Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Hej!

Mam pytanie od kolegi odnośnie bazy pod snajperkę do 450zł.

Sprawą wygląda tak: mój kumpel ma łącznie 600 zł na bazę i lunetę. Tuingować będzie systematycznie, czyli wtedy kiedy mama da kasę. Sklepy które są do jego do dyspozycji to Gunfire (kupno przez zamówienie) i militaria ( odbiór własny). Napiszcie proszę co o tym myślicie.

 

Pisałem w imieniu kolegi. Nie miał jak wejść na nasze konto. Na wszelkie Wasze pytania co do jego wyrażonej repliki odpowie on sam.

Link to post
Share on other sites

Urok snajperki to przewaga zasięgu i celności. Z taką kwotą nie będziesz tego miał. Natomiast koledzy z AEGami za podobną cenę będą mieli większą szybkostrzelność. W skrócie, kupisz replikę za 600zł, a będziesz miał osiągi jak shotguna AGM, który kosztuje mniej niż 100zl. Chcesz snajperstwa - musisz mieć gruby portfel. Chcesz się dobrze bawić? Kup AEGa.

Link to post
Share on other sites

Powoli! Mam 600 zeta na bazę i optykę. Na tuning mam kwotę bliżej nie określoną, ale musiałbym "ulepszać" replikę stopniowo, systematycznie. Myślę o VSR od cymy. Z tym karabinkiem sprężynowym chcę konkurować z AEGami. Zboczenie straszne, ale nie bijcie.

 

Baxian, mówiąc podwórkowe strzelanki, mam na myśli mnie i kolegów w "naszym" lasku. Mam też w okolicy bunkry (Waligóra, Wąwóz, Wędrowiec czyli okolice południowego Westerplatte), ale tam wolałbym się z kolegami nie strzelać bo jeżdzą tam ludzie.

Link to post
Share on other sites

Weź pod uwagę, że jeśli mama sypie ci małym kieszonkowym, to zanim zrobisz pełen tuning (1000-1500zł) to możesz się zdążyć zniechęcić i dołączysz do grona niespełnionych snajperów, którzy próbują na różnych portalach sprzedać replikę za pół ceny. Jak chcesz zobaczyć jak się snajpi ze słabej repliki to pożycz od kolegi AEGa, zamontuj lunetę i spróbuj przez całą strzelankę strzelać na semi biorąc powiedzmy 2-3 sekundowe odstępy między strzałami. Typowa snajpa z pudełka będzie się od tego tylko tym różnić, że inaczej wygląda i jeśli to jest sprężynówka będziesz po tuningu potrzebował trochę pary w łapkach.

Jeśli mimo wszystko nie chcesz posłuchać rady to najtaniej wychodzi tuning sprężynowych SWD. Używkę czasem można dostać za 250zł. Do tego będzie potrzeba:

- lufa np prometheus jakieś 350zł

- sprężyna około 60-70zł

- gumka około 40zł

- dysza cylindra około 50zł

- montaż lunety i luneta - najtańsza możliwa opcja to 150-200zł

Taniej się nie da. to jest opcja minimum. Do tego potrzebujesz jeszcze zdolności manualnych i trochę narzędzi, żeby całość doprowadzić do ładu. Jak jesteś lewy to zapłacisz serwisantowi.

Do całości dochodzi ci polowanie na ciężkie kulki dobrej jakości. Często może się okazać, że za paczkę 1000bb dasz powiedzmy 40zł, wystrzelisz z niej 100bb a resztę po 2 miesiącach będziesz mógł wyrzucić, bo spuchną i nie będą przechodzić przez lufę.

Do tuningowanej snajperki dochodzi jeszcze koszt obowiązkowego zakupu słabszej repliki, choćby pistolet jub jakiś PM więc dorzuć jeszcze parę stówek.

Link to post
Share on other sites

Nie zależy mi na fps...

Jak pisałem chcę rywalizować z AEGami. Strzelałem już z kilku AEGów i springów, ale elektryki jakoś mnie zniechęzają potrzebą ładowania, bateriami i odgłosem, który się z nich wydobywa gdy gearbox działa.

Podoba mi się te VSR od cymy (wersja z szczerbinką i muszką), a mama nie sypie drobnym kieszonkowym tylko brat elektryk przy wypłacie.

Chcę być strzelcem wyborowym, nie snajperem. może się Wam wydawać że to jest to samo, ale między snajperem, a strzelcem wyborowym jest różnica.

Co myślicie o tym :https://www.militaria.pl/action_sport_games/karabin_snajperski_asg_gnb_tac6_sl_(18105)_p45129.xml?cat=837 (błagam! Jak nie to po prostu napiszcie że nie. Nie piszcie nic typu "jest o tym dużo na forum" bo faktycznie, jest tego dużo, ale nie do końca mi się chciało szukać. jestem leniem)

Edited by Brachail
Link to post
Share on other sites

Kolego, większośc osób tutaj wie jaka jest różnica między snajperem a strzelcem wyborowym. To nie o to się rozchodzi. Koledzy powyżej tłumaczą ci po prostu pewną "prawdę objawioną", którą jako "zielony" po prostu przyjmij. Chcesz biegać w airsofcie z snajperką/parasnajperką i mieć z tego fajną zabawę to musisz wydać dużo kasy, mieć dużo cierpliwości i najlepiej samemu serwisować swój sprzęt. Pomijając już fakt, że po pierwszej grze i 3 godzinach w krzakach - bez fraga, może ci się to znudzić lub nie spodobać. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem Cię.

Ja po prostu pytam. Nie chcę szlęczeć w krzakach, lecz gonić koło grupy/oddziału/kolegi itp. Nie mam zamiaru bawić się w snajperstwo, ale też nie kupować elektryka. Odpowiada mi replika sprężynowa tudzież gazowa. Zależy mi tylko na tym, aby była możliwość upgarde i żeby nic się nie psuło. bardziej niż na fps zależy mi na zasięgu i celności. Błagam zrozumcie mnie. Na początku, nie ważne czy kupię coś za 450zł czy XXXXzł będę gonił tak z dwa miechy na stoku. Jestem ubogim airsoftowcem i koniecznie zależy mi na czterotakcie.

Link to post
Share on other sites

Na początku, nie ważne czy kupię coś za 450zł czy XXXXzł będę gonił tak z dwa miechy na stoku.

 

Skoro wiesz lepiej to kup sobie tą replikę, tylko się później nie zdziw jak inni będą Cie "przygniatać do ziemi" seriami z tanich elektryków. Możesz mi wierzyć lub nie, ale między stockiem za 450zł, a takim za np >1000zł jest bardzo duża różnica.

Link to post
Share on other sites

Też na początku zabawy z airsoftem miałem taką fazę na tanie snajperstwo, ale ten poradnik mnie wyleczył (akapit drugi):

http://wmasg.pl/pl/a...les/show/227451

Temat o CM, o którą pytasz:

http://forum.wmasg.p...-10-cyma-cm701/

Tu podobny temat do tego, który ty zacząłeś:

http://forum.wmasg.p...age__hl__+cm701

Pozdrawiam.

edit: linki

Edited by wredny_bo_trzeźwy
Link to post
Share on other sites

może się Wam wydawać że to jest to samo, ale między snajperem, a strzelcem wyborowym jest różnica.

 

ŁOOO, mamy tutaj jakiegoś posiadacza wiedzy tajemnej.

 

nie do końca mi się chciało szukać. jestem leniem)

 

Z takim podejściem daleko nie zajdziesz.

 

żeby nic się nie psuło.

 

hehe.

 

bardziej niż na fps zależy mi na zasięgu i celności.

 

Powodzenia z szukaniem celności w stocku. A FPS=zasięg, ale cii, nikomu nie mów.

 

nie ważne czy kupię coś za 450zł czy XXXXzł

 

Skoro lepiej wiesz, że 'nie ważne', to po co się na forum pytasz?

Link to post
Share on other sites

Z tańszych: MP5 od Cymy, AK-47/74 (np. RK-10) od Boyi - dostepne na taiwangun.pl i gunfire.pl, M4 od Evolution Airsoft - dostępne na zbrojownia.pl, G36 od Ares - dostępne bodajże na specshop.pl. Z droższych: M4 G&P, King Arms, Krytac, Dytac, cokolwiek długiego od Tokyo Marui albo kałasz od LCT. Pozdrawiam.

edit: Parasnajperkę zrobisz dodając do któregoś z powyższych optykę 2-4x i tuning powyżej 450 fps. Ale wtedy używasz tylko semi fire.

Edited by wredny_bo_trzeźwy
Link to post
Share on other sites

Napisz najpierw co ci się podoba. Parasnajperkę zrobisz ze wszystkiego tylko jak to będzie wyglądać np w przypadku mp5?

Weź chłopie zrób tak:

1. Ustal budżet

2.Wybierz rodzaj karabinka jaki ci opdpowiada.

3. Poszukaj po sklepach co dostaniesz w założonym budżecie.

4. Na forum poczytaj wątki poświęcone wybranej replice.

5. Zadaj precyzyjne pytania.

Link to post
Share on other sites

@Brachail

nie masz podstawowej wiedzy o budowie replik. To jest dział dla zaawansowanych użytkowników, gdzie sa dokładne opisy danego modelu, jego tuningu, osiągów i użytkowania.

Czytaj i wyciągaj wnioski. Chcesz 4-takta, to czytaj o nich, informacji jest aż nadto, łącznie z wycenami tuningu. Opcja "co mi doradzicie" to u zielonych jest.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...