczej :P

 

Emka ma być jak najbardziej realistyczna + z czasem ma nic nie klekotać i nie trzeszczeć blacha ma się nie rozłazić i plastiki też nie + ma mieć do wszystkiego części zamienne ! i tego oczekuję od emki już h.. w ten V2 się zwali się zrobi...

 

Ma być podatna na tuning max 450fps celna na większą odległość. i tyle :)

 

Jak coś podajcie mi konkretną firmę oraz model np z gunfire lub taiwangun

Link to post
Share on other sites

Z kataną nie jest tak do końca jak napisał @zielen, GB nie powinien pęknąć (a to jest chyba największy mankament v2), o ile będziesz używał cylindrów ze sprężynami jakie dedykuje WE do poszczególnych cylindrów (ale i tak w tym przypadku prędzej pójdzie komora HU bądź body). Po za tym katana cechuje się wysokim realizmem przez łamane body, a szybka zmiana zespołu cylindra to coś pięknego ;)

Link to post
Share on other sites

Katana nie jest super konstrukcją, owszem wymiana zespołu pneumatycznego jest dobrym rozwiązanie. Aczkolwiek wcale nie jest pozbawiona wad. Jeśli brałbym coś z takim rozwiązaniem kierowałbym się bardziej w strone ICS, poza tym łamane body to bajer i to samo znajdziemy w replikach ICS czy KWA, fajne ale czy konieczne? Bierz Evolution Airsoft albo G&P i nie będzie kombinacji, sprawdzone.

Link to post
Share on other sites

Oki to coś z tych 2 marek będę szukać dziękuje wszystkim za cierpliwość do mnie oraz za wszystkie wypowiedzi :icon_smile:

 

Wiem już co brać z AK i co z Emek :icon_smile:

 

AAA jeszcze jedno co mogę wymienić nie tracąc gwarki ? max jaka ingerencja ?

Bo może lepiej sprawdzoną używkę i coś tam z modzić ;P

Edited by Diduś
Link to post
Share on other sites

Na ogół ze sklepami można się dogadać, by zakupione u nich części zamontowali w replice bez utraty gwarancji - chyba że uznają, że taka ingerencja zajedzie mechanizm zbyt szybko, wtedy po prostu odmawiają montażu albo gwarancji. Wszystko trzeba z nimi na piśmie/mailowo uzgodnić przed zakupem.

 

Na początku lepiej nie baw się w używane repliki - nie serwisując samemu i nie mając ogarniętego serwisanta w okolicy jest duże ryzyko utopienia sporej ilości kasy i czasu na doprowadzenie repliki do stanu używalności, bez gwarancji sukcesu.

Link to post
Share on other sites

Kup sobie M4 od G&P i będziesz miał spokój. (Aczkolwiek tutaj cenowo będziesz na styk) NIE MA replik idealnych, więc nigdy nie masz pewności czy coś będzie klekotać czy nie, czy szybciej się coś zużyje itp. Repliki są jak samochody - mogą się psuć, czasem trzeba coś wymienić i też trzeba się liczyć z takimi kosztami przy kupnie.

Edited by ColtS
Link to post
Share on other sites

Jestem tego samego zdania co kolega ColtS, Jakiś czas temu kupiłem SR-16 URX od G&P, używaną. Przez trzy lata replika miała ciągle naciągniętą sprężynę, bo koleś od którego kupiłem był całkiem zielony i nie wiedział, że wypadałoby zwolnić. Potem przemieliłem nią 20 000 kulek na M130 i na szkielecie nie ma śladu jakichkolwiek rys czy pęknięć. Kultura pracy jest boska, a mam porównanie z Boyi, PJ, CA i (moim faworytem wśród najgorszych replik wszech czasów) HK 416 od GFC :D . Ostatnio wsadziłem do GB sorbo i dorzuciłem MBlocka, myślę że jeszcze dużo przemieli kulek. Na duży plus jest też to, że otwieranie gb w replikach G&P jest nieporównywalnie przyjemniejsze niż w chińczykach, gdzie wszystkie możliwe sprężynki strzelają w każdą stronę już po odkręceniu ostatniej śrubki szkieletu gb. Co więcej wbrew różnym mitom bez problemu zamontowałem komorę hop up od King Arms-a, która kręci wyśmienicie. Jak w wielu, z tego co się słyszy na forum, emkach od G&P jest lekki prześwit i widać było troszkę gb. Ale po pomalowaniu tego miejsca na gb nie widać już nic. Ogólnie po doświadczeniach z moją emką od G&P gorąco polecam. Zwłaszcza jak komuś nie jest jakoś bardzo szkoda 1500 zł, bo po prostu ma i tyle chce przeznaczyć na replikę.

Link to post
Share on other sites

PJ i Boyi to akurat słabi przeciwnicy dla G&P :P EA jest jednak imo bardziej opłacalna, nadal jest to wysokiej klasy i jakości replika, wykonana nie mniej dokładnie niż G&P i jest tańsza a za różnice można sobie zrobić porządny tuning bądź kupić porządną ochronę oczu i jeszcze zaprosić żone/dziewczyne na kolacje w dobrej restauracji :D

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

Dobra zobaczę ile kasy odłożę :icon_wink: i będę myślał nad EA lub G&P

Narazię chcę kupić Mundur Marpat Kontrakt 470zł.. + Okulary Smith Optic Elite Aegis Arc field kit – 299zł z opcja na szkła korekcyjne bo od jakiegoś czasu mam okulary :icon_smile: :icon_razz:

No i replikę tylko tu muszę dozbierać lub więcej popracować :icon_razz:

Jest mi szkoda tyle wydać.. ale wychodzę z założenia że lepiej kupić coś dobrego i ładnego... jak żałować...

A co polecacie do CQB

Edited by Diduś
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...