Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Szaary

Amunicja "igłowa"

Recommended Posts

Dawno temu natknąłem się gdzieś na krótki artykuł o tak zwanej "amunicji igłowej". Polgało to na tym, że do pocisku do strzelby zamiast klasycznego śrutu ładowano igły przypominające te do szycia, z tym, że wykonane z mocniejszego stopu. Właściwie nie wiem, czy to był jakiś fejk i forumowe bajkopisarstwo, ale jakoś nie daje mi spokoju brak informacji o czymś takim w internecie. Taka amunicja miała mieć jakieś specjalne właściwości, większą penetrację albo powodowanie paskudniejszych ran, nie pamiętam dokładnie.

 

Słyszeliście o czymś takim? Jest coś takiego fizycznie możliwe, że te "igły" wylatują z lufy bez "kaleczenia" się i przewodu lufy? Bo głównie w tej kwestii coś mi się w tej "koncepcji" nie zgadza, a motyw ten chciałbym wykorzystać w opowiadaniu, które piszę na konkurs literacji, i które traktuje o wizji działania partyzantki w przyszłości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wpisz w google czy youtube: shotgun flechette.

Jest tego sporo. Jeśli igiełki są ułożone w lufie ciasno i nie mają jak się obrócić, to nie powinny jej kaleczyć. Podobnie jeśli będą wykonane z materiału bardziej miękkiego niż sama lufa.

 

Jakiś czas temu czytałem o ewaluowaniu amunicji do broni gładkolufowej - podobno w charakterze pocisku (podkreślam, że tylko o tym czytałem, póki co nie mam pozwolenia na broń i nie ewaluowałem amunicji samodzielnie) można do niej wsypać w zasadzie wszystko jeśli ma się łuski, proch i spłonki. Na YT jest sporo filmików które wydają się to potwierdzać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...