Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam :icon_biggrin: ,

 

Nie znalazłem żadnych wzmianek o wymienionej wyżej replice.

Od pewnego czasu mam ochotę sobie ją kupić, bardzo mi się podoba w niej wygląd i ergonomia.

i tu moje pytania do maniaków którzy posiadają lub wiedzą coś na jej temat:

 

- Czy da się w tej replice osiągnąć bardzo daleki zasięg i celność czy jest to ograniczone konstrukcją repliki?

- które części są standardowe , a które nie (po za lufą i gumką hop up)?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Na intenetach gdzieś pisało że nie wyciągniesz za dalekiego zasięgu .Możesz i zrobić 600fps ale cylinder ma za małą wydajność powietrzną i nie wydmucha ciężkiej kulki pokroju 0.4g i wyżej na sensowną dla snajpera odległość.Też o niej myślałem ale odpuściłem i poszedłem w sysytem vsr

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ja niestety kupiłem i żałuję. Rzeczywiście nie da się z tego wycisnąć zadowalającego zasięgu. Po włożeniu m150 miałem 520fps ale kulka 0.4 ledwo na 60m lleciała. Jedyna sensowna opcja to mancraft.

Zdaje się że rozwiązałem twój problem. Do swojej Amoeby kupiłem konwersję Mancraft- która wyeliminowała problem z małą ilością powietrza w cylindrze. Na razie jestem bardzo zadowolny z wyników problemem są kapsuły co2 które muszę chować wraz z reduktorem w ładownicy na kolbę i wyczerpanie nie kapsułpo ok 60 strzalach (1,5 magazynka)
Link to post
Share on other sites

@Kapriko

Powiedz mi jaki masz zasięg skuteczny przy jakim ciśnieniu? Masz stockową lufę, czy precke? Również od niedawna mam mancrafta w Amoebce S01, ale nie miałem okazji jej sprawdzić. Miałbym tak to jakiś punkt odniesienia :)

Link to post
Share on other sites

@Kapriko

Powiedz mi jaki masz zasięg skuteczny przy jakim ciśnieniu? Masz stockową lufę, czy precke? Również od niedawna mam mancrafta w Amoebce S01, ale nie miałem okazji jej sprawdzić. Miałbym tak to jakiś punkt odniesienia :icon_smile:

Na pełnej kapsule przy 8 barach osiągam 560 fps na 0.3 guarder. lufa stock (w ciągu miesiąca wymiana na EdGI 6.00) gumka , gumka ninebal. Na ten moment czekam na komorę hop up i wspomnianą lufę by móc się zabrać za prawdziwą zabawę w snajpera. :icon_lol:
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

@Pycio

Zacznijmy od tego ,że jest to jedyna komora na rynku (nie licząc stockowej).

Jest nieporównywalnie lepsza niż stock trzyma szczelność ( dla pewności uzyłem taśmy teflonowej )

jest jak najbardziej godna polecenia niestety trzeba ściągać z zagranicy.

Jeszcze dodam że Komora AA ma pewne udogodnienie które sprawia że jest lepsza od stockowej mowa tu daj o wymienności dystanserów Hop up co w stocku było nie osiągalne gdyż dystanser był częścią ramienia.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

?XD Koleś wymienia topowe części i się pyta co znajdzie lepszego no serio ? Zmienić może tylko skorupę wrzucając te same części .

 

Pytam, bo się nie znam. Istnieje coś takiego jak efekt synergii i topowe części w innej skorupie mogą dać inny efekt. Albo skorupa jest tak ujowa, że to nie ma sensu w cale....

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Od kilku miesięcy replika u mnie na stanie :D

Do środka wleciały:

Konwersja Mancraft ( która została poprawiona poprzez dorobienie nowych teflonowych ślizgów i wymiane wszystkich oringow i dotoczenie redukcji objętości gazu )

Komora Action Army

Lufa PDI 05 554mm

Gumka ML Autobot 70

Dystanser ML Omega

Pokrętło TDC mod Action Army

 

Frezowana lufa zewnetrzna 

Podwyższona baka policzkowa

Ergonomiczny chwyt

 

Replika aktualnie skalibrowana jest pod 580fps - 0.20g 

430fps - 0.45g

Zasięg maksymalny powyzej 100m

Na 90m 10/10 w sylwetkę

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

oki, wszystko ładnie pięknie... czy ktoś może mi polecić lufę precyzyjną 6,01 550mm do repliki striker... przeglądam strony, ale nie widzę nic konkretnego, a nie ukrywam, że co do luf to nie do końca się znam, nie wiem też czy ogólnie wszystkie o tej długości powinny pasować.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam.
Jestem nowym użytkownikiem nowej repliki AS-01 Striker.
Kilka słów moja jako użytkownika.

Replika jak za tą cenę jest bardzo fajnie wykonana, porządnie zrobiona, dobre materiały. W porównaniu z chińczykami, które są tańsze (nieznacznie w niektórych przypadkach), to jakościowo jest przebicie. Replika nie rozwali się od uderzenia nią w drzewo czy upadku.
Największą zaletą (dla niektórych i największą wadą) jest krótki skok zamka oraz magazynek zaraz przy spuście (pod zamkiem), co sprawa iż replika jest repliką broni palnej, a nie z kategorii zabawek (nawet SSG24 jest przy tym zabawką, bardzo dobrego wykonania ze względu na starą konstrukcję, która jest ulepszona jakościowo i materiałowo na badzie repliki Modify).

Stockowo replika miała mieć według opisu Tanie Militaria (i nie tylko, ale tam kupowałem) ok. 400 fps. Nie schronowali jej, miałem tylko tabliczkę producenta z chrono. Na strzelance wydmuchało 320 fps na 0,2g kulkach. Zdarzało się, że dmuchnęło 440 fps... Więc ja na replikę snajpersko słabo, gdyż to nie jest typowy chińczyk, ale już coś o półkę wyżej.
Może akurat taki egzemplarz mam.. Ale dalej.
Lufa fajnie wykonana, dobry materiał i farba. Końcówka jest odkręcana na tłumik dźwięku czy kompresator dla tych co lubią. Jest też montaż na dwójnóg dla tych co umieją się strzelać w ASG z tym dodatkiem. 
Zamek i szyna fajnie wykonane, jednak szyna jest typowo pod karabin wyborowy, z przerwą, co dla mnie jest irytujące, jeśli chodzi o moją optykę...  Nie każdy ma lunetę, gdzie trzeba mieć daleko oko od soczewki wyjścia, ja mam tak pośrednio, co przy tej kolbie muszę się "lekko bardziej" (nieco bardziej) złożyć do strzału.
Magazynek mid-cap na 45 kulek, nie liczyłem, ale mniej więcej tyle wchodzi.

Teraz najważniejsze, komora HU. Regulacja jest na szynie, więc muszę zdejmować lunetę do tego, zastępować ją optyką typu ACOG czy inne "krótkie lunety szturmowe". Sposób regulacji imbusem, więc jest to standardem jeśli chodzi o tego typu repliki. Jednak producent dał fajny patent do repliki. W chwycie strzeleckim jest klapkens czy zaślepkens (ew. jeszcze można to nazwać wsuwką), którą możemy zdjąć i znaleźć 2 klucze (druty) imbusowe różnego rozmiaru.
Komora niestety nie trzyma regulacji HU i potrafi figle płatać. Niestabilne FPS, niestabilna regulacja, kulka często skręca mi w jedną stronę lub leci prosto, kwestia humoru.
Przy tej prędkości FPS polecam kulki 0,25g, przy 0,30g był mniej powtarzalny i krótszy zasięg (dziwne, co do tego pierwszego). Dodatkowo komora HU ma wadę rodem z komór AEG'owych, czyli zostają 3 kulki po wyjęciu maga. Myślę, że można magazynek przerobić, by dobijał do końca kulki, jednak czemu tego producent nie zrobił ? 

Fajną nowością jest również element w zamku po lewej stronie, który ukazuje, czy replika jest przeładowana (nabita). Jest to mechaniczny element, więc nawet jeśli ktoś źle obciągnął zamkowi to też pokaże, że była już próba przeładowania. Moim zdaniem też przydatny patent w świecie wojen niskoenergokinetycznych.
Kolejny dodatek to zwalniacz magazynka. Jest standardowy jak w tego typu sprzęcie, oraz patent pistoletowy, czyli pod spustem (na osłonie spustu).

Replika chyba nie ma swojego palnego odpowiednika, choć mogę się mylić. Chciałbym, żeby Amoeba zrobiła repliką karabinku w wersji bullpup, to przy tym wykonaniu, myślę że powstałby nowy trend na karabinki wyborowe w świecie Airsoftu.

Odnoście spraw technicznych jeszcze. Replika jest kompatybilna ze sprężynami od AEG'ów, więc fajna pomysł (konieczny przy tej konstrukcji). Dodatkowo producent oferuje zestaw cylidna po tuningu czy też wersję na CO2, gdzie replika może osiągać 450 FPS i lekko więcej (jestem ciekawy czy byłoby to lepszą alternatywą dla HP). Również wiele przeróżnych rączek przeładowania, kolory łoża, nawet magazynek piaskowy (dark earth). Także bardzo fajna platforma dla fanów "snajpienia".

Podsumowywując. Karabin snajperski, który jest fajną bazą pod dalszy tuning. Nie znam snajperki, która nie wymaga tuningu czy lekkiego ulepszenia do lepszego i wygodniejszego strzelania.
Jednak ja kupując ją za 700 PLN ze sklepu, nie mam wyrzutów sumienia, że będę musiał drugie tyle zainwestować na pewno w ten karabin.

Także 700 replika + 250 komora + 50 gumka + 300 lufa + 350 zestaw CO2/S-UP (Spring-UpGrade KIT) = 1650 PLN można mieć już dobrą wyborówkę (nie mówię, że świetną, ale taką, która będzie już na poziomie, aby dawać przyjemność z rozgrywek precyzyjnych i mieć jakąś przewagę nad AEG). Za taką cenę, to niektórzy podstawkę kupują do tuningu, więc myślę, że replika jest dobrą alternatywą. :)

Pozdrawiam,
Miszcz120

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...