Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[KWA] AKR-74M ERG


Recommended Posts

Witam, witam, o replikę pytam.

Panowie - szybka piłka. Miał to ktoś? Macał? Strzelał? Nigdzie nie mogę znaleźć opinii o tej replice, nawet na zagranicznych forach. Jedynie znalazłem o wersji GBBR, ale to nie to. Chciałbym się dowiedzieć o niej więcej, bo co jak co - ale eMka z tymi "wodotryskami" wyszła im cudownie. Ma znajomy, strzelałem. Mimo to, wolałbym AK, a wydać kupę kasy na coś, czego nie znam, to tak nie bardzo mi się widzi. Replika w linku poniżej.

 

http://www.evike.com/products/63217/

Link to post
Share on other sites

W opisie widac:

  • Full metal stamped receiver
  • Full metal stamped barrel assembly

Na mój gust oznacza to tłoczone elementy a znal nie nadaje się do tłoczenia. Wedłub mnie te elementy są stalowe. Aluminium też można tłoczyć ale jest to trudniejsze, więc nadal upieram się przy stali.

 

Patrząc na ten film:

 

obstawiam, że pokrywa komory i lower są stalowe. Mają za cienkie ścianki jak na znal.

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites
obstawiam, że pokrywa komory i lower są stalowe

Czyli jak w byle cymie czy bojcu. Istotne są obsady, lufa, elementy na lufie.

 

"Full metal stamped barrel assembly" czyli że co, tłoczone np kolanko gazowe :v Niby jak?

 

Na filmiku w ogóle widać że to jest system TM, bądź jakaś jego wariacja... 5:18 :teethh:

Link to post
Share on other sites

Prawda to. Właśnie dlatego zainteresowałem się tym AK, bo jak zmacałem Mkę znajomego (prawdopodobnie znamy go obaj), to nie chciałem oddać i strasznie mi się to podobało. :D Dlatego ciągle się nad nią zastanawiam, bo też niewiele ich zostało. Zaledwie trzy sztuki w Polsce.

Link to post
Share on other sites

Nie, jeszcze nie kupiłem. Dzień Matki Pieniężnej jeszcze nie nadszedł. :D A kiedy możesz się spodziewać repliki? Nie ukrywam, że póki co, na asgshopie jest ich tylko kilka sztuk, a nie chciałbym, by mi one nagle znikły. :D Ale poczekam aż dotrze do Ciebie. :)

Link to post
Share on other sites

Kurczę dzisiaj "pomacałem" i pobawiłem się nowym G&G RK 74-T ETU i teraz mam sporą zagwostkę (fajna replika i można w niej grzebać dowolnie) w KWA na dzień dobry do wymiany moim zdaniem gumka na czarną Systemę i lufa na promyka (i to wszystko - nie wymienisz nawet sprężyny - rozmawiałem z serwisantem). KWA strzela poprawnie ale podobno do lasu średnio... muszę się z tym "przespać" i przemyśleć... (do tych nowych G&G nadal brak dedykowanych magazynków) pasują cymy podobno.

Link to post
Share on other sites

Gumka hopa w KWA raczej do wymiany z racji takiej że czasem kręci dopiero od 3-4 kulki,później jest już ok ale po np 20min przerwie jest to samo.Czarna systemka i będzia malina-mam m4 ale gumka raczej ta sama.Lufa ma 6.05 i kulki lecą elegancko i nie widzę sensu jej wymiany

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...