Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK416 jakiej firmy i w jakim systemie kupić?


Recommended Posts

Witam,

Przeglądam oferty sklepów i zastanawiam się, które HK416 wybrać? Widziałem wykonania Umarexa, WE , a pewnie jeszcze znajdzie się kilku innych producentów. Czy warto kupić replikę napędzaną Green Gasem, CO2, a może HPA? Co powinienem wiedzieć stając przed takim wyborem i na co zwrócić uwagę?

Link to post
Share on other sites

Na zwykłe strzelanki tylko hpa i aeg.

Wersja gazowa z blowbackiem będzie bardziej realistyczna z wyglądu i strzelania.

Tak naprawdę do wybork do koloru, można polecić wszystko od boyi po konwersje do ptw :icon_smile:

Chyba najważniejszy jest budżet i Twoje preferencje.

 

Kolega pisze w dziale "Karabinki gazowe".

Link to post
Share on other sites

JA Ci odpowiem tak.

 

Wszystko absolutnie jest zależne od tego jaki masz budżet.

 

Wszystkie repliki zasilane GG lub CO2 mają swoje problemy, a to mag ci się rozszczelni w najgorszym momencie, a to celność czy powtarzalność strzałów spadnie, albo walniesz full auto serią mutantowi pomiędzy nogami jak ja na jednym Stalkerze :icon_wink: (w sumie dzięki temu udało się nam wszystkim zwiać bo mutant srogo się zdziwił :icon_razz:)

 

Można niby przerabiać magazynki GG na HPA za pomocą zaworów i wtedy te "problemy znikną", ale i tak butla plus regulator, no i koszt magazynków, o tym to nawet nie będę wspominał :icon_wink:

 

W rękach miałem i używałem repliki WE, chyba każda miała jakiś problemik który trzeba było "ogarnąć". Najbardziej boli w replikach na GG czy CO2 to że ty masz 30 kulek a przeciwnik po 500 czasem lub więcej :icon_wink:

 

EDYTA po namyśle:

Dzisiaj swoje dwie repliki posłałem do chłopaków z HPAirsoft na przerobienie na TNK/Daytonę, nerka poszła ale będzie ;) Z filmików i recenzji wnioskuję że aktualnie to najlepszy system HPA z GBBR, tylko ta cena ....

Edited by _Czarny_
Link to post
Share on other sites

Ogólnie chyba nie ma w żadnym sklepie dostępnej tej wersji od Umarex/VFC. Fajnie byłoby jeśli replika byłaby z blow backiem i miała znośne cenowo magazynki. Raczej nie interesuje mnie kupowanie elektryka i przerabianie go na gaz. Na replikę planuję wydać do 2500zł. Ile kosztuje taka przeróbka na HPA i jakie daje korzyści?

Edited by woma
Link to post
Share on other sites

Na Gunfire widzę że są od Umarexa i WE. Nie spodziewaj się też tanich magów, zwykłe na GG potrafią kosztować coś pod 200 plnów czasem, te na CO2 są jeszcze droższe. Więc przy komplecie magów cała sprawa zaczyna kosztować niemiłosiernie dużo.

 

Jeśli HPA to masz kilka opcji.

 

Kupić zwykłego GBBRa, magi na GG i wymienić w nich zawory do HPA, tu dochodzi jeszcze koszt butli (np mały Valken 0,8 za 220) i rega (600 pln) oraz zaworków HPA ( coś pod 80 plnów za sztukę) no i wąż (około 100 lub 150 )

 

Z innych aktualnie chyba tylko polecałbym Daytonę, jak to robią mi chłopaki z HPAirsoftu.

Kit z montowaniem 3 295 pln nie widzę aby cena była zmienna w zależności od tego do czego wkładasz.

Dochodzi koszt butli (np mały Valken 0,8 za 220) ega (600 pln) i wąż (około 100 lub 150 ) pasują magi od Aegów

Tu bardziej opłacalnym jest kupić jak najtańszego GBBR WE (np używkę i tak większość bebechów wyleci)

 

 

"Teoretycznie" istnieje jeszcze Aylan ale podchodziłem do niego dwa razy, światełko w tunelu jest, ale nadal cierpi na bolączki produktu niemowlęcego. Długa droga przed nim.

 

Ogólnie, cobyś nie robił, tanio nie będzie ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...