Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zębatki do GB v3 E&L (AK)


Recommended Posts

Witam,

Niedawno wyłamało mi zęby z środkowej zębatki w mojej replice (AK EL-104 PMC)

Przede mną problem wyboru nowych zębatek, posiadam odłożone już na to pieniądze, ale im więcej czytam o zębatkach do replik tym mniej wiem.

 

Niektórzy polecają tanie zębatki na których osiągają jak dla mnie kosmiczne "przebiegi" kulek i mówią że w innych zapłacę tylko za "firmę", a nie za wytrzymałość czy jakość.

Chodzi mi bowiem o zębatki firm takich jak - SHS czy Arma tech oraz Guarder

 

Osobiście celuje w zębatki:

- G&P

- Systema (All helical lub zwykłe lub All helical Torque Up)

- Ultimate (Helical Ultra Torque Up)

 

Co do sprężyny w replice to SP130

Oczekuję od zębatek wytrzymałości i bym nie musiał zaraz znów jej otwierać i czegoś wymieniać zakładając że wszystko zostanie złożone jak trzeba.

 

Więc pytanie - jakie zębatki polecacie?

Czekam na porady,

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Zwykle zęby shs "wzmocnione" lub 200:100. Te drugie mam na m180 i m160 i zero problemów. Mam te bez łożysk.

 

Na 200:100 masz (trochę) mniejszego rofa, tak samo jak na tych ultra torque up(jeszcze wolniejsze). M130-40 to nie są jakieś duże sprężyny więc próbowałbym od zwykłych zębatek. 200:100 wg mnie są za to dużo bardziej uniwersalne tj. i polatasz na M130 i na M170 na tych samych zębach.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

SHS, Arma, Core, a nawet Ultimate i wiele innych to tak naprawdę to samo pod inną nazwą.

Imho wszystkei można brać, byle nie te łożyskowane wersje, a już najgorzej ze skręcanymi tarczami.

Prostsze, starsze generacje radzą sobie dużo lepiej niż te nowe bajeranckie. Jakichkolwiek z wymienionych byś nie wziął trzeba jednak liczyć się z chińskością i możliwością trafienia słabego kompletu.

 

A jak chcesz naprawdę dobre zęby to poszukaj np. Modify 22:1

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...