Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

asg a zdrowie


Recommended Posts

Hej, mam pytanie odnośnie asg.

Kumpel mi zaproponował wzięcie udziału w ich zlocie i liźnięcia asg, przedtem kilka razy bawiłem sie w paintballa i mam pytanie jako ze jestem osobą troche mającą problemy z bieganiem nie wiem czy sie nadaje on mówił ze spoko mogę byc jako snajper i dodatkowo mam epilepsje ale nie taka zwykła łagodną , nic sie nie dzieje jak biorę leki.

 

Dzieki za odp.

Link to post
Share on other sites

Problemy z bieganiem to dla nas może oznaczać niekoniecznie to samo co dla Ciebie. Najlepiej by było jakbyś zapytał lekarza, a nie nas. Jeżeli znasz umiar i wiesz kiedy przestać się forsować czy nie czujesz musu jakiegoś dużego to może dasz radę, w sumie skoro w paintball już się bawiłeś :icon_wink:

 

Nie wiem czy nie lepiej żebyś udał się na CQB, ale wpierw do lekarza jeżeli masz wątpliwości lub zakazywał Tobie jakiejś większej aktywności fizycznej. Jak będziesz grał to w sumie zależy od Ciebie (chyba, że scenariusz coś narzuci np. jakiś limit czasowy czy inne cuda). Czasem lepiej się poskradać niż biegać :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Wszystko oczywiście zależy od konkretnej gry, scenariusza i miejscówki, ale tak uogólniając to bym powiedział, że airsoftowi pod tym kątem najbliżej do treningu interwałowego - trochę potruchtasz, trochę postoisz, chwilami mocno pobiegasz, potem potruchtasz, potem znowu postoisz i chwilami pobiegasz itd. Zatem, jeżeli lekarz nie ma nic przeciwko takiej aktywności fizycznej, to airsoft jest jak najbardziej dla ciebie. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wypowiem się ponieważ sam choruję na epilepsje.

Co prawda obecnie w uśpieniu od kilku lat i w pełni kontrolowana ale coś o tym wiem bo choruję już prawie 20 lat.

 

Spory wysiłek fizyczny, szczególnie intensywny i w krótkim czasie jak forsujące bieganie prędzej czy później wpływa na cały organizm. Ból głowy, zadyszka, pulsowanie w skroniach.

Jeśli przesadzisz to odczujesz tego przykre konsekwencje, więc musisz znać umiar i musisz wiedzieć gdzie jest Twoja osobista granica, której lepiej nie przekraczać. Pół biedy jeśli obok Ciebie jest ktoś kto wie co Ci dolega i wie co ma zrobić ale jeśli jesteś wśród "obcych" sobie ludzi albo sam wtedy jest już gorzej. Tak jak koledzy wyżej mówili, Airsoft nosi właśnie cechy takiego średnio intensywnego treningu przerywanego i tylko momentami. Więc jeśli do tej pory pomimo epi byłeś w stanie normalnie się ruszać, nie masz innych schorzeń typu problem z układem krwionośnym i nadwaga/otyłość to raczej dasz sobie radę. Tylko dawkuj sobie ten wysiłek, polecałbym więc również rozpocząć od gier airsoftowych na małym powierzchniowo terenie. Nie zaś na 8-10 godzinne bieganie po lesie 5km na 10km powierzchni od lewej do prawej i z powrotem kilka razy co sumuje się później w przebytym wyniku powiedźmy 20km czy 30km.

Można jechać na airsofty i nie ruszyć się nawet z miejsca, można chodzić wszędzie spacerem zamiast biegać. To wszystko tak naprawdę zależy od terenu i podejścia uczestników. Bywają strzelanki gdzie to się odbywa dość intensywnie i lata się jak dzikus non stop jeśli masz ochotę a są też takie strzelanki gdzie większość czasu to skradanka a później walki pozycyjne.

 

Mimo wszystko polecam, ruch to zdrowie. Jak ze wszystkim trzeba tylko z umiarem żeby nie przesadzić.

Edited by Fedajkin
Link to post
Share on other sites

Znaczy, w sumie gdzie się pytać o charakter gier ersoftowych jak nie na forum ersoftowym? Jeśli chodzi o moje obserwacje, rzadziej spotykam się z tym, aby ktoś faktycznie biegał, niż żeby nie biegał w ogóle. Na CQBach co prawda tempo jest znacznie solidniejsze, ale jakiś High Speed Low Drag loadout, ciut kampienia i myślę, że zbyt byś się nie nadwrężył. Jeśli masz już na karku paintball i w ogóle, to myślę, że airsoft Cię jakoś specjalnie nie zaskoczy.

 

O chorobie nie mam pojęcia, więc zasięgnięcie rady u lekarza jest mimo wszystko priorytetem.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Cześć

Zapytaj swojego lekarza prowadzącego. Myślę że z uwagi na epi nie będzie miał zbyt dużych obiekcji. Nie wiem co rozumiesz przez problemy z bieganiem, ale nie przejmuj się tym za bardzo. Mnie na airsofcie nie zdarzyło się uczciwie przebiec więcej niż 300m na raz, za to dość szybkim marszem robiło się spore odległości.

 

Wracając do Twojej epilepsji, niezależnie od zaleceń lekarza, pomyśl jednak o grze w kasku i goglach. Jeśli w nowej dla Ciebie sytuacji jednak dostaniesz napadu, to lepiej nie przywalić w nic głową i nie zgubić okularów. No i - prawdopodobnie jak zwykle - nie właź w miejsca, z których nie chciałbyś spaść.

Link to post
Share on other sites

No co do kasku to wezme na 100% google tez, bo mam okulary:) a epilepsja nie jest taka encyklopedyczna jak w filmach pokazują jest lekko, 26-go jade z ekipaa zobaczyc jak to wygląda w przypadku asg. Wszystkim dziekuje za odpowiedzi ze nikt mnie zjechal na tym forum ze nie dla mnie itd. Trzeba sobie cos znaleśc aktywne hobby jakies wiec mam nadzieje ze tutaj trafie :)

Link to post
Share on other sites

W CQB czasami ludzie używają mocnych, migających latarek celem oślepienia przeciwnika - migające jak stroboskop. Czy coś takiego mogłoby wywołać atak epileptyczny?

Zależy od konkretnego przypadku choroby (każdy jest nieco inny), ale tak u sporej części może to wywołać atak.

Link to post
Share on other sites

Zależy od konkretnego przypadku choroby (każdy jest nieco inny), ale tak u sporej części może to wywołać atak.

 

No dokładnie nawet nie musi taka osoba wiedzieć ze ma, nawet nie same swiatło ale szybkie obrazy np. drzewa jak sie mija szybko podczas jazdy. U mnie to na szczescie nie występuje. Osobisce spotkalem kiedys kolesia który na impreze zjarał skreta i okazało sie ze jakiś kolo wymieszał zielsko z jakims kwasikiem i poszło zatrucie toksycze które uszkodziło mózg i juz epi zafundowana..

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o bieganie to dużo zależy od konkretnej rozgrywki. Grywam głównie w lasach na zasadzie "gramy aż jedna drużyna padnie, dopiero respawn". W takim systemie dużo się nie biega, ale jak mamy resp "dynamiczny" (np. co 5 minut) i do tego jakieś ctf czy inne zajmowanie punktów to akcja jest dynamiczniejsza.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...