Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Początek przygody, wybór broni, kwestia Dan'a Wesson'a i karabinu snajperskiego


Recommended Posts

Witam. Otóż chciałbym zacząć przygodę z ASG, jednak odczuwam niechęć do broni palnej z wyjątkiem rewolwerów, które niezmiernie mi się podobają (zapewne za sprawą sagi o Rolandzie S. King'a) i starych karabinów snajperskich/wyborowych

 

okok, przejdę więc do pytań :P

 

- Czy ASG Dan Wesson (6'' lub 8'') nada się do walk ASG? Czy nie jest on za mocny? Czy jest wystarczająco celny?Ewentualnie, jeżeli jest za mocny, czy nada się po założeniu w nim nabojów ograniczających moc o 50% ? Wiem, że jest on tylko 6 strzałowy, ale im trudniej mi będzie, tym lepiej :P

oraz czym właściwie różni się 6'' od 8'' ? celnością? zasięgiem?

 

- Jaki karabin snajperski moglibyście mi polecić? Chciałbym, żeby był celny i miał daleki zasięg, oraz żeby wyglądał jak najklasyczniej (jak z Leona zawodowca) lub staro, jak np. Dragunov

ile właściwie wynosi skuteczna celność takie karabinu? Budżet wynosi 1000/1500, ale w sumie wiadomo; im mniej, tym lepiej. Myślałem też o opłacalności zakupu jakiegoś używanego karabinu w dobrym stanie.

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o karabin snajperski, to z tym Dragunovem mi się pomyliło, miałem na myśli raczej coś w tym stylu :

https://www.google.pl/search?q=M1+Garand+G%26G+asg&espv=2&biw=1920&bih=979&site=webhp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjK3cGhsYnLAhXH7HIKHY6wBY0Q_AUIBigB#imgrc=Ri736_4W7EeilM%3A

z tym, że tego typu karabinów (prostych, w drewnie) jest całkiem spory wybór i za cholerę nie orientuję się, jak się do tego zabrać...

Link to post
Share on other sites

Drogi kolego przekop się przez tony wątków o karabinach wyborowych lub "snajperstwie" jako start w ASG a potem kup sobie solidny elektryczny karabinek szturmowy. Inaczej jest jakieś 75% szansy że świeżo kupiona "snajperka" wyląduje po 1-2 strzelankach na allegro lub tutejszym komisie.

 

Jeśli jednak Twój upór jest większy to przygotuj wielki worek pieniędzy jeśli myślisz o karabinku snajperskim wyglądającym jak Garand.

 

Istnieje też alternatywa w postaci elektrycznej M14ki z drewnianym łożem. Wygląd bliski Twoim kryteriom a początkowo może służyć jako replika szturmowa lub po solidnym tuningu jako karabinek wyborowy. Przy drugiej opcji (wyborowej) przyda się replika broni bocznej i tu raczej darował bym sobie Dan Wessona a raczej poszedł w solidną replike Colt'a 1911... idealny duet z M14ką w drewnie.

Edited by Yeneth
Link to post
Share on other sites

tak, ta m14 jak najbardziej mi się podoba

 

zaś w kwestii Dan'a Wesson'a, to znalazłem już łuski ograniczające moc o ponad połowę, dzięki czemu będę mógł go używać na krótkie dystanse nie robiąc nikomu krzywdy

zastanawiam się nad tym konkretnym: https://www.militaria.pl/action_sport_games/rewolwer_asg_gnb_co2_dan_wesson_715_6_steel_grey_18191_p63178.xml

, jako że został on wyposażony w system hop-up. (jako jak na razie jedyny model)

w sumie, to już postanowiłem, że go kupię i tutaj mam pytanie, otóż które kulki miałbym do niego wybrać?

dziękuję Ci Yeneth za podsunięcie mi M14 :)

Link to post
Share on other sites

Niezależnie w sumie od teog, czy chodzi o imitację, czy o drewno-drewno, to do tych wessonów z hopkiem go ni mo :(

właśnie zapytałem w specshopie, czy ten chwyt pasuje do tego z HU (ponieważ w opisie produktu pisze po prostu, że to do ,,Dana Wessona"), ale cały czas czekam na odpowiedź. Dodatkowo nie wiem, czy wybrać tego 138 m/s, czy 100m/s. Do 138 dokupiłbym łuski ograniczające moc o ponad 50%, jednak obawiam sie, że wtedy zasięg spadłby zbyt drastycznie, z kolei tego 100m/s mógłbym używać tylko na krótsze dystanse, bez możliwości strzału z dalszego, no i jest brzydszy :icon_razz:

r a t u n k u

///

,,Dzień dobry,

 

Niestety, te produkt nie są ze sobą kompatybilne.

 

Zaznaczymy to wyraźnie w ich opisach." :(((((

Edited by Mugen
Link to post
Share on other sites

Z tego co czytałem i widziałem na internetach, to "mocniejszy" i "słabszy" na 90% różnią się tylko łuskami. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by do mocniejszego wpakować "słabsze" łuski. Ktoś by jednak musiał to potwierdzić.

 

Jak będziesz mógł - obfotografuj.

Edited by Hudy01
Link to post
Share on other sites

Z łuskami był w starej wersji taki patent że wersje "hi-power" przerabiało się na "low" przy pomocy lizaków... najlepiej sprawdzały się Chupa Chups. Z 430-500 robiło się 300-350 fps zależnie od długości lufy. Jeśli nowe wersje Wessonów używają tych samych łusek to patent powinien działać.

Link to post
Share on other sites

Rewolwer już przyszedł. W ten weekend zabiorę go na strzelanie, gdzie wypróbuję kulki 20/23/25 i 28 i napiszę, co i jak. Jak na razie, mogę powiedzieć, że jest to naprawdę solidny kawał metalu, ciężki, sporej wielkości, dość nieporęczny - wyobrażałem go sobie ciut inaczej.

 

Orientujecie się może, moi drodzy, czy są organizowane strzelanki stricte rewolwerowe?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...