Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ślepy snajper


Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co do parowania szkieł w okularach korekcyjnych to nie wiem co proadzic jednak mozesz spróbówać użyć Antifoga (chyba tak to to sie pisze). Dostepny na stacjach benzynowych. Takie cuś w sprawyu. Ja uzywam zeby okulary ochronne nie parowały i świetnie się sprawdza. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja osobiście mam 0,5 i 0,5 a raczej miałem nie wiem ile teraz mam, mam okulary i używam gogli za 2zł:] nosze je razem nic mi nie przeszkadza.

Co to parowania to możliwe ze masz kominiarkę wiec szybciej paruje, możesz zrobić dziurki w goglach to pozwoli na zmniejszenie parowania, w moim przypadku pomogło lub zastosować różne środki "antyparowaniu":P

 

Mam nieraz problemy z oczami nie wiem jak to nazwać widzę i patrzę i nagle mam zamazane i po chwili już normalne zdarza mi się to jak się na coś bardziej/dłużej patrzę

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam 4,5 minusa 8O i astygmatyzm. Strzelam ze snajperkizrobionej z rugera mk1 na tyle dobrze, że na mój widok na strzelankach jest jęk ,,tylko nie on" :twisted: . Pamiętajcie - chcieć znaczy móc :wink: . Jeśli myślisz że jesteś ślepy jak kret, to pomyśl przecież sa lornrtki! A strzelasz i tak z jednego oka, więc astygmatyzm nie gra tu większej roli.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kumpel ma poważną wadę -12. Nosi szkła kontaktowe na strzelankach. Wprawdzie snajperem nie jest, ale potrafi spokojnie zdjąć kogoś z odległości równej końcówce zasięgu jego kulek (400fps). Mówi że w celowaniu bardzo pomaga mu kolimator.

 

Myślę że tym co nie widzą na dystans pomaga przybliżenie w lunecie.

jak pisał przedmówca chcieć to móc.

Link to post
Share on other sites
Ja osobiście mam 0,5 i 0,5 a raczej miałem nie wiem ile teraz mam, mam okulary i używam gogli za 2zł:] nosze je razem nic mi nie przeszkadza.

Co to parowania to możliwe ze masz kominiarkę wiec szybciej paruje, możesz zrobić dziurki w goglach to pozwoli na zmniejszenie parowania, w moim przypadku pomogło lub zastosować różne środki "antyparowaniu":P

 

Mam nieraz problemy z oczami nie wiem jak to nazwać widzę i patrzę i nagle mam zamazane i po chwili już normalne zdarza mi się to jak się na coś bardziej/dłużej patrzę

 

Masz szczęście, że te gogle za 2zł jeszcze ci nie pękły(jeśli chodzi o te z praktikera, bhp) one nawet nie wytrzymują strzału ze zwykłej sprężyny :?

Link to post
Share on other sites

Ależ tragizujecie. Można kupić przecież szkła kontaktowe sezonowe. Przykładowo trzymiesięczne... Są miękkie i składają się w 90% z wody. Jedyne co do nich trzeba dokupic to krople do oczu i po jednej kropli codziennie rano jak zakładasz.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Co prawda nie miałem jeszcze żadnej broni w łapkach, ale mogę Wam coś doradzić. Tydzień temu byłem u okulistki i sama to powiedziała... Otóż, przy większych wadach (powyżej 3 około) dużo lepiej jest nosić soczewki. Wiem to z autopsji :) Dawniej nosiłem okulary i miałem jednodniowe soczewki na treningi i mecze (piłka nożna), odkąd złamałem okulary ( :lol: ) nosiłem już tylko jednodniowe, dzisiaj mam już 3-miesięczne. Jest ogromna różnica między okularami a soczewkami... zwłaszcza jeśli chodzi o komfort. Dużo lepiej się widzi, masz cały obraz ostry (okulary nie przylegają idealnie do oczu). Polecam!

 

Jeśli chodzi o koszty to kupiłem 2 soczewki (3 miesięczne) + płyn do przechowywania na noc i zapłaciłem za wszystko 117zł. Nie drogo więc.

Widziałem niedawno na allegro 1 sztuka za 20zł... kupiłbym gdyby się aukcja nie skończyła :)

 

Jeśli masz kupować 1-dniowe tylko na strzelanki to lepiej kup 3 miesięczne. Jest naprawdę duzo wygodniej nosić soczewki niż okulary.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Masz szczęście' date=' że te gogle za 2zł jeszcze ci nie pękły(jeśli chodzi o te z praktikera, bhp) one nawet nie wytrzymują strzału ze zwykłej sprężyny [/quote']

te google :) przechodziły bardzo rugerowe testy i są naprawde ok

Link to post
Share on other sites

Chcecie miec tanie soczewki a nie chcecie przeplacac uzywajac je doraxnie?

Oto rada:

 

Kupujecie jednorazowe soczewki za kilka zlotych (ja akurat uzywam acuvue johnsona) i uzywacie ich sobie spokojnie po wielokroc. Stosuje ten patent juz od wielu lat przechowujac nawet calymi tygodniami takie jednorazowki. Zakladam je od czasu do czasu ( raz na tydzien, raz na 2 tygodnie) gdy np sie wspinam, lub potrzebuje nie przejmowac sie okularami na nosie. W miedzyczasie przechowuje je w zwyklym plynie do przechowywywania szkiel kontaktowych w pudelku.

 

 

ps. Powyzsze jesli zastosowane robisz na wlasna odpowiedzialnosc. Istnieje mozliwosc zakazenia i zapalenia spojowek.

Link to post
Share on other sites

nio- i jak na razie na dobre 4-5 lat tylko raz mnie oczka piekly.

 

Jednorazowki mialem 4 dni non stop w czasie wspinania sie na Mont Blanc, wiec jezeli wziasc pod uwage warunki jest to stosunkowo bezpieczna metoda.

 

Zastrzegam jednak jeszcze raz ze nie wszyscy tak dobrze moga zareagowac jak ja wiec nie biore za ten patent odpowiedzialnosci.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
-5 i 5' date='5 i nie mam zadnych problemow.[/quote']

 

No to jest fakt... Ja mam -4,5 i -5 ale noszę soczewki... Przed każdą zabawą zakraplam sobie tylko krople żebym mógł mieć długo otwarte oczy ( bo oczy w soczewkach się męczą szybciej niż w okularach ) i... jazda... Zastanawiam się tylko czy nie zrezygnować z maski i kupić se gogle... Ktoś mi pomoże??

A wracając do tematu myśle że nie ma problemu z wzrokiem... Ja mam Super 9 bez lunety i mam dużą skuteczność strzałów z daleka (jakieś 30 m )...

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Heh. Znam problem. :] -1,5 (co w sumie raczej przeszkadza, jak wszystko wokół rozmazuje się jakby ktoś porządnego blura zarzucił ;) ) ale zastosowałem pewien niecny trick o nazwie... SOCZEWKI KONTAKTOWE... :P Na początku trzeba się tylko przemóc żeby DOTKNĄĆ WŁASNEGO OKA (dla mnie - kiedyś makabra ;) ) a potem można już snajperzyć na maxa... ;) Pozdrowionka dla wszystkich "widzących inaczej" snajperów! :D

Link to post
Share on other sites

Ja mam oczy zjechane (-6 i -4.5). Używam wąskich oprawek okularów i na to gogle (Bolle Defender). Zestaw gra, po potraktowaniu antifogiem nie "zadymia" się. Srednio wygodnie sie celuje lunetką (mam "krowę" 3-9x50) ale da rady. Trzeba się przyzwyczaić. Załaszcza, jak nie można nosić soczewek. W życiu nie miałem kłopotów z akomodacją oka - przynajmniej nie na tyle, by nie dało się wytrzymać

Link to post
Share on other sites

Ja mam oczy zjechane (-6 i -4.5). Używam wąskich oprawek okularów i na to gogle (Bolle Defender). Zestaw gra

A nie było by ci wygodniej w szerszych oprawkach? Miał byś szersze pole ostrego widzenia. Póbowałem kiedyś przestawić się na węższe oprawki i strasznie mi pola widzenia brakowało.
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...