Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka replika AK/AR do lasu w budżecie do 2000zł?


Recommended Posts

Witajcie

 

Dotychczas strzelałem się poza granicami Polski głownie w CQB z limitem 350fps.

Moją główną replika był krotki Wildhog od G&G który spisywał się świetnie.

Z uwagi na przenosiny mam zamiar spróbować pobiegać po lasach z repliką dedykowaną pod takie rozgrywki i mającą nieco większe osiągi (max 450fps). Brak mi doświadczenia i wiedzy odnośnie replik dedykowanych do takich rozgrywek dlatego proszę o radę co polecacie. Docelowo myślę raczej o dłuższej replice trochę w kontraście do mojego krótkiego Wildhoga. Budżet do 2000zł na replikę i ewentualne modyfikacje.

 

Obecnie rozważam:

G&G Wildhog 12-13,5" - mam dobre doświadczenia z repliką tej firmy

Krytac Trident SPR - sprawia wrażenie bardzo solidnej i podoba mi się jej wygląd

WE MSK - Masada wygląda fajnie a to chyba teraz jedyna nie chińska

Nuprol Delta AK21 - bardzo mi się podoba ale wymaga tuningu, trochę mało o niej informacji

APS ASR BOAR - fajnie wygląda, spełnia założenia ale spotkałem się z kilkoma mocno negatywnymi opiniami

 

Jak widać wszystko to standard AR z uwagi na magazynki które już posiadam ale rozważam także jakieś AK. Dwa modele które brałem pod uwagę:

G&G RK74T - to nadal znane mi G&G i ma front key-mod oraz szynę pod celownik

LCT STK-74 - wygląda fajnie tylko wolałbym aby miał górną szynę pod celownik

 

Jakieś rady a może polecacie inny model w podobnej cenie?

Będę wdzięczny za podzielenie się własnymi doświadczeniami szczególnie odnośnie replik AK.

Link to post
Share on other sites

Dowolne AK od E&L lub LCT (albo FC/E&L). Na resztę nie patrz, bo szkoda czasu/pieniędzy, więc kałachy G&G, CA, G&P etc etc najlepiej skreślić.

 

A z emek - to już podpowie jakiś spec od emek - w końcu 75% środowiska airsoftowego biega z AR. Krytac jest ostatnio bardzo chwalony.

Link to post
Share on other sites

Wybór padnie chyba na RK74 od G&G. Przeglądając recenzje jakoś nie widzę aby LCT i E&L mogły zaoferować coś więcej niż stalowy korpus w porównaniu do G&G z ETU i Keymodem a znacznie bardziej zależy mi na walorach użytkowych.

Dziękuję za informacje i porady.

Link to post
Share on other sites

Wybór padnie chyba na RK74 od G&G. Przeglądając recenzje jakoś nie widzę aby LCT i E&L mogły zaoferować coś więcej niż stalowy korpus w porównaniu do G&G z ETU i Keymodem a znacznie bardziej zależy mi na walorach użytkowych.

Dziękuję za informacje i porady.

Słyszy się czasem, że G&G nie nadają się do tuningu mocowego. Zwłaszcza te z zaawansowaną elektroniką, bo lubi się przepalać.

Poza tym, moim zdaniem, przesiadka z emki na kałacha będzie ciężka pod względem ergonomii ;)

Link to post
Share on other sites

Kolego Hudy01 możesz napisać jakiś konkretny argument bo zawsze mogę zmienić zdanie tyle ze jak na razie widzę więcej plusów w G&G niż replikach konkurencyjnych.

 

Kolego kukunamuniu nie bardzo czuję potrzebę modyfikowanią repliki: fpsy pasują a lufa i gumka też powinny dać radę. Chyba że o czymś nie wiem?

Link to post
Share on other sites

Głównie chodzi mi o to ETU czyli mosfet z mikrostykiem... nie widzę żadnego modelu LCT lub E&L z takim bajerem a nie wyobrażam sobie przesiadki na klasyczną kostkę stykową. Nie po to chyba też kupuje replikę tej klasy aby grzebać w jej elektryce.

Brak stalowego korpusu na serio nie wpływa moim zdaniem na walory użytkowe dlatego nie jest to dla mnie argument "za". Szukałem też innych fajnych kalachów w keymodzie ale jakoś nie mogę znaleźć.

Edited by NOWIC
Link to post
Share on other sites

Lol, na tym forum jest serwisant co przerabia kostki na mikrostyk za 20zł a mosfety z ab sprzedaje za 35zł.

I pozbył bym się w ten sposób gwarancji na replikę... dzięki za świetną radę ;)

 

Słabo szukałeś, bo choćby E&L ma w swojej ofercie AK z keymodem.

Możliwe ale z dostępnych w Polsce widzę tylko ELAK710 SBR na gunfire... jak by był dłuższy i miał szynę pod optykę (przedniej nie liczę)... to trzeba by było jeszcze wrzucić elektrykę i zaczyna to się robić dla mnie nieopłacalne w stosunku do G&G.

Link to post
Share on other sites

Nie uparłem. Po prostu mam do cqb replikę m4 G&G jestem bardzo zadowolony z jej działania i osiągów. Myślę że tego samego mogę się spodziewać po ich AK dlatego jest to dla mnie najbezpieczniejszy wybór.

Temat ten umocnił moje przekonanie aby trzymać się sprawdzonego producenta ale może spróbować inna replikę niż m4. Przytaczane tu argumenty za alternatywnymi replikami okazały się być nietrafionymi w moje potrzeby albo nie poparte konkretnymi przewagami.

Dziękuję wszystkim za udział.

Edited by NOWIC
Link to post
Share on other sites

 

I pozbył bym się w ten sposób gwarancji na replikę... dzięki za świetną radę ;)

 

Gunfire to jest ostatni sklep, do którego bym coś wysłał na naprawę gwarancyjną.

Wolę odżałować stówkę i dać do porządnego serwisa który nie odwali masówki, tylko przysiądzie do repliki i ją dopieści.

 

Wiem co mówię.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...