Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Materiały pirotechniczne, granaty dymne.


Recommended Posts

Witam... tak poszukałem i poszukałem i nie znalazłem żadnego sklepu który sprzedawałby granaty dymne (takie które poprostu robią dym).

 

Czy zna ktoś sklep internetowy, lub gdzieś w warszawie gdzie można dostać owe granaty dymne (czy może są wogule nie dostępne dla "szaraków"), oraz innego rodzaju przydatne materiały pirotechniczne do walk asg? Jeżeli tak to byłbym bardzo wdzięczny za wskazanie takiego sklepu (bo granat dymny do scenariusza to jednak dobra rzecz ;P)

Link to post
Share on other sites
samorobka wyjdzie taniej :wink: i ile frajdy przy robocie :wink:

Pewnie.

Samoróbka również poparzyć tego, kto będzie ją odpalał. Wygląda to wtedy pięknie gdy skóra odchodzi od ręki.

 

Proszę o nie promowanie samodzielnego wytwarzania materiałów pirotechnicznych.

 

To raz, a po drugie temat miał dotyczyć sklepu a nie przemyśleń co jest "kul i trendi".

Link to post
Share on other sites

wojskowe RGD kiedys byly do dostania po 35 PLN za szt. od czasu kiedy kilka dostaw powodowalo wypadki przy odpaleniu i obrazenia zostaly wycofane ze sprzedazy. ( glownie czarne ale biale tez mialy wypadkowosc )

 

teraz w tropicu sprzedaja dymy duze - po ok 35 - 45 pln - kolorowe i wystarczajaco geste. wszelkie mniejsze to w sumie pierdziawki - smutne ale prawdziwe.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

uzycie takiego NIKO ( koszt ok 500 - 800 w zaleznosci od opcji stopniowania ) w pomieszczeniu < 9m kw moze spowodowac trwale okaleczenia oraz utrate sluchu.

160db na wysokich tonach nie jest najlepsza opcja dla ucha oraz blednika. pozatym wiekszosc osob posiada "efekt krolika" przy rzucaniu czegos co ma 1.5 sek zwloki nie mowiac juz o odpowiednich umiejetnosciach ( w wiekszosci przypadkow towar wraca do delikwenta odbity od framugi sufitu czy znajdujacej sie tuz przy wejsciu szafy )

 

osoba ktora jest juz potraktowana K208 czesto ma dosyc takich zabaw nie mowiac o mocniejszych argumentach jak tuningowane ahtungi ew odpalane calkowicie z zaskoczenia.

 

ciesza mnie posty gdzie po wyscigu na moc sprezyny ludzie bez zastanowienia i zachowania odpowiedniego bhp igraja z hukiem oraz sila eksplozji ( vide czyis pomysl zrobienia granatu "znaczacego" mąką )

 

dla tych co nie widzieli- proponuje wyszperac fotki z modlina gdzie chlopakowi granat asg rozerwal sie przed twarza albo butcha z GW ktory nie stracil rąk przy zamprowizowanym bangalorze.

 

 

 

 

a co do tematy wątku - wystarczy poguglac.

Link to post
Share on other sites

KARMA_Alex ma calkowita racje!

 

Mi raz wybuchl achtung w malym pustym pomieszczniu - jeszcze koles bezczelnie do mnie strzlal... nie dosc ze czulem tylko bol i piszczenie to jeszcze oberwalem po udach z gaziaka!!!

 

Wiec wizyta u lekarza.... utrata 30 procent na wysokie tony minal jakis czas od tego wszytko wraca do normy ale juz nikt ze znajomych nie uzywa petard!

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

w tym przepisie chodzi o swiece na bazie saletry potasowej i cukru??? zdecydowanie nie polecam poniewaz kiedys duzo sie bawilem tego typu sprawami i jak zrobilem taka swiece to po odpalenu oprucz dymu zaczal leciec ogien i to na wysokosc jakichs 30 cm a dookola pryskaly rozgrzane do okolo 140 stopni odlamki dostac czyms taki wierzcie mi nie jest zbyt przyjemnie wiec zanim zrobicie tego typu swiece zastanowcie sie lepiej 3 razy a co do tego flashbanga to moze odrazu ANFO albo DNT

Link to post
Share on other sites

Firmy Ultras i jej wyrobow nie polecam. Najlepiej jest szukac dojscia do wojska. Stanowczo odradzam produktow wlasnej roboty z uwagi na mozliwe skutki uboczne ich uzycia tzn wypadki.

Jest jedna dobra firma z Warszawy u ktorej zaopatrujemy sie na wieksze imprezy. Polecam : www.marcusgraf.pl No ale niestety wszystko tutaj ma swoja cene. Za to jakosc towaru jest super.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jeszcze są nowo opracowane przez pirotechnika zawodowego świece dymne samoróbki bezogniowe.

sam ich używam i duze dymią nawet 5 minut gęstym dymem.

nieczym nie plują tylko dymem gdyż stosuje sie w nich małe dysze boczne .

Wiecej informacji to prosze na PW.

Koszt jednej wynosi poniżej 3zł.

Pozdrawiam

sadowski25

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...