Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria samorobka


Recommended Posts

Mam takie pytanie, jestem swiezo upieczonym posiadaczem m15a4ca no i bateria small mi niewystarcza wiec chcialbym kupic nowa, ale pomyslalem ze taniej wyjdzie zrobic wlasna, wiec tu moje pytanie, a mianowicie czy da sie zrobic z akumulatorkow AA lub AAA dobra bateria do aega?? No i oczywiscie jak z ladowaniem, czy moge uzywac zwyklej ladowarki do aeg gdy chcialbym uzyc 6x1.5V?? Prosilbym o odpowiedzi ludzi ktozy sie na tym znaja lub juz to robili :wink: .

Link to post
Share on other sites

Zwykłe akumulatorki AA sie nie nadają do AEGa.

 

Najlepiej zamów akumulatorki na www.kabe.pl, mozesz zamowić na sztuki albo Ci zrobią cały pakiet, wychodzi z przesyłką chyba 60 - 70 zł taniej niż na MG.

 

Te ogniwa z których są zrobione pakiety 8,4 - 12V 1700 mAh to KR-1700AU, cena za sztuke 14,42 zł.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Akumulatorki AA i AAA maja 1,2 V. Chyba ze sa jakies wyjatkowe. Czyli wszystko w porzadku. Moznaby zrobic mala "klatke" z przedzialami na baterie, tak, by mozna bylo je wyciagac, a po wlozeniu powstawal pakiet. Wyprowadzic kabelki i mamy baterie, a ogniwa mozna ladowac normalna ladowarka do paluszkow. Trzeba to tylko zrobic tak, by sie zmiescilo, albo (jeszcze lepiej) umiescic w atrapie np. granatnika, albo (kurde, nie pamietam jak to sie nazywa) takiego polaczenia lasera z latarka.

Link to post
Share on other sites
Akumulatorki AA i AAA maja 1,2 V.
Nie wątpię...

To nie ja napisałem, że chcę użyć 1.5 V akumulatorów :roll: :wink:

 

I tu jest właśnie problem, że takie "zwykłe" aku z kiosku nie mogą być użyte do aega. Wynika to stąd, że te ogniwa nie są przystosowanie do przepływu dużego prądu... chodzi oczywiście o ampery... :|

Link to post
Share on other sites

Ogniwa używane do napędzania naszych AEGów to nie są zwykłe akumulatorki NiCd jak do aparatu fotograficznego!!!!

Do naszych aegów potrzebne są specjalne ogniwa wysokoprądowe, które dają prąd impulsowo a nie ciągle. Ile razy juz o tym na tym forum było wrrrrr.!!!

 

Jest taki magiczny guzik SZUKAJ u góry strony!

Link to post
Share on other sites
Jest taki magiczny guzik SZUKAJ u góry strony!

 

Uzywalem opcji szukaj, ale nic nieznalazlem co by odpowiadalo na moje pytanie, a propos baterii to chyba sie zdecyduje na to co prusak napisal , czyli zeby zamowic na www.kabe.pl pakiecik, akumulator 9.6 1700mah jest u nich tanszy niz taki sam (czyt. z takich samych ogniw) na machinegunie o ponad 50zl!!

Link to post
Share on other sites
Ogniwa używane do napędzania naszych AEGów to nie są zwykłe akumulatorki NiCd jak do aparatu fotograficznego!!!!

Do naszych aegów potrzebne są specjalne ogniwa wysokoprądowe, które dają prąd impulsowo a nie ciągle. Ile razy juz o tym na tym forum było wrrrrr.!!!

 

Jest taki magiczny guzik SZUKAJ u góry strony!

 

Hmm, w cyfrówkach przeważnie stosuje sie NiMH.

NiCd to przecież są ogniwa wysokoprądowe.

Ja jeszce nigdy nie słyszałem o ogniwach dających prąd impulsowo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...