Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Mam ją, stali nie ma tak dużo jak GF opisuje (jedynie sama blacha korpusu, dekla, kolba, osłona spustu, parę części w środku, trąbka, no i piny) i to bardzo duże niestety, bo zawias kolby, na którym stoi prowadnica sprężyny jest z gównolitu, po dwóch magach się rozsypał - szczęście w nieszczęściu, bo BB ma mocny, więc replika ma potencjał, ale niestety wymaga wymiany części z gównolitu na stalowe i ten zawias kolby trzeba samemu zrobić, albo przerabiając od E&L (dospawanie mocowania na prowadnicę sprężyny), albo od podstaw spawać...

Link to post
Share on other sites

No, gdyby w tak newralgicznym miejscu jak obsada kolby nie spieprzyli sprawy, to byłoby spoko, za to kurek i inne elementy mechanizmu spustowego są ze stali (poza samym w sobie spustem), co mnie nawet zaskoczyło, bo WE ponoć te części ma z gównolitu...

 

Generalnie to jest replika dobra dla tych, co lubią tuningować i grzebać (BB miodny, zasięg w stocku nawet spoko), jak ktoś chce biegać z nią tylko w stocku - stanowczo jej nie polecam, a jak ktoś wymieni obsadę kolby na stalową, czy planuje użyć gazowych bebechów do zrobienia jakiegoś projektu gazowego AK - to mogę tę "konwersję" polecić, ot replika dla majsterkowiczów...

 

PS. Jak znajdę czas na zrobienie fotek itd, to szerzej opiszę sprawę.

Link to post
Share on other sites

Cóż, posiadam "AK-74M" Wella. Kolba jest problemem, stalowy pazur zatrzasku błyskawicznie zdziera aluminiową obsadę (?) w kolbie, po kilkunastu złożeniach i rozłożeniach kolba już się sama składa. Stalowe części spustu z czasem mogą uszkadzać aluminiowe suwadło. Podstawa szczerbinki jest zintegrowana z rurą gazową (odlane dwie połówki), wymiana kolanka gazowego na właściwe dla 74 wymaga znacznego rzeźbienia w replice, wliczając wykonanie nowych otworów na kołki. Dodatkowo okucia łoża (i prawdopodobnie samo łoże/nakładka rury gazowej) są węższe od tych stosowanych w replikach Boyia. Plastikowy "bufor" błyskawicznie się uklepuje i wymiana na gąbkę czy coś bardziej amortyzującego może być wskazana, by replika nie rozpadła się od własnego odrzutu.

 

Stockowy hop up jest o kant kuli potłuc - wyregulować go jest niemal niemożliwe. Przy czym nie mam dostępu do chrono, więc nie mogę zmierzyć fps i jak się one zmieniają. Replika jest również niesamowicie gazożerna - jedna kapsułka co2 starcza na wystrzelenie 20, może 30 kulek ogniem pojedynczym i koniec - replika nie ma mocy by napiąć kurek, co kończy się ciągłym naciskiem na zawór i taktycznym "sssss".

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam też mam tą replikę a mianowicie model ze stałą kolbą. Za to mam inny problem moja kapsuła starcza na jakieś 5-10kulek i potem "ssss" wie ktoś co może być tego powodem? Może trzeba wymienić oringi i inne uszczelki? albo sam zawór podający gaz do repliki?

 

P.S. Piszę o magu bo niestety mag po za repliką też puszcza gaz z kapsułą w środku.

Edited by SHERWIN
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

To ja polecę zakup magazynka na GG. Biorąc pod uwagę jak dramatyczna jest różnica w odrzucie replik pistoletów działających na GG a CO2 to tu trochę przyoszczędzimy na rozpadaniu się mechanizmu od własnego odrzutu. Bez problemu można wystrzelić 60-90 kulek.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...