Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rk-02 [Boyi]


Recommended Posts

Serwus!

Rozpoczynam przygodę z Airsoftem i mam parę pytań dotyczących repliki Rk-02, którą mam zamiar w najbliższym czasie nabyć. Pierwsze pytanie, mianowicie co warto na samym początku wymienić w replice? Złącza, styki, sprężynę, gumkę HU? Zaznaczam, że raczej więcej FPSów nie chcę bo jeszcze coś się zepsuje od nadmiaru mocy, a mi chodzi o w miarę tani tuning który będzie niezawodny na dłużej.

Na początku wymieniać będę też baterie na LiPo. Troszkę poczytałem i moją propozycją jest http://gunfire.pl/pr...mAh-15-30C.html sprawdzi się? Jaką możecie polecić ładowarkę?

Kulki Rockets Professional 0,25g będą odpowiednie?

W niedalekiej przyszłości chcę zaopatrzyć się w kolimator otwarty do 150zł, który będzie najlepszym wyborem?

Z góry dziękuję, pozdrawiam :icon_smile:

Edited by Szpieg01
Link to post
Share on other sites

Obecnie na Taiwangunie jest promocja i praktycznie w cenie rk02 można nabyć rk08s czyli wersję z stalowymi obsadami lufy i kolby. Łapią one później luzy i łatwiej to naprawić. W rk08s tylko lufa nie jest stalowa a w rk02 tylko komora zamkowa z deklem i kolbą są stalowe.

Z gumek to polecam systemę, z luf budżetowych to systema/guarder,

Baterii osobiście nie kupowałbym dzielonej, wole te w jednym paluchu. Do lipo potrzebujesz też ładowarkę.

Do kolimatora musisz doliczyć kupno albo szyn na przód albo szyny pod montaż boczny co daje nam +~60zł czyli razem minimum 210zł. Osobiście wolałbym dozbierać i kupić replikę kobry bo to tylko na kałaszu wygląda odpowiednio i jest "otwarty".

Jaki masz budżet na całość?

Link to post
Share on other sites

Obecnie na Taiwangunie jest promocja i praktycznie w cenie rk02 można nabyć rk08s czyli wersję z stalowymi obsadami lufy i kolby. Łapią one później luzy i łatwiej to naprawić. W rk08s tylko lufa nie jest stalowa a w rk02 tylko komora zamkowa z deklem i kolbą są stalowe.

Z gumek to polecam systemę, z luf budżetowych to systema/guarder,

Baterii osobiście nie kupowałbym dzielonej, wole te w jednym paluchu. Do lipo potrzebujesz też ładowarkę.

Do kolimatora musisz doliczyć kupno albo szyn na przód albo szyny pod montaż boczny co daje nam +~60zł czyli razem minimum 210zł. Osobiście wolałbym dozbierać i kupić replikę kobry bo to tylko na kałaszu wygląda odpowiednio i jest "otwarty".

Jaki masz budżet na całość?

 

Napisałeś mi o całkiem nowej replice o której nic nie wiem, a o RK-02 wiem dużo...

Skoro 08s łapie luzy to chyba lepiej wziąć taką replikę która tych luzów nie będzie miała na 100%, czyż nie? Nie chciałbym ciągle latać do serwisanta, bo sam raczej tego nie zrobię ponieważ się na tym nie znam.

Budżet na replikę wynosi 600zł i nie chcę go przekraczać.

Link to post
Share on other sites

To RK-02 też po pewnym czasie złapie luzy. Jak każde RK. Ale nie jest to rzecz nienaprawialna :icon_smile:

 

Proponujesz jakąś alternatywę dla 02?

 

Oklejenie ją taśmą izolacyjną podziała coś? Złączy elementy żeby nie było tych luzów? :icon_smile:

Edited by Szpieg01
Link to post
Share on other sites

Napisałem tobie o rk08s które jest wewnętrznie tym samym co rk02 jednak zewnętrznie jest wykonane z stali(obsady, zatrzask kolby, podstawa muszki, podstawa szczerbiny) a aluminiowa jest tylko lufa zewnętrzna.

Rk02 łapie luzy szybciej bo materiał jest gorszy i wyrabia się szybciej.

Link to post
Share on other sites

Napisałem tobie o rk08s które jest wewnętrznie tym samym co rk02 jednak zewnętrznie jest wykonane z stali(obsady, zatrzask kolby, podstawa muszki, podstawa szczerbiny) a aluminiowa jest tylko lufa zewnętrzna.

Rk02 łapie luzy szybciej bo materiał jest gorszy i wyrabia się szybciej.

 

No dobra, przekonałeś mnie na RK-08s, tylko jaką baterię do jeszcze mniejszej repliki?

Link to post
Share on other sites

No dobra, przekonałeś mnie na RK-08s, tylko jaką baterię do jeszcze mniejszej repliki?

 

Lipo turnigy 7.4V 25C 1300mAh.

Ładowarka jakaś mikroprocesorowa (imax b6)

Gumka systema Czarna.

Wszystko na początek.

 

Później wywalić bezpiecznik, zmienić kable i wstawić mosfet.

Edited by Hudy01
Link to post
Share on other sites

Akurat aku brałbym prędzej z allegro, albo jakiegoś sklepu modelarskiego. Sklepy asg mają w zwyczaju sprzedawać baterie drożej niż zwykle kosztują. Z tymi luzami różnie bywa, np. na lufie izolka pomoże, z kolbą już nie (lub ja nie wiem jak ;) ). Mimo wszystko każde rk to jeden z najlepszych wyborów w tej cenie ;).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...