Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Montaż optyki i szyn na jaskółce


Recommended Posts

Hej,

 

normalnie w replice AK74 czy AKMa po lewej stronie nad spustem mamy wystającą blaszką do której możemy sobie zamontować celownik typu PSO-1 albo montaż ris żeby doczepić na to jakiś celownik na szynę. Jak to wygląda w przypadku Vintoreza, AS Wała i tym podobnych replik? Po przyjrzeniu się, stwierdziłem, że te wypustki na korpusie są trochę inne niż w przypadku kałaszy. Jak więc wygląda montowanie do nich szyn itp?

 

AK-74

http://www.airsoftgi..._APS_AK74_H.jpg

 

A tak wyglądają w AS Wał

https://upload.wikim...lon_2014_01.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witam kolegów z forum. Żeby nie zakładać nowego tematu - pisze w tym. Mam RK02 Boyi i kolimator otwarty na szynę RIS. Zabrałem się za ustawianie kolimatora i tutaj pojawia się problem.

 

Obecne mocowanie, które mam jest to mocowanie na lufę - tego typu:

 

http://c.allegroimg....7/78/4989977820

 

 

Mam to przykręcone do rury gazowej i na to chciałbym mocować kolimator. Piszę "mocować" ponieważ posiadam jako pokrowiec na RK - orygialny pokrowiec od Beryla z WP i jest on zwężony w miejscu gdzie wkłada się lufę. Dlatego nie da się zamontować kolimatora na stałe, a wymyśliłem, że jak będę potrzebował to będę montował go na broń przed strzelaniem.

 

Tutaj pojawia się problem, bo montaż jest ok (dosuwam za każdym razem do "oporu" tj do przedniej śruby w montażu kolimatora), ale przy przykręcaniu go ustawia mi się w różnych położeniach. Efekt tego jest taki że celownik kolimatora w pionie ustawia się idealnie, ale w poziomie raz jest dobrze ustawiony, a innym razem jest przestawiony w lewo lub prawo i muszę i tak śrubką regulacyjną regulować go za każdym razem do miejsca gdzie lecą kulki.

 

Pytanie moje brzmi: czy jak zakupię montaż na "jaskółkę" i do tego przykręcę kolimator, to wtedy możliwe jest mocowanie i odmocowywanie na szybko i kolimator ustawia się zawsze w jednej i tej samej pozycji?

 

Może ktoś ma, albo miał ten sam problem i podzieli się uwagami jak udało się ten problem rozwiązać?

 

Pozdrawiam

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Jaskółki, te za 50 zł jak i te za 250, mają dźwignię, która je szybko zatrzaskuje. No i można przyjąć, że jeżeli zawsze dopychasz jaskółkę do samego końca, to masz kropę w tym samym miejscu. Oczywiście jak na warunki ASG - na powtarzalność na ~80 metrach przed i po zdjęciu już bym nie liczył :)

Link to post
Share on other sites

Montaż na "jaskółce" też nie jest powtarzalny.

Kup na taiwangunie lub w innym sklepie montaż w miejsce szczerbinki.

 

Do tego nawet na broni palnej nie jest zalecane zdejmowanie optyki - nie każdy montaż jest w 100% powtarzalny, a do tego minimalne różnice w zmianie siły docisku na szynie RIS też na pewnych dystansach powodują minimalną zmianę ŚPT.

Link to post
Share on other sites

Ok. Tylko teraz kwestia taka:

 

czy to:

http://allegro.pl/cm...6088258782.html

 

czy takie coś:

http://allegro.pl/mo...6142551754.html

 

Pytam dlatego, że u mnie w Boyi (nie wiem jak w modelach AK innej firmy) podstawa szczerbinki ma luz i "chodzi na boki". Nie wiem jak się będzie zachowywać to mocowanie z 1 linku.

 

Dlatego wybrałem na lufę, bo sądziłem, że będzie bardziej stabilnie przy montażu na stałe, a zdejmowanym kolimatorze.

 

Chyba zaryzykuję to drugie rozwiązanie i sprawdzę, bo na szczerbince tego raczej nie widzę (ze 3 mm luzu na boki, który zniwelowałem do może jakiegoś 1 mm). Musiałbym całkowicie zniwelować ten luz na boki np. przez wykonanie jakichś podkładek albo tulejek lub dorobienie całkiem "swojej szczerbinki" - mam dostęp do tokarki i frezarki w pracy :icon_smile:

 

Teraz wymyśliłem czy nie kupić szyny ris przykręcanej do okładziny, albo do pokrywy zamka. W tym miejscu w pokrowcu jest luzniej. Wtedy mógłby zostać jak najbardziej na stałe.

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Po zastanowieniu, dzisiaj zmówiłem montaż w miejsce szczerbinki

f-pps-airsoft-szyna-ris-na-podstawe-szczerbinki-do-replik-typu-ak-mb-0021.jpg?=a8c20

 

Po zamontowaniu zdam relację czy rozwiązał się mój problem (chciałbym zamontować kolimator na stałe, alby mi się mieścił w pokrowcu i żeby skończyło się kręcenie/ustawianie po każdym zdjęciu, bo te śrubki do regulacji za długo nie wytrzymają).

 

Będzie to możliwe o ile montaż nie będzie miał luzu na boki :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Będzie to możliwe o ile montaż nie będzie miał luzu na boki :icon_smile:

 

Niestety montaż wygląda ok, ale właśnie jak się obawiałem - posiada luz na boki nawet po przykręceniu. Dlatego podjąłem już stosowne kroki i wyfrezowałem swój ze stali, który pasuje idealnie w miejsce po szczerbince + wcisnąłem w niego aluminiową szynę ris.

Zostały małe poprawki (bo mi dół montażu przeszkadza przy zdejmowaniu i zakładaniu pokrywy baterii) i jutro maluję na czarno.

 

Po skręceniu na próbę - trzyma się idealnie bez żadnego luzu w pionie i w poziomie :)

 

Foto jutro jak ogarnę temat do końca :)

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

temat został ogarnięty ostatecznie wczoraj. Do oryginalnego mocowania w miejsce szczerbinki dorobiłem swoją "szynę" z wyfrezowanym rowkiem o szerokości 7 mm, z otworami do przykręcenia w miejscu szczerbinki i od góry do repliki.

 

Mocowanie z szyną ris zostało poddane frezowaniu po obu stronach na gładko na szerokość 7 mm i spasowane na wcisk do szyny ze stali.

 

Pózniej wcisnąłem jedno w drugie, wytrasowałem i wywierciłem otwory w montażu i w replice (1 otwór od góry - przechodzi śruba przez ris, przez montaż i jest wkręcana w replikę).

 

Po dokładnych pomiarach i zamontowaniu nie ma żadnego luzu na boki, ani góra/dół, a dodatkowo frezem kulistym 10 mm wyfrezowałem rowek, żeby dół mocowania nie opierał się na pokrywie zamka :icon_smile:

 

Pokrywa zamka ma malutkie nacięcie, ponieważ nie wchodziła do końca z uwagi, że pionowo przechodzi śrubka mocująca.

 

Całość (razem ze śrubami i nakrętką) pomalowana w czarny połysk i wygląda to tak (fotki z prac - niestety tylko z telefonu):

1b5d3c42e301485cmed.jpg

 

 

3c40e1fc7a29e33dmed.jpg

 

710078a1165a1ad2med.jpg

 

aca48321b550ea56med.jpg

 

2820759cdf67bde3med.jpg

 

9f02eb2f2352560amed.jpg

 

ba9d12e030c97225med.jpg

 

31328943d3581167med.jpg

 

Mocowanie, którego użyłem jako bazę do wykonania szyny stalowej jest w poście #11.

 

Temat mocowania kolimatora uważam za zamknięty - pozostało przestrzelać replikę i ustawić kolimator (jeśli się nie da, bo np. będzie za wysoko to stalowy montaż pójdzie do poprawki/obniżenia). Wzrokowo powinno się udać ustawić :icon_smile:

 

Radość bezcenna :icon_biggrin: :icon_biggrin:

 

Nawet mieści mi się do pokrowca (Ori WP od Beryla :icon_biggrin:):

 

2ea36b4abf633832med.jpg

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Po czasie stwierdzam, że kolimator siedzi idealnie na swoim miejscu - replika wielokrotnie używana do strzelania rekreacyjnego i podczas strzelanek w terenie. Nic się nie obluzowało, ani nie urwało - kolimator na najmniejszej kropce umożliwia skuteczne celowanie na około 70 m (replika przestrzelana na 65 m:D).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...