Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Niestandardowe okno w lufie precyzyjnej


Recommended Posts

Witam, zakupiłem jakiś czas temu lufę, PPS/SHS zdaje się i zabierając się do montowania natrafiłem na następujący problem - otwór w którym powinna pracować gumka Hop-up ma niestandardowy kształt.

 

Taki o:

 

http://cdn6.bigcommerce.com/s-yck5k/products/10613/images/23080/3049_PPS_12_SS_455_5_55493.1435897200.1280.1280__02601.1450374024.1280.1280.jpg?c=2

 

Czy jakiś specjalista może mnie wtajemniczyć w typy tych otworów, czy nadaje się to w ogóle to AEG, gdzie szukać więcej info na ten temat itp.?

 

Dzięki i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Jak nie jesteś lewy manualnie to wystarczy dobry pilnik iglak. Napisałem dobry, żeby nie kupić przypadkiem kompletu za jakieś 3zł w markecie, bo to tylko będzie lekko smyrać i namęczysz się jak głupi.

 

Spójrz na zdjęcie:

 

http://imgie.pl/images/2018/02/09/IMG_20180209_124434d62b9.jpg

 

Po lewej poglądowo madbull black python v.2, po prawej lufa do przeróbki. To się tak ciulowo "zaokrągla" w miare jak kończy się okno. Da radę ?

Nie wiem, czy dobrze rozumuje, ale wystarczy po prostu pilnikiem tym, który wskazałeś, piłować "w dół" lufy, tak?

Link to post
Share on other sites

Przy standardowych gumkach to okno jest ok. Do flat hopów trzeba je przerabiać. Lufy PPS/SHS mają berdzo dobry stosunek jakości do ceny.

 

Nie mają dobre stosunku. Nie wiele drożej jest madbull steelbull. Poniżej Systema/Guarder. Zamiast tego PPS'a lepiej już kupić używaną lufę.

 

W jaki sposób można przerobić takie okno pod flat hop? Jakie narzędzia będą potrzebne?

 

Na frezarce tylko i wyłącznie. Żaden pilnik, żaden dremel.

Link to post
Share on other sites

Ile PPS-ów miałeś w rękach?

Ja mam obecnie w 4 replikach PPSa. Czasem trzeba lekko naprostować, czasem obrobić krawędzie, potem zawsze poleruję od środka i używam. Mam odniesienie do jednego Prometheusa, którego mam w SWD. PPS po lekkim zadbaniu jest tak samo celny. Guardera osobiście stawiam niżej razem z PDI Raven. SteelBulla kiedyś chciałem spróbować ale go obecnie nie potrzebuję, więc o nim się nie wypowiem.

Link to post
Share on other sites

Lufa którą trzeba prostować może być dobra? Jakoś nie wierzę i nie zaryzykuję. Całe szczecie stać mnie jeszcze na normalną lufę :)

Jak pilnikiem będziesz robił to może być bardzo nierówno poza tym będą zadry które trzeba usunąć wewnątrz lufy i ogólna kaszana. Frezarką najlepiej a co to za lufa km-head? Bo mosiężną albo aluminiową ciężko dobrze zamocować żeby nie odkształcić.

Link to post
Share on other sites

[

mosiężną albo aluminiową ciężko dobrze zamocować żeby nie odkształcić.

 

Stalowa, twarda i sztywna.

Orientujesz się w kosztach w zakładzie tokarskim takiej operacji?

Frezarke mam w domu i byłbym w stanie sobie z tym poradzić. Kwestia wgryźć się w to zaokrąglenie tak, żeby nie było wcięcia poniżej oryginalnego okna.

Edited by Dominn
Link to post
Share on other sites

Co do kosztów nie mam pojęcia bo ja pracowałem w zakładzie wyrobów metalowych i robiłem sobie wszystko w pracy. Rozumiem, że masz frezarkę ale nie potrafisz tego zrobić... Szkoda na frezarce można sporo fajnych rzeczy zrobić. Nie da rady raczej wyfrezować równo z oryginałem byś musiał chyba mieć frezarkę cnc i sonde żeby idealnie było a więc tyle to lufa nie jest warta co robota xD Jak obniżysz o dwie setki to się nic nie stanie. Tylko trzeba dobrze zamocować, żeby cyrków nie było.

Link to post
Share on other sites

Co do kosztów nie mam pojęcia bo ja pracowałem w zakładzie wyrobów metalowych i robiłem sobie wszystko w pracy. Rozumiem, że masz frezarkę ale nie potrafisz tego zrobić... Szkoda na frezarce można sporo fajnych rzeczy zrobić. Nie da rady raczej wyfrezować równo z oryginałem byś musiał chyba mieć frezarkę cnc i sonde żeby idealnie było a więc tyle to lufa nie jest warta co robota xD Jak obniżysz o dwie setki to się nic nie stanie. Tylko trzeba dobrze zamocować, żeby cyrków nie było.

 

Jeśli robiłeś takie rzeczy w pracy, żodyn domowy sprzęt nie zrobi na Tobie wrażenia :D Będę próbował, nie mam wyjścia chcąc działającego hopka, to okno jest tak małe, że dystanser (klasyczny) tylko w najszerszym miejscu okna działa dobrze. Jeśli nie tak, to manualnie pilnikami, bo z takim oknem to i tak jakby gołą stopą na lego stawać.

Edited by Dominn
Link to post
Share on other sites

Do takiego czegoś każda frazarka da sobie radę (nie mówimy tu o chińskich wiertarko frezarkach) Nie wiem co Ty masz :P Skoro masz frezarkę w domu to nie masz nikogo kto potrafi to obsłużyć? Jak źle zamocujesz to możesz popsuć lufę :/

 

Pisząc "frezarka" miałem na myśli właśnie pseudo-frezarke, coś podobne do dremela :D Na dobrą sprawę, jeśli nic nie zrobię to lufa i tak pewnie pójdzie w pudło, więc albo to jakoś zrobię tym albo pilnikami albo właśnie u jakiegoś tokarza.

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem do końca obawy o to że okno nierówno. We flat-hopie czy "zwykłym" hopie wypustka nie opiera się o krawędzie wycięcia. Kulka też nie styczności z krawędziami bo jest przez wargi gumki prowadzona w sam środek wypustki.

 

Jedynie przy R-Hop wymagane jest precyzyjnie wykończone okienko.

 

Jeśli ktoś chce się tematem zająć hurtowo to widziałem kilka osób korzystających z frezarki Proxxon MF70 do przerabiania okien:

 

 

Lufa którą trzeba prostować może być dobra?

 

Każda lufa jest krzywa w jakimś tam stopniu. Promyki n.p. w stosunku do PDI są stosunkowo "krzywe".

 

Natomiast o wiele lepiej mieć "krzywą" lufę niż prostą o cienkiej jakości wnętrza.

Edited by matrigs
Link to post
Share on other sites

Pisząc o prostowaniu miałem na myśli wygięcie rzędu kilku setnych milimetra.

Po frezarce też możesz mieć zadry. Żaden problem to obrobić.

Sprawnie użyty pilniczek jest narzędziem równie precyzyjnym co przeciętna frezarka. Różnica jest tylko w ilości potrzebnego czasu.

Dremelkiem też można zrobić ale raczej kamieniem szlifierskim a nie frezem. Frezem nie poradzi sobie ze stalą.

Link to post
Share on other sites

Pisząc o prostowaniu miałem na myśli wygięcie rzędu kilku setnych milimetra.

 

Dalej nie opisałeś sposobu, a to jest rzecz dla mnie mocno ciekawa. Nie robisz tego przecież na kolanie?

 

Czytałem kiedyś o prostowaniu luf na maszynie do prostowania strzał do łuków ale nie widziałem tego na żywo.

Link to post
Share on other sites

Pisząc o prostowaniu miałem na myśli wygięcie rzędu kilku setnych milimetra.

 

Kurde czym to mierzysz? Żeby zmierzyć kilka setek na takiej długości to trzeba mieć nie lada sprzęt. Gołym okiem praktycznie nie da się tego zobaczyć a poza tym taki błąd dla potrzeb airsoftu nie ma nawet najmniejszego znaczenia.

 

Filmik który podrzucił matrigs pokazuje elegancko jak to powinno wyglądać. Dremelem wg mnie się namęczysz nawet mając ostry frez i wyjdzie nieciekawie bo za twardy materiał ale może się mylę. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

No i zrobione, trochę mi zeszło z tym, ale już jest.

 

Wykorzystałem metodę z pilnikiem, kupiłem dwa pilniki: prostokątny 3,5mm i taki sam okrągły, obydwa diamentowe.

 

Efekt? Okno wygląda niemal jakby było takie fabrycznie, materiał (stal) jest na tyle twardy, że wszelkie błędy w pore idzie zauważyć i się zatrzymać, nie da się też ogólnie przesadzić, bo trwało by to kilkanaście minut. Cała robota zajęła ok. 2h, trochę się człowieka namęczy, ale dla flat hopa, gdy nie masz tokarki, warto. Gdyby ktoś w przyszłości też chciał działać: zalcałbym trójkątny pilnik zamiast prostokątnego, ma wtedy jedną powierzchnie ścierną w kontakcie jednocześnie - jeszcze lepsza kontrola nad tym gdzie, ile się ściera ;)

Edited by Dominn
Link to post
Share on other sites

Kurde skisłem, jakość lepsza niż w lufach shs/pps XD

 

Proponuję wykończyć okno polerką. Kup filc polerski i pastę polerską i po prostu wypoleruj. Wszelkie zarysowania jak i ostre końce powinny się zaokrąglić.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...