Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Plecak miwo - MOKRA vs. JS PP25


Recommended Posts

Witam.

 

Mam zamiar kupic sobie plecaczek na krótkie wypady + plecak na miasto i szkole. Najbardziej odpowiadał by mi którys z tych 2 plecakow, MOKRA i PP25.

 

Co do PP25 wiem ze jest szyty z nieprzemakalnej Cordury jednak co do MOKRA nie mam zadnych wiadomosci co do tego z jakiego materialu jest zrobiony.

 

I wlasnie na to pytanie chcial bym dostac odpowiedz do osob ktore sie zetknely z tym plecaczkiem lub wiedza z jakieg materialu jest wykonany.

 

A tak na marginesie to nurtuje mnie jeszcze jedno pytanko, czy do tasm w ktore sa wyposazone te plecaczki ( o ile sie nie myle sa to tasmy 20 mm. da sie podczepic oporzadzenie MOLLE, chodzi mi konkretnie o camelbaki : http://sfat.org/catalog/product_info.php?p...products_id=152

lub

http://sfat.org/catalog/product_info.php?c...products_id=171 - oczywiscie do plecaka MOKRA gdyz PP25 ma wew. kieszen ) nie musi sie trzymac super sztywno i nieruchomo gdyz nie bral bym takiego zestawu na akcje a jedynie na jakies wypady w gory.

 

Dziekuje i pozdrawiam

Bocian.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o plecaki w polskim kamo to oba są zrobione z tego samgo materiału(psełdo kordury) ,różnią siętym że plecak miwo jest szerszy i niższy od pp25 i nie ma miejsca na camelbak.Osobiście nie oglądałem plecaka miwo ale plecak pp25(taki posiadam) ma po2jne ściany a gdzie niegdzie po3jne i nigdzie nie przemięka nawet w największą ulewe.

Link to post
Share on other sites
Jeżeli chodzi o plecaki w polskim kamo to oba są zrobione z tego samgo materiału(psełdo kordury) ,różnią siętym że plecak miwo jest szerszy i niższy od pp25 i nie ma miejsca na camelbak.Osobiście nie oglądałem plecaka miwo ale plecak pp25(taki posiadam) ma po2jne ściany a gdzie niegdzie po3jne i nigdzie nie przemięka nawet w największą ulewe.

 

a mozesz pisać po ludzku ?

 

PP25 przemaka jak stary tornister WP, chyba zew Ozorkowie nie ma deszczu i mżawka to już ulewa.

Link to post
Share on other sites

Jak rozmawiałem z panem Janystem to mówił, iż oczekuje na cordurę w polskim kamuflażu to oznacza, iż niedługo powinien się plecak w takiej opcji pokazać.

 

Ja zaś mam PP25 w kamuflażu francuskim, również cordura, i wogóle nie przemaka (nie biegałem z nim po wodzie, ale na deszczu był kilka razy już).

Link to post
Share on other sites

Na pewno nie wszystkie są nieprzemakalne. Ja mam 25. w polskim kamuflażu i w czasie ulewy przesiąkała od góry (może w miejscu gdzie jest otwór na camela, może przez zamek, dokładnie nie wiem) i jak wyciągałem bluzę to miała mokre plamy (co prawda niewielkie, ale były). Dość mocny deszcz oddziaływał na plecak ~30 minut.

Link to post
Share on other sites

Panowie, muszę wyjaśnić kilka spraw, bo nie wszyscy wiedzą o czym mówią. Tkaniny z których są szyte oba plecaki są nieprzemakalne. Co zapewnia im nałożony fabrycznie impregnat. Trzeba dodać, że ten w tkaninie poliestrowej w panterę schodzi dużo szybciej niż ten w cordurze. Mimo to, żaden z tych plecaków nie jest nieprzemakalny. Woda dostaje się do środka przez szwy i suwaki. Oczywiście jak jest mały deszczyk to nie przesiąknie, ale zapewniam, że jak pochodzicie kilka godzin poczas ulewy, to w jakimś tam stopniu zaleje wam plecak.

Link to post
Share on other sites

Dzieki za odpowiedzi.

 

wiem juz ze do pp25 podchodzi molle ale czy analogicznie molle + mokra tez bedzie kompatybilne ?

 

nadal jednak nie wiem do konca z czego wykonany jest MOKRA,

wyslalem maila do miwo ale odpowiedzieli mi na inne pytania a to pomineli.

 

Jesli chodzi mi o material to nie patrze na niego przez pryzmat nieprzemakalnosci lecz raczej chodzi mi o wytrzymalosc. jesli bedzie jakas wieksza ulewa to zaopatrze sie w pokrowiec na plecak dla wiekszej pewnosci.

 

Pozdrawiam

Bocian.

Link to post
Share on other sites
Pasuja do niego klipsy ALICE i taśmy MOLLE.

 

wiem ze jest roznica w szerokosci tasm lecz mi chodzi o to by to sie tylko trzymalo, gdyz potrzebowal bym takiej kombinacji tylko na wypady w gory ( rekreacyjne ). Jesli mi powiecie ze do tych tasm w ZADEN sposob nie da sie podczepic molle to juz na 100 % biore pp25, bo chodzilo mi glownie o to by do MOKRA podczepic camelbaka, a nie chcialem PP25 bo raczej ( bez obrazy dla nikogo ) kojazy mi sie z harcerstwem a nie wojskiem.

Link to post
Share on other sites

A tak odnośnie MOKREJ, Miwo piszę na swojej stronie: ,,(...)Natomiast system czterech klamer (po dwie u dołu i góry plecaka) umożliwia podpięcie go do plecaka transportowego piechoty górskiej.

"

 

Jak dla mnie to jest wielka lipa. Bo wynika z tego, że plecak podpinało by się do klamer od klapy plecaka u góry. Czyli za każdym razem jakby się chciało cos wyjąć z klapy to odpinałoby się ten plecaczek mały. Jak dla mnie bezsens.

Po drugie, można podpiąć go tylko do zasobników piechoty górskiej posiadających klamry STEALTH. Takie klamry miała cześć alpinusów. Z tego co wiem, pozostała część alpinusów (np. mój egzemplarz) posiada klamry MOJAVE, natomiast zasobniki produkcji konfekcjonera mają klamry STREAMLINE. Czyli do nich już tego małego plecaka się nie podczepi. Wspomne tylko, że do zasobnika piechoty górskiej w zestawie jest mały plecaczek który montuje się za pomocą przeplatania dwóch taśm, pytanie czemu tego nie skopiowali

Link to post
Share on other sites

Co do PP25 w polski kamuflaż z cordury to już jest dostępny. Wprawdzie Hubert coś narzekał na małą gramaturę tej cordury ale dla mnie jest naprawdę w porządku. I wcale nie wygląda "harcersko" :wink:

 

Do Huberta: Ale zawsze to cordura w polskie maskowanie :twisted: Jak się będzie za bardzo błyszczeć to sobie siatkę maskującą na niego narzucę. Poza tym Bocian chciał używać plecak "rekreacyjnie w górach" więc nie jest to chyba dużym problemem.

Link to post
Share on other sites

Zamiast Molle mozesz sobie dokupic oporzadzenie Janysportu. Na stronie raczej malo sprzetu jest pokazanego. Warto albo pojsc do szwalni na terenie AWF albo zadzwonic i dogadac sie (e-maila odradzam).

 

EDIT:

 

Janysport zdaje sie produkuje tez na potrzeby wojska, wiec nie mam pojecia o co Tobie chodzilo z tym harcerstwem...

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wiem o tym ze Janysport produkuje takze wojskowy sprzet ( np. kamizelki ) ale np. seria plecakow GROT kojazy mi sie stricte z harcerstwem.

 

No ale coz chyba sie zdecyduje na pp25. gdy go dostane to zaraz zrobie jakies dokladne fotki i je tu wkleje ( gdyz malo mozna znalezc ich w sieci, przynajmniej takich na ktorych widac wiarygodnie jakie on ma kolory )

 

Dziekuje i pozdrawiam

Bocian.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...