Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwsza replika g36, mp5?


Recommended Posts

Witam właśnie zaczynam swoja przygodę z ASG.

 

Czytałem dużo tematów co do wyboru pierwszej repliki itd. i takie śą moje wnioski i założenia:

 

 

1) Mój budżet to coś do 500zł za samą replikę (ochrona twarzy ma osobny budżet)

 

(liczę dodatkowe 150 na wymianę baterii i ładowarkę).

 

2) Ma być to replika prawie wyłącznie do cqb (jak mi sie spodoba bardziej to kupie kolejne z przeznaczeniem do lasu)

 

3) Z tego co rozumiem powininno mi zależeć na gearboxie v. 3

 

4) zależy mi na możliwości tuningu tego sprzętu w przyszłości (o ile będzie taka potrzeba)

 

Opierając się na powyzszych założeniach i tematach na forum wybór chciałbym zawęrzyć do

 

+ g36 JG http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg-2/608-jg?from=listing&campaign-id=19

 

albo jakąś mp5 - widziałem coś takiego: http://gunfire.pl/product-pol-1152199202-Replika-pistoletu-maszynowego-JG202.html

 

Wydaje mi sie, że g36 jest wyborem dość uniwersalnym, mającym dobrą opinie etc.

Ale ze względu na przeznaczenie głównie do cqb bardzo składniam się do mp5.

I tu jest problem:

- Nie wiem jak to strzela (chyba, że opinie ogólnie o mp5 od jg można zaliczyć też do teog modelu w takim razie nie powinienem się obawiać)

- Jakie są możliwości tuningu takiej mp5

- dam rade strzelać na 30m skutecznego ognia

 

mp5 jest po prostu mniejsze i powinno spokojnie dać rade na cqb według mnie.

 

(na pewno nie chce repliki na bazie ak47)

 

Pozdrawiam Gelhrid

Edited by Gelhrid
Link to post
Share on other sites

Cześć, No to z tego co wiem repliki MP5 mają GB v2, po za replikami MP5k. Jeśli replika ma być do walki na krótkim dystansie nie koniecznie musi być V3, który jest teoretycznie wytrzymalszy. Wybierz co Ci się bardziej podoba, bo w każdej praktycznie rodzinie (G36,M4,MP5,AK itp) są skrócone odmiany wygodne do rozgrywek w pomieszczeniach. W tym budżecie masz wybór jeśli chodzi o pierwszą replikę. Choćby wspomniane MP5 Galaxy za 370-400zł. Możesz także wertowac komis, na pewno coś się znajdzie. Na starcie też przyda się kupić od razu gumkę Hop-Up.

Edited by Rzeznik124
Link to post
Share on other sites

jak do CQB to mp5

jak MP5 to wersja K ze wzgledu na właśnie gb v.3 Cyma też robi, jest full metal w odróżnieniu od Giety i Galaxy. Niektórzy tak wolą. powinno byc w budżecie jak poszukasz dobrze w komisie ;)

obie można podciagnąć do lasu. do mp5k leśnego wystarczy dobra precka 300mm ukryta w tłumiku i okolice 400 FPS

Link to post
Share on other sites

Co do tuningu, to jeśli ma być faktycznie replika głównie do CQB to bardziej powinno Ci zależeć na ROF-ie niż FPS-ach. GunFire podaje, że ta MP5 ma 330 fps, Może to odbiegać od prawdy. Ale takie 350 FPS uważam za wystarczajcie do tego typu zabawy a z tym by to uzyskać większych problemów nie powinno być. Jak napisałem wyżej - wymienisz gumę i już powinno być lepiej. Co do Giety - miałem długi czas takie G36 jak w Twoim linku - w CQB nie narzekałem na brak mobilności, szczególnie jak złożyłem kolbę, ale osobiście jakbym miał się obecnie decydować to brałbym MP5K, może nie z taką konwersją jaką Ty zaproponowałeś, ale to kwestia gustu.

Edited by Rzeznik124
Link to post
Share on other sites

Wg mnie zarówno z giety jak i mp5 będziesz zadowolony ;) Z lekkim naciskiem na mp5, ze względu na magazynki i wymiary. Gb v2 się nie przejmuj, póki nie wsadzisz tam mocnej sprężyny będzie długo hulać. No, chyba że padnie ogranicznik kostki stykowej, ale tym się na razie nie martw, jest coś takiego jak gwarancja, a i łatwo da się to naprawić. Ogólnie z mp5 bierz która Ci się podoba, ja osobiście lubię wersję K która jest najkrótsza. A i mając 500zł nie pchałbym się w żadne galaxy, bierz cymę albo jg z metalowym body. Jak budżet pozwoli to dodatkowo gumeczka silikonowa na zimę i do tego kabelki z mosfetem, będzie śmigać elegancko ;)

Link to post
Share on other sites

Witaj na forum! Duplikat tematu schowany, jak prosiłeś. Co do meritum:

- v1, v2 itd do v8 to tylko kształt szkieletu GB dopasowanego pod replikę. Mniejsza wytrzymałość v2 względem v3 to fakt, ale nie powód by całkowicie wykluczyć repliki mające v2.

- Zorientuj się na limity FPS panujące w środowisku w którym chcesz się strzelać. Zazwyczaj jest to 350 FPS z pewną tolerancją.

- Polecam G36c od BOYi, lub dołożyć trochę do Aresa. Czemu? Ano,ta replika jest wyposażona w system szybkiej wymiany sprężyny, co jest imo świetnym rozwiązaniem.

- mp5k to fajna zabawka, ale mogą pojawić się problemy z dopasowaniem odpowiedniego lipola, brak kolby też jest nie bez znaczenia w przypadku składania się do strzału.

- Większość chińskich replik strzela podobnie, czyli losowo :icon_lol: Jakiś wielkich różnic nie uświadczysz.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze: wskazana MP5 JG ma GB v3.

Po drugie: wszyscy mówią Cyma lub Galaxy a u mnie MP5 od JG z GB v2 to wół roboczy i spisuje się świetnie. Do tego ładownica z 6 magazynkami zajmuje bardzo mało miejsca na pasie. Dla mnie to zaleta.

Generalnie i empik i gieta w tej cenie są chyba porównywalne i możesz brać co ci się podoba.

Link to post
Share on other sites

Dzieki za odpowiedź wszystkim:

ogólnie jedno pytanko, czy do tej wskazanej wcześniej emki (http://gunfire.pl/pr...wego-JG202.html) bez problemu:

- dokupie kolbe w przyszlości jeśli będę miał taką potrzebę? (chodzi o lepsze celowanie tak jak to wymienił Buniek)

- zakładając, że lipo sie do środka nie zmieści to czy łatwe będzie przeniesienie akumlatora na szyne RIs dajmy na to w tej puszce enpq czy jakoś tak?

 

Co do limitu to na hali na którą chce uczęszczać obowiązuje limit 350 fps. (Kraków)

Edited by Gelhrid
Link to post
Share on other sites

Trochę pomarudzę. Miałem ostatnio w rękach MP5 od JG z risami, emkową kolbą i jakimś kolimatorem. Dużo to ważyło, a waga była źle rozłożona. Niestety, ten front jest bardzo ciężki. Stała emkowa kolba (regulowana na długość, ale nie składana na bok) w CQB też nie jest optymalnym rozwiązaniem. MP5 K z kolbą składaną na bok i zwykłym frontem jest wyważone dużo lepiej. Są dostępne szyny ris mocowane na górze, tak że da się doczepić kolimator.

Jeśli chcesz coś dobrego do CQB i do lasu, to polecę Ci jeszcze P90 - produkcji JG ma możliwość prostej regulacji mocy, i powinna mieścić się w budżecie (o ile jest teraz dostępna w Polsce). Magazynki do P90 są duże, ale po niewielkim treningu możliwa jest dość szybka ich wymiana.

G36, zwłaszcza w wersji C, jest bardzo fajną, ergonomiczną repliką. Magazynki do niej są duże, ale niedrogo można dostać apater na stanagi (magazynki jak do m4), które są jednymi z mniejszych, ale mimo to mają duże pojemności (w ASG - mid-capy do bodaj 180 kulek). W zasadzie ilekroć piszę o G36C lub wezmę jakąś do ręki żałuję że sam mam długą wersję;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...