Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recoil action kit


Recommended Posts

To ja zrobie mały sneaky beaky :D Taki Recoil Kit to się robi u nas w łódzkim, nie powiem kto bo póki co to tajemnica :P Mogę za to powiedzieć, że jest na etapie prototypu 2.0 i...działa, całkiem fajnie :) Generalnie config jaki chcecie, ROF, FPS. Wada jest taka, że tłok przeokropnie dostaje po dupie i jakiś high endowy tłok z pełną metalową szczęką jest must have.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem. Póki co wszystko jest w fazie zaawansowanych testów i przy wersji 2.0 magik który to czaruje wykręcił szybkostrzelność ok. 11k/s a z racji tego, że tłok bardzo mocno jest obciążany wyjdą prawdopodobnie 2 wersje, jedna z mocniejszym kopem semi only i druga ze słabszym pod full auto. Nic nie jest pewne i może być tak, że finalnie wyjdzie tylko jedna, uniwersalna wersja. Póki co wszystko jest ostro testowane. Z tłoków dodam, że niebieski SHS strzela jak pocisk i trzeba się będzie jednak pokusić na coś z wyższej półki :P Możliwe również, że tłok będzie w zestawie. Możliwe :P

 

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

Nie wiem dokładnie, nie wypytywałem, konstrukcja bardzo podobna do zaprezentowanego tutaj Modify., Mam informacje z pierwszej ręki (i prawdopodobnie jako 2ga osoba będę miał taki kit "na własnoś"). Jeśli będę wiedział coś więcej to powiem, póki co wiem tyle, że konstrukcja jest podobna do ww. Różnica jest taka, że jest to jakby wersja "Bore up" tj przystosowana jest do magpulowskiej UBR która ma prowadnice o większej średnicy, stąd zastosowanie większej (i mocniejszej) sprężyny co odbija się na większym obciążeniu układu. W zwykłej prowadnicy od M4 (a oczywiście zestaw do takowej będzie w 101%) prawdopodobnie będą mniejsze siły przez co może wymagania co do tłoka będą większe. Techniczny bełkot wygląda tak - mamy prowadnice sprężyny z otworem na wylot, w standardowe miejsce gdzie wkręca się śrube od prowadnicy kolby wchodzi (wkręca się - prowadnica i GB cały czas są stabilizowane tak jak ze zwykłą śrubą) kołek (pin) z otworem w środku. W ten kołek wsadzamu sam bezwładnik (ciężarek) który ma bardzo długin trzpień. Przed ciężarek (od strony GB) wsadzamy sprężyne, całość pakujemy w cylinder który wchodzi do środka prowadnicy kolby. Na koniec krótka sprężyna i zatyczka. Przy pinaniu sprężyny głównej przez zębatki, kiedy tłok się cofa, długi trzpień od ciężarka zostaje popychany przez tłok i napina sprężyne, gdy kończą się zęby nasza replika strzela a bezwładnik traci opór i sprężyna zamkntowana w recoil kicie wypycha go tworząc efekt "odrzutu". Na praktycznie identycznej zasadzie działa Modify. Różnic dokładnie nie znam, powiem jedynie, że działa i to dobrze ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Może to brzmieć zawile ale jes to bardzo podobna konstrukcja do Modify Tremos, z tym, że generuje "mocniejszy" kick. Nie zabiera FPS, delikatnie ingeruje w ROF. Dużo zależy od wytrzymałości bebechów gdyż są wystawione na większe obciążenia. Za kilka dni będę miał taki kit u siebie na testy. ;) Jeśli jesteście dalej ciekawi co z tego wyjdzie to mogę wrzucać tu jakieś "apdejty". ;)

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem genialny patent. Pierwsza myśl gdzie można byłoby wykorzystać taki kit to SR25, m14 i inne repliki gdzie głównie używa się trybu semi. Rozumiem, że ten długi "badyl" na którego końcu znajduje się balast wkręca się w tłok ?

Link to post
Share on other sites
Może jakaś wideorelacja? :P

 

Jasne, jak tylko dostane kit to mogę nakręcic montaż i użytkowanie + jakiś battle test

 

Moim zdaniem genialny patent. Pierwsza myśl gdzie można byłoby wykorzystać taki kit to SR25, m14 i inne repliki gdzie głównie używa się trybu semi. Rozumiem, że ten długi "badyl" na którego końcu znajduje się balast wkręca się w tłok ?

Tak, przewidziane póki co (na testy) jest wersja dla kolby stałej do AR15 (M16/SR25) i do kolby regulowanej (na prowadnicy). Z M14 nie wiem jak to by było, chodzi o to, że trzpień od głównego odważnika przechodzi przez prowadnice sprężyny i wchodzi do środka tłoka zapierając się o montaż głowicy tłoka, tłok wykonując cykl napina sprężyne wypychając odważnik. Chodzi o to, że mechanizm misi być w jednej lini z prowadnicą sprężyny. Wszystko osadzone na V2 z rodziny AR15 spokojnie da rade, co do reszty nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Już widzę te stosy zarżniętych chińskich airsoftowych optyk.

Ale projekt sam w sobie świetny i genialny w swojej prostocie, szkoda, że na tą chwilę do wykorzystania tylko w replikach mających kupę miejsca do wykorzystania z tyłu szkieletu GB, bo w M14 to mi się takie coś marzy.

Link to post
Share on other sites

Z czego mi wiadomo to najbardziej cierpi tłok. Jednego niebieskiego SHS już kit rozjechał. :D Problemem jest tak jak mówię, osadzenie gearboxa. Jeśli w M14 linia pracy tłoka pokrywa się z linia kolby to nie widzę problemu w wykonaniu takiego kita pod M14. Pewnie wymagałoby to pewnych modyfikacji samej kolby (wycięcie miejsca w kolbie, wstawienje tulei która symulowałaby prowadnice kolby z M4) ale jest to do zrobienia.

Tutaj filmik z ostatnich testów (nie mój, producenta ;)

Tutaj zdjęcie jak wygląda trzpień bezwładnika.

6ebc9346023212f5b14f312546eb0715.jpg

Link to post
Share on other sites

Linia pracy tłoka wcale nie musi się pokrywać z kolbą. Popracujcie nad przeniesieniem, podpowiem że coś podobnego już istnieje tylko ma odwrotne zadanie. Kieruje odrzut w inną stronę w broni palnej, podpowiedź numer dwa - system Super V.

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem co napisałeś.

Co wyjdzie samo z siebie?

Nie składałeś się i nie strzelałeś, nie wiesz jak kopie, możesz domniemywać po filmiku, ja strzelałem i jest lepiej niż to wygląda. Jeśli spodzieważ się odrzutu jak w palnych to zapraszam...do strzelectwa sportowego. :)

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

@zielen

Mówiłem o linii tłok buffer tube nie wiem jak Ci to inaczej wytłumaczyć. Identyko rozwiązanie miał kwa kilka lat temu i moc bb wygląda dość podobnie zwłaszcza porównując po ostatnim ujęciu gdy replika skacze na kolbie. Nie mówię, że mi się to nie podoba czy coś bo to zawsze jakaś innowacja w asg.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...