Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKMS boyi/ cyma/ force core?


Recommended Posts

Witam ponownie. Dziś dotarła do mnie replika i od razu zabrałam się za "poprawki". Udało mi się usunąć większość luzów. Mam jednak problem z lufą, po prostu się kręci lekko na boki :P jest jakiś sposób żeby to naprawić?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Robisz tak: Demontujesz blok szczerbinki. Wybijasz kołek ustalający lufę i odkrecasz ten imbusik. Wyciągasz lufę i taśmą teflonową owijasz miejsce gdzie wchodzi w korpus żeby skasować nadmiar luzu. Wsadzasz lufę żeby równo była, kołkujesz, imbus (z wyczuciem - delikatny gwint) i montujesz blok szczerbinki.

Link to post
Share on other sites

Spróbuję dokręcić ten imbus, ale muszę najpierw kupić klucz :P Wiecie może jaki jest rozmiar tego imbusa?

 

Zauważyłem też że podstawa muszki jest odchylona w prawo :/ masakra.

 

Możliwe że w sklepie podczas wymiany gumki coś krzywo poskladali?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Podklejaj taśmą, rzepem, wciskaj blaszki (np. z puszki po coli) etc, aż wszystko będzie w miarę równo.

 

 

A tak w ogóle to:

 

Koniecznie musi być AKMS? Bo boyi i cyma przy kałachach FC to jak maluch i polonez przy mercedesie...

 

Z trojga złego zdecydowanie coś od force core. Bojce czy cymy mają elementy znalowe. Pomijając to, kolba akms łapie z czasem potężne luzy

 

FC, tak jak i zresztą E&Le, to może i nie jest szczyt możliwości, ale to przyzwoite zewnętrznie repliki, a bojce czy cymy nawet się do nich nie umywają

 

No jak chcesz. Ale gwarantuję, że jak zobaczysz na żywo jakiegoś AK FC/E&L (lub po prostu E&L) to będzie Cie gryzło, że nie wziąłeś FC/E&L.

 

Wiem...macie rację, FC to pewnie lepsze repliki niz boyi, może będę żałował, ale AKMS podoba mi się do tego stopnia, że sumienie nie pozwoli mi wybrać czegoś innego :icon_smile:

 

Sam wybrałeś, więc nie ma co marudzić tylko prostować wszystko aż luzy znikną, a jak nie dasz rady to odesłać do sklepu.

Link to post
Share on other sites

Ja bym już lepiej odesłał na twoim miejscu i niech wymienią na model wolny od wad, skrzywionej muszki nie naprostujesz. Musiałbyś na nowo ją zakołkować , co wiaże się z wierceniem na nowo kanalików w lufie na kołki, do tego trzeba mieć najlepiej wertarke stołową, bądź imadło z dobrym dostępem. Sam to przerabiałem.

 

A jak naprostujesz siłowo, to za jakiś czas zacznie ci sama latać na wszystkie strony, bo się alumioniowa lufa wyrobi.

Link to post
Share on other sites
Podklejaj taśmą, rzepem, wciskaj blaszki (np. z puszki po coli) etc, aż wszystko będzie w miarę równo.

 

 

A tak w ogóle to:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sam wybrałeś, więc nie ma co marudzić tylko prostować wszystko aż luzy znikną, a jak nie dasz rady to odesłać do sklepu.

 

Ja wcale nie marudze, ogólnie replika wygląda dobrze i wszystko byłoby ok gdyby nie ta lufa. Wydaje mi się że w serwisie ktoś dał ciała i krzywo poskladal. Myślę, że ten imbus pod szczerbinką wcale nie jest dokręcony i dlatego jest luz na lufie, jak dorwę klucz to sprawdze.

 

Wie ktoś może jaki jest rozmiar tego imbusa? Bo nie chcę do sklepu z giwerą wchodzić :P heh

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Ja tam używałem śrubokręcika z zestawu od chińczyka, za 9 zł. I pasowało. W każdym zestawie znajdziesz pasujacy jak coś.

 

Już próbowałem, pasowała niby jakaś gwiazdka ale zaraz się obrobiła...i to by było na tyle :D

Dlatego chcę kupić zwykłego imbusa.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak wiadomo na replikach Boyi są wybite jakieś oznaczenia, u mnie te oznaczenia są jakieś lipne :P

 

5c0cdafc8cd100cb54d749a7c4630b10.jpg

 

Na zdjęciach replik, które przegladalem w necie wygląda to troche inaczej.

 

6ed3fc36a82ce842ddbb5166712bd3c0.jpg

 

Wie ktoś o co tu chodzi?

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edited by Lhash1
Link to post
Share on other sites

Jakaś inna seria gdzie numery są malowane. Ja gdy miałem mojego rk-06 kupowany gdzieś w 2014 miał oznaczenia malowane i tłoczone tak jak na tej fotce z krakmana. Co do luzów to ja rozwiązałem to w ten sposób że wywierciłem otwory pomiędzy tymi nitami jak na twoim zdjęciu i dałem wkręty robaczkowe fi 6 albo 8 już nie pamiętam. Dodatkowo wymieniłem też ten imbus pod szczerbinką i wszystko trzymało super sztywno zero luzów.

Link to post
Share on other sites

Trochę dali ciała z tymi numerami :P z luzami już sobie poradziłem, śrubka pod szczerbinką była za krótka i wcale nie trzymała lufy, zamowilem dłuższą na allegro bo nigdzie tego nie mogłem kupić :D

 

Trochę krzywo zakołkowane jest kolanko gazowe, ale już nie chce mi się tego ruszać. Wydaje mi się że cała replika jest lekko krzywa, ale strzela celnie więc nie będę marudził.

 

Dodam jeszcze że jestem bardzo zadowolony ze stockowej baterii, w porównaniu do cm028 która wcześniej miałem jest o niebo lepiej. Oby jak najdłużej :) heh

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Stock w boyi to loteria ja prosto z pudełka miałem taką że w pokoju strzelała a po 15min na zewnątrz już nie dawała rady przy temperaturze ~10st. U mnie też ta pod szczerbinką była zbyt krótka. Ogólnie te repliki boyi mają dużo luzów ale jak nie przeszkadzają ci śrubki to wszystko można wyeliminować tymi wkrętami robaczkowymi.

Ps opłacało się zamawiać z allegro przesyłka to koszt pewnie z 5razy większy :icon_razz2: :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

Wersje "stalowe" mają powybijane "1121" na pokrywie zamka i suwadle. Wersje pół-"stalowe" pół-znalowe nie mają nic takiego (a przynajmniej tak było wcześniej w boyiach).

 

Patrząc na zdjęcie to masz tę gorszą wersję.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...